Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Miasto
Kontakt ul. Zdrojowa 16
43-450 Ustroń

tel.: 33 444 60 50
kom.: 515 255 161

Opis

W Beskidzie Śląskim położony jest Leśny Park Niespodzianek.

To miejsce, które łączy w sobie odpoczynek, a także naukę poprzez zabawę. Wszystko to w otoczeniu dzikiej przyrody i malowniczych widoków, a także wielu gatunków dzikich zwierząt, które będą towarzyszyły Wam w zwiedzaniu i korzystaniu z licznych atrakcji. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to miejsce, w którym spotykają się całe wielopokoleniowe rodziny, żeby wspólnie spędzić swój wolny czas w gronie najbliższych i dokarmić dzikie zwierzęta. Co tutaj na Was czeka?

Sokolarnia

W Sokolarni – Stacji Ptaków Drapieżnych – żyje ponad 30 ptaków rodzimych, jak i egzotycznych. Spotkacie tutaj jastrzębia, myszołowa, bielika amerykańskiego, a także jedyną w całej Polsce pochodzącą z Ameryki Południowej aguję. Największą atrakcją Sokolarni, która przyciąga tłumy turystów, są pokazy lotów ptaków drapieżnych, które przelatują tuż nad głowami odwiedzających Leśny Park Niespodzianek. W czasie pokazu profesjonalni sokolnicy uczą zwiedzających rozpoznawać poszczególne gatunki, przybliżają ich historię i pochodzenie, dlatego jest to doskonała dawka wrażeń i wiedzy nie tylko dla dorosłych, ale szczególnie dla dzieci. Tej lekcji przyrody i biologii z pewnością nie zapomną na długo!

Sowiarnia

Jak sama nazwa wskazuje, Sowiarnia powstała z myślą o nocnych markach – sowach. Swój azyl znalazło tutaj wiele nocnych drapieżników, które można podziwiać w przystosowanych do tego wolierach. Podczas organizowanych pokazów lotów będziecie mogli przekonać się na własne oczy, że są to nie tylko ptaki, które doskonale radzą sobie nocą, ale również w dzień.

Muzeum Myślistwa i Łowiectwa

Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się także Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej z muzeum, w którym będziecie mogli zobaczyć ekspozycję zwierząt z różnych zakątków Ziemi: Ameryki Północnej, Afryki, a także bliżej nas, z Europy. Tutaj dowiecie się ciekawostek ze świata fauny i flory, a dzięki planszą edukacyjnym nie tylko będziecie się świetnie bawić, ale także utrwalicie sobie najważniejsze informacje, które dostarczy Wam Muzeum Myślistwa i Łowiectwa.

Sokolarnia, Sowiarnia czy Muzeum Myślistwa i Łowiectwa szczególnie zainteresują dzieci w wieku szkolnym, a także ich rodziców i opiekunów. Ale na najmłodsze pociechy w Leśnym Parku Niespodzianek również czeka moc atrakcji! Wzdłuż Alei Bajkowej najmniejsze dzieci będą mogły poznać znane im dobrze postaci z bajek: Bolka i Lolka, Czerwonego Kapturka czy Kota w Butach, a dorośli na chwilę poczują się beztrosko i wrócą do błogich czasów z dzieciństwa. Pod czujnym okiem swoich ukochanych rodziców, dzieci będą mogły korzystać również z huśtawek, karuzeli czy trampolin, które znajdują się na terenie dużego placu zabaw stworzonego z myślą o najmłodszych. Leśny Park Niespodzianek to nie tylko zwierzęta, ale przede wszystkim wyjątkowy czas spędzony wspólnie całą rodziną.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Ustroń, Śląskie
ul. Zdrojowa 16 , 43-450 Ustroń
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu