Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia w Rogowie

Morze
Kontakt ul. Kolejowa 99
88-420 Rogowo

tel.: 52 359 30 80
tel.:52 302 45 63
kom.: 663 023 881

Opis

Zaurolandia to jeden z największych parków rozrywki w Polsce, w którym z bliska przyjrzycie się ponad osiemdziesięciu dinozaurom w ich naturalnych rozmiarach

Jeżeli fascynuje Was historia tych drapieżników oraz to, w jaki sposób wyginęły, chcecie zobaczyć niezwykłą wystawę skamielin z różnych epok geologicznych, spędzić czas ze swoimi dziećmi na zabawie, w Zaurolandii znajdziecie wszystko to, czego szukacie podczas wakacji czy weekendowego wyjazdu. Tutaj zdobywanie wiedzy połączone jest z ciekawymi sposobami spędzania wolnego czasu i wieloma atrakcjami, które na pewno nie pozwolą Wam się nudzić. Zobaczcie najważniejsze z nich.

Główne atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia

Prehistoryczne dinozaury

Wszyscy miłośnicy paleontologii i dzieci zafascynowane dinozaurami, które do tej pory mogły je oglądać jedynie w filmach i bajkach, w Rodzinnym Parku Rozrywki Zaurolandia staną twarzą w twarz z największymi drapieżnikami, które kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę. Tutaj znajduje się ponad osiemdziesiąt modeli prehistorycznych dinozaurów odwzorowanych w ich naturalnych rozmiarach z niezwykłą precyzją. Jeśli więc na własne oczy chcecie zobaczyć tyranozaura czy triceratopsa i dokładnie przyjrzeć się budowie ich ciała, koniecznie wybierzcie się do Zaurolandii. Tutaj na odcinku ponad dwóch kilometrów spacerując wzdłuż ścieżki edukacyjnej będziecie mieli możliwość poznać nawet mało popularne gatunki dinozaurów. To będzie doskonała lekcja historii podana w przystępny sposób!

Zwierzęta morskie

W Rodzinnym Parku Rozrywki Zaurolandia spotkacie nie tylko prehistoryczne dinozaury, ale także morskie gady, ryby i ssaki, którym będziecie mogli przyjrzeć się z bliska. Jeśli chcecie żeby Wasze dzieci mogły poznać bohaterów swoich ulubionych bajek, wybierzcie się razem z nimi do tego miejsca. Tutaj będziecie mogli dotknąć morsa, orkę, a także uroczą fokę czy groźnego rekina. Wszystkie modele morskich zwierząt znajdują się w pięknej okolicy tuż nad brzegiem jeziora. Dzięki temu będziecie mogli spędzić czas z dala od zgiełku miasta na łonie natury. Dowiecie się także, które z tych zwierząt osiągają największe rozmiary, oraz o które musimy szczególnie się troszczyć, ponieważ są zagrożone wyginięciem.

Muzeum

W samym centrum Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia znajduje się ogromne Muzeum Paleontologiczne, które stanowi nie lada gratkę dla wszystkich turystów odwiedzających to miejsce. Nie musicie być miłośnikami historii żeby zauroczyć się okazami zebranymi na wystawach. W muzeum będziecie mogli zobaczyć bogatą ekspozycję szczątków roślin i zwierząt sprzed milionów lat. To właśnie dzięki nim możemy prześledzić losy życia Ziemi. Muzeum to różni się jednak od dobrze Wam znanych tego typu obiektów. Tutaj będziecie mieli szansę nie tylko podziwiać skamieniałości ślimaków, koralowców czy jeżowców, ale także dotknąć i z bliska obejrzeć kości ssaków żyjących w epoce lodowcowej czy muszle amonitów. To z pewnością będzie niesamowite przeżycie nie tylko dla dorosłych, ale również wszystkich pociech, które poprzez zabawę będą mogły poznać dzieje naszej planety.

Parki linowe

Jak na Rodzinny Park Rozrywki przystało, nie zabraknie w nim także rozrywek dla całej rodziny. Znajdują się tutaj dwa parki linowe, mały dla dzieci od 3 roku życia, i profesjonalny z trasami o zróżnicowanym stopniu trudności. Maluchy pod okiem rodziców lub opiekunów pokonają linowe przeszkody, ruchome mosty i tunele, które będą stanowić dla nich nie lada zabawę. Na końcu trasy na pociechy czeka kolorowa zjeżdżalnia. Starsze dzieci, które szukają większych wrażeń, będą mogły spędzić czas w profesjonalnym parku linowym. Czekają na nie tutaj cztery trasy o różnym stopniu trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie:

  • trasa szkoleniowa
  • trasa łatwa - minimalny wzrost 130cm
  • trasa średniej trudności - minimalny wzrost 150cm
  • trasa trudna - minimalny wzrost 150cm

Jeśli szukacie prawdziwych wrażeń i kochacie adrenalinę – tutaj je znajdziecie!

Place zabaw i atrakcje dla najmłodszych

Wszystkie atrakcje Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia przygotowane zostały z myślą o najmłodszych, którzy będą tutaj spędzać czas razem ze swoimi rodzicami. Dlatego oprócz modeli dinozaurów, morskich zwierząt, parków linowych znajduje się tu także mnóstwo placów zabaw i dmuchanych zjeżdżalni, które umilą czas wszystkim dzieciom. Maluszki będą mogły spróbować swoich sił na karuzelach, samochodzikach, kolorowych łódkach czy dmuchańcach. Dzięki temu spędzą czas z rówieśnikami, nawiążą nowe znajomości, a przede wszystkim, będą świetnie się bawić pod okiem swoich czujnych rodziców.

Jeśli chcecie przyjechać do Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia na dłużej, nic nie stoi na przeszkodzie. Znajdziecie tutaj wszystko, czego potrzebujecie: noclegi, restaurację, lodziarnię. Dlatego jeśli stwierdzicie, że jeden dzień to zdecydowanie za mało żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji parku, zatrzymajcie się tutaj na dłużej.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Rogowo, Kujawsko-Pomorskie
ul. Kolejowa 99 , 88-420 Rogowo
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu