newsletter visiton obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Hydropolis we Wrocławiu

Miasto
0.00 (0 votes)
Kontakt ul. Na Grobli 19-21
50-421 Wrocław

tel.: 71 340 95 15

Opis

Hydropolis we Wrocławiu otworzono w grudniu 2015 roku. Jest to jedyny taki obiekt w Polsce, a także jeden z nielicznych na świecie.

Hydropolis we Wrocławiu to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki oraz modele, a także bogate w informacje ekrany dotykowe służą temu, aby ukazać wodę z różnych, fascynujących perspektyw.

Wystawa w Hydropolis składa się z 10 etapów:

Planeta Wody – to projekcja 360° na dużym ekranie. Opowiada o powstaniu wody na Ziemi, a także stanowi pierwszy etap zwiedzania wystawy.

Stany Wody – na tym etapie poznacie właściwości wody, po to by zrozumieć, dlaczego jest tak istotna niemal w każdym aspekcie życia.

Głębiny – w tej strefie z bliska obejrzycie najbardziej przerażające stworzenia głębinowe, a takie odkryjecie niesamowite życie ukryte w ciemnościach.

Miasto i Woda – na tym etapie poznacie odpowiedzi na takie pytania jak: ile średnio litrów wody dziennie na jednego mieszkańca zużywa takie miasto jak Wrocław, na tle takich metropolii jak Londyn czy Dubaj? Znajduje się tutaj satelitarna mapa Wrocławia, która prezentuje m.in. wizualizację powodzi tysiąclecia (lipiec 1997 roku).

Strefa Wystaw Czasowych – tutaj przedstawiane są instalacje, których wspólnym mianownikiem jest różnorodna relacja człowieka z wodą.

Ocean życia – w tej strefie przedstawiono ewolucję życia, które pojawiło się w wodzie ok. 3,3 miliarda lat temu.

Strefa Dzieci – znajdują się w niej multimedialne gry, w których m.in. dzieci mogą pobawić się z delfinami, odkryć mityczne potwory wodne, poznać budowę i zasady powstawania cząsteczki wody, czy też zadbać o czystość raf koralowych.

Strefa Relaksu – tutaj zwiedzający mogą odprężyć się w bajkowej scenerii na leżankach.

Człowiek i Woda – zwiedzający w tej strefie poznając funkcję wody w organizmie człowieka, a także jaką rolę pełni w kulturach i religiach.

Historia Inżynierii Wodnej – zwiedzający w tej strefie poznają i samodzielnie sprawdzą działanie wodnych wynalazków z czasów starożytność. 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Lokalizacja

Wrocław, Dolnośląskie
Na Grobli 19-21 , 50-421 Wrocław

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu