Hevelianum

Miasto
Kontakt ul. Gradowa 6
80-802 Gdańsk

tel.: 58 742 33 52
e-mail: recepcja@hewelianum.pl

Opis

Hevelianum to interaktywna przestrzeń edukacyjna i rozrywkowa. Tu historia miesza się z nowoczesnością.

Duchy przeszłości przeplatają się z nieubłaganymi prawami fizyki. Każdy mały i duży znajdzie u nas pomysł na spędzenie niezapomnianych chwil.

W ofercie Hevelianum znajdują się atrakcje płatne i ogólnodostępne. Wśród bogatej oferty można wybrać zwiedzanie wystaw, udział w warsztatach i pokazach. Latem można poleniuchować na leżakach wystawionych na głównym placu, zwanym Majdanem.

Hevelianum, to miejsce niezwykłe i magiczne, będące odzwierciedleniem miasta, w którym się znajduje. Stare mury i historyczne zabudowania skrywają wnętrza nowoczesne, multimedialne i interaktywne.

Góra Gradowa skrywa wiele tajemnic i niespodzianek. Od połowy XVII wieku niejednokrotnie stawała się świadkiem bitew, oraz miejscem w którym stacjonowały  oddziały gdańskie, pruskie, francuskie, w okresie II wojny światowej niemieckie, a w 1945 r. przez krótki okres także radzieckie.

Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na panoramę Gdańska, ale w słoneczne dni widać również Żuławy i Gdynię. Dlatego miejsce to jest doceniane zarówno przez turystów, ale też malarzy, grafików i fotografów, którzy znajdują tu inspiracje do tworzenia swoich dzieł.

Godziny otwarcia:

poniedziałek nieczynne
wtorek 8:00 - 16:00
środa 8:00 - 16:00
czwartek 8:00 - 16:00
piątek 8:00 - 16:00
sobota 10:00 - 18:00
niedziela 10:00 - 18:00

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gdańsk, Pomorskie
ul. Gradowa 6 , 80-802 Gdańsk
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu