Mazurski Park Atrakcji Mazurolandia

Miasto
Kontakt Gierłoż
11-400 Kętrzyn

kom.: 693 616 083
e-mail: mazurolandia@mazurolandia.pl

Opis

Mazurski Park Atrakcji Mazurolandia to miejsce gdzie w jednym miejscu możemy skorzystać z wielu atrakcji, których część nawiązuje do historii Warmii i Mazur.

W funkcjonującym tu Parku Miniatur zobaczymy najciekawsze zabytki regionu w skali 1:25. Z kolei Park Militariów to nie lada gratka dla miłośników historii II wojny światowej. Prezentowana jest tu broń oraz pojazdy militarne z tamtego okresu oraz wystawa rzeczy codziennego użytku żołnierzy z lat 40-tych XX wieku.

Na znajdującym się w Mazurolandii poligonie  można udać się na przejażdżkę czechosłowacko-polskim transporterem opancerzonym Skot, amfibią lub jednym z kilku samochodów opancerzonych. Do dyspozycji są także popularne quady. Miłośnicy czasów średniowiecza również nie będą zawiedzeni. Urządzono tu Grodzisko Rycerskie, gdzie można przymierzyć zbroję oraz spróbować swoich sił w konfrontacji z dwuręcznym, ważącym 25 kg „mieczem Podbipięty”.

Na strzelnicy warto postrzelać z łuku lub kałasznikowa, a w przymierzalni strojów historycznych ubrać mundur żołnierza dowolnej armii frontów II wojny światowej.Dzieci również nie zaznają nudy w Mazurolandii. Na najmłodszych Gości przygotowano atrakcje w Parku Zabaw, gdzie do woli mogą korzystać z kolorowych zjeżdżalni, dmuchanego toru przeszkód, placu zabaw z huśtawkami czy basenu z piłeczkami. Dla starszych dzieci przygotowano eurobungee, trampolinarium, ściankę wspinaczkową i kule wodne waterball.

Na Polanie Legend dowiemy się, kim był mazurski kłobuk oraz co robi niedźwiedzica w herbach Kętrzyna i Mrągowa. Spotkamy tu także króliki oraz kózki. W Mazurolandii zobaczymy także dwie chaty regionalne – mazurską i warmińską, prezentujące charakterystyczne wiejskie budownictwo ludowe regionu. Mazurolandia od kilku lat  latem organizuje jeden z największych pikników militarnych o nazwie „Walkiria”, podczas którego główną atrakcją jest widowiskowa rekonstrukcja wybranego epizodu z czasów II wojny światowej.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gierłoż, Warmińsko-Mazurskie
Gierłoż, 11-400 Kętrzyn
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu