Bazylika Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła w Poznaniu

Miasto
Kontakt Ostrów Tumski 17
60-101 Poznań

Opis

Jest ogromna, widać ją z daleka i tylko czeka byś ją odwiedził. Ten jeden z najstarszych kościołów w Polsce jest po prostu miejscem które należy zobaczyć.

Nie dlatego, że jest jakiś niebagatelny wystrój, którego nie ma w innych tego typu miejscach (mimo, że jest niesamowity). Tylko dlatego, że to w jej podziemiach możemy zobaczyć te miejsca, w których spoczęli pierwsi władcy naszego kraju. To właśnie tutaj pochowano w zamierzchłych wiekach– księcia Mieszka I, Króla Bolesława I Chrobrego, Króla Mieszka II, Kazimierza Odnowiciela, Odona Mieszkowica, Władysława Odonica, Przemysła I, Bolesława Pobożnego i Króla Przemysła I.

Gdy już wyjdziecie z podziemi, to nie zapominajcie o Złotej Kaplicy inaczej nazywanej Kaplicą Królów Polskich, która umieszczona jest w osi Bazyliki tam gdzie wcześniej znajdowała się średniowieczna kaplica Najświętszej Marii Panny. Mimo, że możemy ją oglądać tylko przez solidnie wykutą kratę, to i tak jestem pewien, że zrobi na Was niesamowite wrażenie, bynajmniej nam wryła się głęboko w pamięć.

Otwarcie katedry:

  • w dni powszednie od g. 9.oo do 18.oo w sezonie letnim tj. od 14 marca do 15 listopada.
  • w sezonie zimowym jest otwarta w dni powszednie od g. 9.oo do 16.oo tj. od 16 listopada do 13 marca 

UWAGA ! Kategorycznie nie można zwiedzać katedry, gdy odprawiana jest msza św. lub nabożeństwo albo gdy odbywa się koncert.

Cennik:

  • Ulgowy – 2,50zł
  • Normalny – 3,50zł

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Poznań, Wielkopolskie
Ostrów Tumski 17, 60-101 Poznań
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu