Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus

Miasto
Kontakt ul. Gen. W. Sikorskiego 10
65-454 Zielona Góra

kom.: 693 891 680
e-mail: pw@centrumnaukikeplera.pl

Opis

Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze to nowoczesna placówka edukacyjna, ukierunkowana na rozwój społeczeństwa opartego na edukacji,nauce, technice i innowacji

Powstanie Centrum było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013. Patronem Centrum Nauki Keplera jest Johannes Kepler – niemiecki uczony, matematyk, astronom i astrolog, żyjący na przełomie XVI i XVII w. W latach 1628 – 30, Kepler mieszkał i pracował w pobliskim Żaganiu.

W skład Centrum Nauki Keplera wchodzą dwie placówki: Centrum Przyrodnicze (otwarte 8.09.2015 r.) oraz Planetarium Wenus (otwarte 22.10.2015 r.).

Planetarium Wenus znajduje się w budynku dawnego kina Wenus, stąd jego nazwa. W jego skład wchodzą: Laboratorium Optyczne „Jaskinia Światła” ze stanowiskami pozwalającymi poznać różne zjawiska optyczne, ekspozycja astronomiczna „Układ Słoneczny”, w tym system do projekcji multimedialnych na sferycznym ekranie (kuli), stanowiska poświęcone planetom Układu Słonecznego i Księżycowi oraz meteorytom, a także słynnemu astronomowi - Johannesowi Keplerowi.

Planetarium organizuje szereg inicjatyw popularyzujących fizykę oraz astronomię. Absolutnym hitem Planetarium jest potężna i unikatowa na skalę światową 10 metrowa opuszczana kopuła, na której odbywają się pokazy nieba oraz projekcje filmów z różnych dziedzin nauki i sztuki. Planetarium organizuje spotkania z astronomem w formie prelekcji o Wszechświecie, a także uczestniczy w prelekcjach popularyzujących tematykę astronomii.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Zielona Góra, Lubuskie
ul. Gen. W. Sikorskiego 10 , 65-454 Zielona Góra
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu