Park Dinozaurów w Ustroniu

Miasto
Kontakt ul. Katowicka 203
43-450 Ustroń

kom.: 574 309 848

Opis

Jedną z atrakcji Ustronia – niewielkiej miejscowości położonej koło Wisły – jest Park Dinozaurów, który każdego roku odwiedzają tłumnie turyści z całej Polski.

Wszyscy, którzy na wakacje wybierają się w te rejony razem z dziećmi, nie mogą ominąć tej atrakcji. To numer jeden na liście obowiązkowych punktów, które trzeba odwiedzić. Spacerując ścieżką edukacyjną rozciągającą się po Parku Dinozaurów będziecie mogli obejrzeć prehistoryczne olbrzymy sprzed 65 milionów lat w ich naturalnej wielkości oraz usłyszeć ich przerażające odgłosy. Taka wycieczka z pewnością zapadnie Wam w pamięci.

Na terenie Parku Dinozaurów funkcjonuje także King Size Park z gigantycznymi owadami, którym można spojrzeć prosto w oczy i stanąć z nimi twarzą w twarz. Nie przestraszcie się tylko ! W czasie zwiedzania King Size Parku będzie na Was spoglądać ogromna gąsienica, która będzie bacznie Was obserwować. Kto obowiązkowo powinien zaliczyć Park Dinozaurów do swojego programu zwiedzania Ustronia i okolicy?

Rodziny z dziećmi

Figury prehistoryczne gadów w swoich oryginalnych rozmiarach – między innymi największego w historii drapieżnika tyranozaura – to nie lada atrakcja dla dzieci, które na własne oczy mogą zobaczyć te olbrzymy, usłyszeć ich odgłosy i zapoznać się z ich historią. Na terenie Parku Dinozaurów znajduje się także mnóstwo placów zabaw, zjeżdżalnie i trampoliny, które urozmaicą dzieciom wycieczkę i pozwolą im aktywnie spędzić czas. Podczas dziecięcych zabaw wszyscy rodzice będą mogli odpocząć na ławeczkach na łonie natury pośród lasu i jednocześnie mieć swoje pociechy na oku. Na terenie Parku Dinozaurów działają także punkty gastronomiczne, w których można zjeść smaczny, rodzinny obiad i po zaspokojeniu głodu wrócić do dalszego zwiedzania.

Wycieczki szkolne

Pobyt w Parku Dinozaurów w Ustroniu to nie tylko rozrywka i ogromna frajda dla wszystkich dzieci, ale również nauka w bardzo przystępny dla nich sposób. Najmłodsi poznają w Parku historię tych niezwykłych gadów, ale również innych gatunków. Wchodząc do King Size Parku, gdzie znajdują się ogromne owady, każdy będzie mógł twarzą w twarz stanąć z gigantyczną biedronką czy pchłą. To doskonała lekcja biologii, a zdobyte tutaj informacje z pewnością pozostaną w głowach dzieci i przydadzą im się w przyszłości. Nauka poprzez zabawę i skojarzenia to najbardziej efektywna forma przyswajania informacji, a na dodatek świetna rozrywka zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Poszukiwacze przygód

Wszyscy, którzy szukają adrenaliny i uwielbiają dreszczyk emocji mogą skorzystać z oferty nocnego zwiedzania Parku Dinozaurów. Po zmroku figury dinozaurów mogą jednak przerażać i budzić grozę, dlatego jest to doskonała możliwość tylko dla odważnych osób o mocnych nerwach.

Jeżeli wybieracie się do Ustronia lub Wisły bądź będziecie w rejonach Parku Dinozaurów to koniecznie odwiedźcie to miejsce!

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Ustroń, Śląskie
ul. Katowicka 203 , 43-450 Ustroń
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu