Minieuroland Park Miniatur

Miasto
Kontakt 57-300 Kłodzko
ul. Noworudzka 11
tel. 792 444 333
e-mail: rezerwacja@minieuroland.pl

Opis

W malowniczo położonym parku znajduje się obecnie ponad 40 miniatur, które wzorowane są na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy

Odwiedzający Minieuroland mogą podziwiać wykonane z niezwykłą starannością miniatury obiektów pochodzących z czasów starożytnych, a także budowle współczesnej architektury. W parku znajdują się wyszukane oraz unikalne gatunki drzew i krzewów, które zostały sprowadzone z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii.

Na powierzchni 20 000 m2 na gości Parku Miniatur Minieuroland czekają takie atrakcje jak:

Miniaturowy świat

Z perspektywy Guliwera zobaczycie ponad 40 makiet przedstawiających najciekawsze budowle z Polski, Europy i świata. Będą one dla was źródłem bogatej wiedzy i jednocześnie bajecznym tłem pamiątkowych zdjęć z waszej podróży. Możecie tu np. stanąć u stóp 13-metrowej miniatury Wieży Eiffla z Paryża!

Arboretum

Scenerię misternie wykonanych makiet stanowi baśniowy ogród, w którym zobaczycie ponad tysiąc unikalnych drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Belgii i Holandii. Niektóre z nich mają nawet po 15-25 lat!

Pracownia modelarska

Na własne oczy zobaczycie jak wygląda praca modelarzy i jak wielkiej precyzji wymaga od nich budowa makiet. Poznacie niezwykłe umiejętności specjalistów z Polski i zagranicy, którzy używając odpowiedniej skali odwzorowują najsłynniejsze dzieła światowej architektury.

Festiwal Kwiatów

Od początku czerwca do końca października cały park wypełniają fantazyjne kompozycje z ponad 60 000 tysięcy najpiękniejszych kwiatów jednorocznych!

Sale szkoleniowo-warsztatowe

Dobrze wyposażona hala edukacyjna z trzema salami o łącznej powierzchni 280 m2 zapewni komfort i dobrą zabawę nawet 200 uczestnikom. Bez względu na pogodę zapewniamy naszym gościom wspaniałą rozrywkę przez 365 dni w roku.

Ziołowa Ścieżka Zdrowia

Pachnące ścieżki ogrodu ziołowego przypomną Wam o cennych właściwościach ziół oraz ich licznych zastosowaniach w gastronomii, medycynie i kosmetologii. Używając zmysłu wzroku, smaku, węchu i dotyku nauczycie się je rozpoznawać.

Gastronomia dla małych i dużych

Na ciepło, na zimno, na słono, na słodko, przekąska czy obiad? Dwa bary i herbaciarnio-kawiarnia „Europa” zaspokoją upodobania kulinarne każdego łasucha.

Dodatkowo na terenie Parku Miniatur Minieurolandu znajduje się najnowocześniejszy plac zabaw dla najmłodszych o powierzchni 1200m2 z mnóstwem kolorowych i bezpiecznych urządzeń. Na placu zabaw najmłodsi odwiedzający znajdą huśtawki, drabinki, ścianki wspinaczkowe, spirale, zjeżdżalnie, tunele, wieże, a także urządzenia tematyczne takie jak: wóz strażacki, powóz księżniczki oraz zjazd linowy – tyrolkę.

Czekają na Was bezpieczne i nowoczesne urządzenia: zjazd linowy tyrolka, huśtawki bocianie gniazda, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych oraz wiele innych oryginalnych atrakcji.

Gigantyczne puzzle

Układanie puzzli to fantastyczna zabawa, która rozwija zdolności manualne, pobudza ciekawość oraz stwarza okazję współpracy grupowej.

Mozaiki w stylu Gaudiego

Nasz rzeźbiarz przygotował dla Was imponujące dzieła sztuki. Stworzył niczym Gaudi cykl mozaik z drobnych kawałków szkła, ceramiki i kamieni, które znajdziecie w hiszpańskim zakątku.

…. i wiele innych ciekawych niespodzianek!

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kłodzko, Dolnośląskie
Noworudzka 11, 57-300 Kłodzko
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu