Klasztor oo. Kamedułów na Bielanach

Miasto
Kontakt ul. Konarowa 1,
Kraków

Opis

Klasztor kamedułów wraz z kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zaprojektowanym przez włoskiego architekt Andreę Spezza.

Ulokowany jest na wzgórzu zwanym Srebrną Górą. Jest jednym z dwóch czynnych w Polsce i dziewięciu na całym świecie. Jest to miejsce odosobnienia mnichów, którzy wiodą pustelnicze życie: mieszkają w pojedynczych domkach, spotykają się tylko podczas mszy świętej oraz modlitw, a na wspólne posiłki jadają kilka razy w roku. Rozmowy mogą prowadzić jedynie we wtorki, czwartki i soboty. Wszelkie obrzędy kościelne są odprawiane bez instrumentów muzycznych, w całym klasztorze nie ma radia ani telewizji, a odwiedziny rodzin czy urlopy nie mają tu miejsca.

Zwiedzanie klasztoru jest także bardzo rygorystyczne: mężczyźni wejść tu mogą przez cały rok, w czasie otwarcia furty w godzinach 8.00-11.00 oraz 15.00-16.30, kobiety natomiast tylko przez dwanaście świątecznych dni w całym roku, to jest: Niedziela Wielkanocna, Poniedziałek Wielkanocny, 3 maja, Niedziela Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki), poniedziałek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, niedziela po 19 czerwca, druga niedziela lipca, czwarta niedziela lipca, pierwsza niedziela sierpnia, 15 sierpnia (Wniebowzięcie NMP), 8 września (Narodzenie NMP), 25 grudnia (Boże Narodzenie).

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kraków, Małopolskie
ul. Konarowa 1
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu