Rodzinny Park Rozrywki Owadogigant w Lubnicy

Miasto
Kontakt Lubnica 40
64-965 Lubnica

kom.: 600 839 908
kom.: 606 729 340
e-mail: kontakt@owadogigant.pl

Opis

Marzy Wam się niezapomniana, pełna wrażeń wyprawa? Szukacie sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu podczas wakacji, urlopu lub weekendowego wyjazdu?

W takim razie wybierzcie się do Rodzinnego Parku Rozrywki Owadogigant w Lubnicy! Dlaczego warto przyjechać do tej niewielkiej miejscowości? Tutaj w otoczeniu lasów na łonie natury będziecie mogli nie tylko odpocząć i odetchnąć pełną piersią, ale także nauczyć się praktycznych umiejętności w czasie warsztatów oraz przyjrzeć się z bliska różnym owadom. Tuż przy parku płynie rzeka Gwda, która dodaje niezwykłego uroku temu miejscu. Okolice doliny to obszar chronionego krajobrazu ze zróżnicowaną florą i fauną oraz ekosystemem. Jeśli więc zastanawiacie się nad miejscem idealnym dla każdego członka Waszej rodziny – Park Owadogigant w Lubnicy to strzał w dziesiątkę! Przekonajcie się sami co tutaj na Was czeka, poza walorami estetycznymi.

Owady giganty

Jak wskazuje sama nazwa parku, słynie on przede wszystkim z ogromnych owadów, które będziecie mogli tutaj spotkać. Ich modele zostały wykonane z niezwykłą precyzją, dzięki czemu będziecie mogli dostrzec nietypowe elementy budowy wybranych owadów niewidoczne gołym okiem na co dzień. W Rodzinnym Parku Rozrywki Owadogigant w Lubnicy staniecie twarzą w twarz z olbrzymią muchą, mrówką czy motylem. Ich gigantyczne rozmiary pozwolą Wam lepiej poznać budowę wybranych osobników. Ale to nie wszystko! Ekspozycja modeli została wzbogacona także o żywe owady z różnych zakątków świata, które tutaj będziecie mogli podziwiać. To będzie nie lada gratka dla każdego malucha żądnego wiedzy!

Spływy kajakowe

Dzięki rzekom znajdującym się tuż obok parku, wszyscy miłośnicy wodnego szaleństwa i aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu będą mogli wypożyczyć kajaki i udać się na spływ po rzece Gwda lub Czernica. Będziecie mieli okazję podziwiać piękno tutejszej przyrody z zupełnie innej perspektywy, przyjrzeć się naturze i przede wszystkim zrelaksować się w otoczeniu drzew i rzeki. Na wszystkich, którzy stracą nieco sił podczas wiosłowania, czeka zasłużona nagroda, która pozwoli się zregenerować przed dalszą wyprawą.

Piknik z pieczeniem kiełbasek

Jeżeli po intensywnym spalaniu kalorii nieco zgłodniejecie, a Wasze żołądki zaczną się domagać wrzucenia czegoś na ząb, będziecie mogli wspólnie wziąć udział w pikniku, podczas którego każdy z uczestników upiecze własną kiełbaskę i zaspokoi swój głód. Tutaj będziecie mogli podzielić się z innymi swoimi wrażeniami związanymi ze spływem kajakowym, porozmawiać, pośpiewać znane Wam piosenki i zregenerować się przed dalszym zwiedzaniem Rodzinnego Parku Rozrywki Owadogigant w Lubnicy.

Warsztaty i zabawy z animatorem

Z myślą o najmłodszych odkrywcach w Rodzinnym Parku Rozrywki Owadogigant w Lubnicy przygotowany został plan zajęć warsztatowych oraz animacji dla dzieci, dzięki którym maluchy będą mogły rozwijać swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne i spędzić czas z rówieśnikami. Tutaj wszystkie pociechy będą mogły pomalować figurki owadów lub ulepić je z plasteliny, modeliny oraz masy solnej. Dzieci poznają także sekrety pracy paleontologa i samodzielnie będą mogły wypreparować małe owady z gipsowego bloczku. Po zajęciach praktycznych najmłodsi będą mogli wcielić się także w rolę pirata czy Indianina i razem z rówieśnikami zabawić się pod okiem animatorów.

Każdy, kto wybierze się do Rodzinnego Parku Rozrywki Owadogigant w Lubnicy zimą, będzie miał niepowtarzalną okazję spotkać Świętego Mikołaja i poprosić go o wymarzony prezent

na Gwiazdkę. W okresie zimowym na terenie parku organizowane są także kuligi z piknikiem, podczas których można fantastycznie spędzić czas całą rodziną nawet w mroźne dni. Dlatego właśnie Rodzinny Park Rozrywki Owadogigant to miejsce doskonałe dla każdego i o każdej porze roku!

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Lubnica, Wielkopolskie
Lubnica 40 , 64-965 Lubnica
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu