Park Linowy Paprocany

Miasto
Kontakt ul. Parkowa
43-100 Tychy

kom.: 506 400 165

Opis

Park linowy Paprocany powstał w sierpniu 2013 roku i od tej pory cieszy się ogromnym i zainteresowaniem propagatorów aktywnego sposobu spędzania czasu.

Jest to relaksująca forma aktywności fizycznej na określonej wysokości, która wpływa na doskonalenie techniki utrzymywania równowagi, pozytywnie wpływa na przełamywanie lęku wysokości i opanowywanie emocji w chwili podwyższonego poziomu adrenaliny w organizmie oraz budzi poczucie wiary w siebie.

Usytuowany jest w doskonałym miejscu, w lesie, nieopodal Jeziora Paprocany w pobliżu plaży miejskiej. Zadrzewiony teren leśny otoczony jest licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych a Park Linowy doskonale te atrakcje uzupełnia i znacząco podnosi ich poziom.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy dziewięć tras o różnym stopniu trudności. Łączna długość wszystkich tras w Parku Linowym to blisko 1800 m. Trasa biała, zielona i żółta jest przystosowana dla młodszych dzieci gdyż posiada obniżoną asekurację, aby mniejsze posiadające 120 cm wzrostu dzieci samodzielnie mogły przejść trasę. Zapraszamy młodszych miłośników wspinaczki do pokonania tras samodzielnie, lub z pomocą rodzica, opiekuna lub jednego z naszych doświadczonych instruktorów. Nawet osoby, które nie mają silnych rąk, nie uprawiają żadnego sportu także dadzą radę przejść trasę, co nie znaczy, że miłośnicy wysiłku i adrenaliny nie znajdą czegoś dla siebie. Dla nich przygotowane są trasy wyższe - niebieska, pomarańczowa, fioletowa, czerwona, extreme I brązowa i extreme II szara.

Są to trasy bardziej wymagające (min wzrost 135cm), jednak zróżnicowanie przeszkód powoduje iż są one niezwykle atrakcyjne."Beczka Flinstonów", "Przeciąganie kubła", "Skok Tarzana", "Deskorolka" i dłuuuuuuuugie zjazdy na tyrolce to tylko wybrane przeszkody z licznych atrakcji czekających dzielnych wspinaczy na naszych trasach. Dla wytrwałych i odważnych oferujemy trasy Extreme I i Extreme II. Każda z nich liczy blisko 330 m.

NA PRZESZKODACH  NASZEGO PARKU LINOWEGO BAWIĆ SIĘ MOGĄ WSZYSCY. Niepotrzebne jest doświadczenie i obycie ze sprzętem alpinistycznym. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni instruktorzy. Zapewniamy niezapomniane wrażenia i wysiłek na świeżym powietrzu. Jest to zabawa zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, jak też i dla starszych osób. Jedyne ograniczenia to wzrost poniżej 1,20 cm albo zły stan zdrowia, mogący pogorszyć się przy wysiłku fizycznym.

Na wyposażeniu parku jest dostępny specjalistyczny sprzęt asekuracyjny, taki jak liny, uprzęże kaski, specjalne karabinki i różne przy przyrządy asekuracyjne. Sprzęt zakupiony jest z najlepszych firm produkujących wyposarzenie alpinistyczne takich jak: PETZL, SKYLOTEC czy EDELWEISS, posiadający niezbędne atesty CE. Wyroby te są zgodne z europejskimi normami technicznymi.

Wszystkich chętnych bardzo gorąco zapraszamy.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Tychy, Śląskie
Parkowa , 43-100 Tychy
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu