JuraPark Solec

Miasto
Kontakt ul. Sportowa 1
86-050 Solec Kujawski

tel. 52 387 32 35
kom.: 512 023 862
kom.: 518 695 166

Opis

JuraPark to niezwykłe miejsce nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale także w całej Polsce scalające różne pokolenia.

Tutaj poznacie Ziemię z czasów niezwykłej ery mezozoicznej, w której naszą planetę zamieszkiwały olbrzymie dinozaury. JuraPark w Solcu Kujawskim przeniesie Was do okresu, w którym po Ziemi stąpały największe na świecie drapieżniki i umożliwi Wam bezpośrednie spotkanie z dinozaurami oko w oko. To nie lada gratka zarówno dla młodszych, jak i starszych paleontologów. Ale w JuraParku czekają na Was nie tylko dinozaury. Zabieramy Was w krótką wycieczkę!

Muzeum Ziemi

W tym miejscu zamknięte jest 500 milionów lat z życia naszej planety i jedna z największych w Polsce kolekcji skamieniałości, w której zawarta jest długa historia Ziemi. Dzieci i dorośli poznają tutaj fascynujące okresy dziejów naszej planety oraz spotkają prehistoryczne gatunki wymarłych zwierząt, które naprawdę robią wrażenie, na przykład ogromnego mamuta. Na Muzeum Ziemi znajdujące się w JuraParku w Solcu składają się także szczątki zwierząt z czasów epoki lodowej, wymodelowane środowisko morskie sprzed milionów lat, cmentarzysko płazów i gadów z Opolszczyzny żyjących niegdyś w późnej epoce triasu oraz ogród zimowy z wieloma gatunkami roślin – także takich z czasów dinozaurów. To doskonała zabawa, ale również lekcja historii, której z pewnością ani Wy, ani Wasze dzieci nie zapomną na długo!

Park Owadów

Choć czasami są dla nas uciążliwe i staramy się z nimi walczyć, są niezwykle przydatne i pracowite. Mowa o owadach, którym w JuraParku będziecie mogli przyjrzeć się naprawdę z bliska. W Parku Owadów poznacie konika polnego, stonkę ziemniaczaną, biedronkę, osę pospolitą oraz muchę, z którą na co dzień spotykacie się najczęściej, ale nie w takich rozmiarach! Tutaj wszystkie owady są naprawdę gigantyczne, dzięki czemu będziecie mogli zapoznać się z ich niezwykłą budową i zobaczyć szczegóły nie widoczne gołym okiem! Dodatkowo, przewodnik zdradzi Wam sekrety ich ewolucji oraz rozwoju – kto wie, być może dzięki temu zaskoczycie nauczyciela biologii?

Kino Emocji Cinema 5D

Prawdziwych emocji i niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam kino 5D, w którym fantazja staje się na chwilę rzeczywistością i wciąga swoich widzów do świata filmu. Wszystko za sprawą dodatkowych atrakcji, których nie doświadczycie w zwykłym kinie! Oprócz trójwymiarowego obrazu na wszystkich oglądających będą oddziaływały także wrażenia ruchowe, dźwiękowe, dotyku czy zapachu, które pozwolą widzom stać się aktywnymi uczestnikami seansu „8 minut z historii powstania wszechświata”.

Park Rozrywki

Na tych małych i nieco większych czeka także park rozrywki, który dostarczy Wam moc niezwykłych atrakcji, od dmuchanych zjeżdżalni dla najmłodszych dzieci, przez automaty do gier, aż po karuzele, Eurobungy czy byka z rodeo dla bardziej odważnych poszukiwaczy przygód. To doskonała rozrywka dla każdego członka rodziny niezależnie od wieku i idealne zwieńczenie całego dnia zdobywania cennej wiedzy, zabawy pośród dinozaurów i spacerów wokół pięknych, urokliwych terenów zielonych.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Solec Kujawski, Kujawsko-Pomorskie
ul. Sportowa 1, 86-050 Solec Kujawski
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu