obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Kaszubski Park Miniatur

Miasto
Kontakt ul. Kartuska 30
83-329 Mirachowo - Strysza Buda

kom.: 505 136 658
kom.: 502 499 106

Opis

Pośród malowniczych terenów Kaszubskiego Parku Krajobrazowego położone jest niezwykłe miejsce.

Dzięki temu miejscu w jeden dzień zwiedzicie różne zakątki świata i na własne oczy zobaczycie najważniejsze zabytki architektoniczne w Polsce i innych krajach. Tutaj niemożliwe stanie się możliwe i to zaledwie w ciągu kilku godzin. W Kaszubskim Parku Miniatur odbędziecie niezapomnianą podróż po różnych kontynentach, znajdziecie się w wielu krajach, które z pewnością chcieliście odwiedzić choć raz w swoim życiu i zobaczycie znane wszystkim z pocztówek czy zdjęć zabytki. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Zapoznajcie się z najciekawszymi atrakcjami Kaszubskiego Parku Miniatur położonego w niewielkiej wsi Strysza Buda na Kaszubach.

Park Miniatur

To wizytówka i zarazem główna atrakcja tego miejsca, która ściąga na Kaszuby każdego roku tłumy turystów. Znajduje się tutaj ponad 70 makiet znanych budowli i zabytków architektonicznych z Kaszub, Polski oraz całego świata, które wykonane zostały z niezwykłą precyzją i oddają nawet najmniejsze szczegóły. Dzięki nim w jeden dzień odbędziecie niezwykłą podróż po wszystkich kontynentach i zobaczycie na własne oczy Statuę Wolności, Big Bena, Chrystusa z Rio czy Krzywą Wieżę w Pizie. Park Miniatur to także niezwykły przewodnik po Kaszubach, gdyż poznacie tu najważniejsze perełki architektoniczne tego rejonu oraz wszystkie latanie morskie polskiego wybrzeża. W jednej chwili staniecie obok Kolegiaty w Kartuzach, zamku w Bytowie czy Żurawia Gdańskiego. A to nie wszystko, co na Was czeka w Kaszubskim Parku Miniatur.

Gabinet Śmiechu

Gotowi na dużą dawkę śmiechu? W Gabinecie Śmiechu w Kaszubskim Parku Miniatur każdy będzie śmiać się do rozpuku! To wszystko za sprawą niezwykłych luster, które zniekształcą Wasze odbicie i po raz pierwszy spojrzycie na siebie w zupełnie inny sposób, jak w krzywym zwierciadle. Patrząc w lustro zobaczycie swoją odmienioną sylwetkę, w jednej chwili Wasza talia stanie się dużo krótsza, głowa większa, a proporcje Waszego ciała zostaną całkowicie zaburzone. To sprawi, że nie będziecie mogli powstrzymać się od śmiechu! Po takiej dawce energii przyda Wam się odrobina spokoju w dalekiej krainie…

Bajkowa Kraina

Tutaj najmłodsi spotkają swoich ulubionych bohaterów z bajek, a dorośli będą mogli przez chwilę poczuć się jak dzieci w Bajkowej Krainie, która przeniesie wszystkich w świat fantazji, fikcji i świetnej zabawy. Kogo tutaj spotkacie? Czerwonego Kapturka odwiedzającego swoją ukochaną babcię, Pinokia z długim nosem, skaczące Gumisie pijące sok z Gumijagód czy Królewnę Śnieżkę i jej zgraję śmiesznych krasnoludków. W Bajkowej Krainie znajdującej się na terenie Kaszubskiego Parku Miniatur czeka na Was ponad 60 eksponatów z różnych bajek, baśni i opowiadań, które zna każdy z nas, począwszy od najmniejszych pociech, po dorosłych. Wszystko to otrzymacie w cenie biletu wstępu do parku.

Mini ZOO

W Kaszubskim Parku Miniatur spotkacie nie tylko znane postacie z bajek, ale również milusińskie zwierzęta, które będziecie mogli dotknąć i pogłaskać. Mieszkają tutaj owieczki, kucyki z pięknymi grzywami, uroczy osiołek oraz krowa szkocka o imieniu Ula, która jest niewątpliwą gwiazdą tego miejsca. W Mini ZOO dzieci będą mogły zobaczyć zwierzęta niespotykane na co dzień, przyjrzeć im się z bliska, a także dotknąć ich i nawiązać znajomość. To z pewnością będzie niesamowite przeżycie, szczególnie dla najmłodszych, dla których być może będzie to pierwszy kontakt ze zwierzętami. W Kaszubskim Parku Miniatur nie zabraknie jednak rozrywek dla osób o mocnych nerwach.

Zamek Strachu

Gotowi na dawkę prawdziwych wrażeń? Jeśli uwielbiacie miejsca, w których straszy, nie boicie się upiorów, pająków czy zombie, koniecznie odwiedźcie Zamek Strachu znajdujący się w Kaszubskim Parku Miniatur. Gwarantujemy, że poczujecie tutaj dreszczyk emocji i gęsią skórkę. Wstęp wyłącznie pod opieką dorosłych dla osób o naprawdę mocnych nerwach!

Kaszubski Park Miniatur to miejsce, które idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi chcących odpocząć i dobrze się zabawić. Dzięki atrakcjom znajdującym się na terenie parku, każdy członek rodziny, bez względu na wiek, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A najważniejsze jest to, że ze wszystkich rozrywek będziecie mogli skorzystać wspólnie zacieśniając swoje więzi. Zapraszamy!

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Strysza Buda, Pomorskie
ul. Kartuska 30 , 83-329 Mirachowo - Strysza Buda
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu