Nemo świat rozrywki w Dąbrowie Górniczej

Miasto
Kontakt ul. Aleja Róż 1
41-300 Dąbrowa Górnicza

tel.: 32 639 05 79
e-mail: dok@nemo-swiatrozrywki.pl

Opis

Dąbrowa Górnicza to miasto leżące w województwie śląskim, niedaleko Katowic.

Samo w sobie nie posiada wielu atrakcji, a położenie, w którym się znajduje nie jest chętnie wybierane przez turystów, ze względu na robotniczy charakter tego miejsca. Jednakże, Dąbrowa Górnicza posiada jedną rzecz, dzięki której jest odwiedzana przez bardzo dużą ilość ludzi – Nemo świat rozrywki.

Obiekt nazwą nawiązuje do Kapitana Nemo, głównego bohatera powieści Juliusza Verne’a pt. „Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi”. A zatem, co kryje w sobie Nemo świat Rozrywki i jakie atrakcje oferuje Wodny Świat? Obiekt oddany do użytku w roku 2004, przeszedł gruntowny remont, który zakończył się w roku 2017. Prócz modernizacji dachu czy zamontowania wentylacji, najważniejszą zmianą okazało się połączenie kompleksu z hotelem sieci Holiday Inn.

Budynki zostały połączone specjalnym tunelem, dzięki któremu, goście hotelowi, bez wychodzenia na zewnątrz będą mogli udać się do Nemo i skorzystać z wszystkich możliwych atrakcji, których jest naprawdę sporo. W Nemo możemy znaleźć dwa baseny sportowe – zewnętrzne i wewnętrzne. Posiadają one taką samą długość (25m) i szerokość (12,5), jednakże różnią się głębokością i temperaturą wody. Basen zewnętrzny posiada chłodniejszą wodę oraz jest głębszy, przez co jest on przystosowany dla bardziej doświadczonych użytkowników.

Baseny sportowe nie są jedynymi dostępnymi na terenie obiektu. Oprócz nich możemy jeszcze skorzystać z basenu rekreacyjnego, brodzika dla maluchów czy basenów zewnętrznych. Pierwszy z nich wyposażony jest rwącą rzekę, masaż wodny, kurtynę wodną czy odprężającego jacuzzi. Wewnątrz obiektu udostępnione są trzy zjeżdżalnie – żółta, czerwona i niebieska. Każda z nich prezentuje odmienny poziom trudności, w związku z czym są one przystosowane dla każdego uczestnika.

Natomiast na zewnątrz obiektu, oprócz basenu sportowego znajdują się basen wypływowy oraz brodziki dla dzieci o głębokości 40 centymetrów, które są wyposażone w fontanny i małe zjeżdżalnie. Nemo świat rozrywki posiada również w swojej ofercie różnorodne sauny, w których możemy się odprężyć i zrelaksować.

Do dyspozycji odwiedzających są sauny fińskie, suche, parowe, aromatyczne, jak również zewnętrzną. W kompleksie znajduje się także tepidarium z podgrzewanymi leżakami oraz wypływowy basen schładzający. Nemo świat rozrywki w Dąbrowie Górniczej, dzięki dużej liczbie atrakcji oraz połączeniu z hotelem jest wspaniałym miejscem na weekendowy wypad z całą rodziną. Aby skorzystać z całej przygotowanej oferty kilkugodzinny wstęp może okazać się zbyt krótki, a dzięki restauracji czy miejscu noclegowym, nie musimy się martwić o późny powrót do domu. Cały kompleks jest w pełni przygotowany do tego, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich odwiedzających – tych, chcących aktywnie spędzić czas oraz tych, którzy szukają miejsca do odpoczynku czy zabawy.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza, Śląskie
Aleja Róż 1 , 41-300 Dąbrowa Górnicza
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu