Ogrody Hortulus Spectabilis

Miasto
Kontakt Dobrzyca 76
76-038 Dobrzyca

kom.: 602 610 041
e-mail: biuro@hortulus.com.pl

Opis

Ogrody Hortulus Spectabilis zostały udostępnione do zwiedzania w czerwcu 2014 roku.

Jest to autorski projekt zespołu ogrodów o różnej stylistyce i tematyce realizowany od 2003 roku. W założeniu ma on pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji.

Centralnym jego punktem jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana  na wzór podwójnej nicią DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a w dobrą pogodę na Morze Bałtyckie.

Znakomicie widać otaczające labirynt Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni.  Jest to zespół ogrodów o powierzchni około 6 ha, w którym znajdziemy: magiczny kamienny krąg, Ogrody 4 Pory Roku, Ogród Zegarów, Ogród Kalendarz Celtycki oraz angielskie rabaty bylinowe cieszące oko kolorami i elementami architektonicznymi, rosarium z parterami bukszpanowymi, ale również ogrody węzłowe i topiary bukszpanowe.

Ogrody Hortulus Spectabilis to nie tylko starannie pielęgnowane kompozycje roślinne oraz wyszukane i oryginalnie wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej. Tu znajduje się również doskonałe miejsce zabawy, rekreacji i wypoczynku dla rodzin z dziećmi Po terenie ogrodów można się poruszać  z wózkami dziecięcymi, wózkami inwalidzkimi. Brzozowy lasek zachęca do relaksu w fotelach i hamakach. 

Hortulus Spectabilis jest znakomitą alternatywą dla wszystkich, którzy szukają nowych atrakcji i doznań podczas pobytu nad Bałtykiem. Na tle bajkowych aranżacji ogrodowych, turyści mogą wykonać wiele pamiątkowych zdjęć, między innymi z maskotką labiryntu – Grabusiem oraz Babą Jagą.

Niezapomniane wrażenia, pozostawia w pamięci zabawa w labiryncie – Labirynt Mocy. Do zabawy potrzebne są: komplet 10 kart z wizerunkami bogów, mapa labiryntu i przede wszystkim wyobraźnia! Mapa i zestaw kart, dostępne są w kasach obu ogrodów, wyobraźnię obowiązkowo należy zabrać ze sobą z domu.

Na tych, którym uda się pokonać labirynt, czeka Wielki Akt Zdobycia Labiryntu. Tym, którym się to nie uda, można zafundować – Dekret Haniebny, przygotowany z dużą dawką poczucia humoru.

To jednak nie koniec zabawy! Na szczycie wieży widokowej, swoją siedzibę ma jej Strażnik. Na pamiątkę wejścia na 20 metrową wieżę, poproś Strażnika o przybicie pieczęci na Twojej mapie. A jeśli zdobycie wieży było dla Ciebie nie lada wyznaniem, zafunduj sobie List Chwalebny Zdobywcy Wieży.

Rozrywka, jaką daje między innymi zabawa w labiryncie, odkrywanie kalendarza celtyckiego czy zabawa w Ogrodzie Małego Skrzata, to tylko nieliczne z propozycji Ogrodów Hortulus Spectabilis.

Po wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy do Caffebar Barwinek na smaczne posiłki - dania obiadowe, przekąski i desery. 

Liczne pamiątki, dyplomy oraz mapa – informator o Ogrodach Hortulus Spectabilis dostępne są w naszej Serduszkowej Chacie.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Dobrzyca, Zachodniopomorskie
Dobrzyca 76 , 76-038 Dobrzyca
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu