Park Rodzinny Uzbornia, Plac Turka, Planty Salinarne

Miasto

Opis

By popatrzeć na miasto z góry i objąć wzrokiem sporą jego część, należy udać się w stronę wzgórza Uzbornia.

Po kilkusetmetrowym spacerze pod górę dotrzemy do ulic Uzbornia i Widok, a tam po prawej stronie ujrzymy zalesioną część wzgórza.

Centralna część Parku Rodzinnego Uzbornia znajduje się w szczytowej części wzniesienia. Na jego terenie znajdują się miedzy innymi: restauracja z wieżą widokową i zegarem słonecznym, stoliki do gry w szachy, trzy boiska sportowe, amfiteatr, skatepark, plac zabaw, „zielona” siłownia, staw, zespół altan, trasa rowerowa, a także pomnik ofiar zbrodni hitlerowskiej popełnionej 18 grudnia 1939 roku.

Zmierzając odnowionymi alejkami w dół schodzimy do ulicy Parkowej, która wychodzi wprost na główną część miasta - ul. Kazimierza Wielkiego. Kierując się w stronę Rynku miniemy m. in. park na Placu Turka.

Z Rynku idąc ulicami Szewską i Regis warto odwiedzić Planty Salinarne. W ich rejonie znajduje się kilka lokali gastronomicznych, gdzie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W okresie wakacji, w letnie, niedzielne popołudnia można tu posłuchać popularnych i lubianych utworów muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej.

Tradycja koncertów górniczej orkiestry w Altanie sięga początku XX wieku. Zbudowana w 1934 r. według projektu Stanisława Albińskiego Altana stała się miejscem, w którym płynąca z niego muzyka przez dziesięciolecia uprzyjemniała bochnianom niedzielne popołudnia w parku. Po odnowieniu Altany w 2015 r. powrócono do tradycji niedzielnych koncertów.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Bochnia, Małopolskie
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu