Filharmonia Krakowska

Miasto
Kontakt ul. Zwierzyniecka 1
31-103 Kraków

tel.: 12 619 87 21 (centrala)
tel.: 12 619 87 (rezerwacje)
e-mail: widownia@filharmonia.krakow.pl

Opis

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego rozpoczęła swój 74. Sezon Artystyczny.

Jest jedyną instytucją muzyczną w Krakowie, która w swoim repertuarze ma koncerty adresowane do najszerszej grupy odbiorców: od najmłodszych (0 do 3 lat) poprzez młodzież, aż po najstarszych słuchaczy . Nasze cykle koncertowe obejmują:

Koncerty Symfoniczne – piątkowo-sobotnie koncerty muzyki klasycznej dla wytrawnych koneserów muzyki. Dedykowane do dorosłego grona odbiorców, ale również doskonały warsztat dla młodzieży uczącej się w szkołach muzycznych. Podczas tych koncertów gościmy najznakomitszych solistów,
a nasza orkiestra i chór prowadzone są przez wybitnych dyrygentów światowych scen muzycznych. Koncerty odbywają się w Sali Filharmonii przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Koncerty Uniwersyteckie – proszę nie dać się zwieść nazwie, bowiem szerokie spektrum repertuarowe prezentowane podczas tych koncertów gromadzi publiczność nie tylko ze świata uniwersyteckiego. Do pięknej kameralnej Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszamy wszystkich, którzy pragną zapoznać się z muzyką dawną, ale również współczesnymi eksperymentami muzycznymi. Koncerty odbywają się w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 23.

Musica - ars amanda – koncerty edukacyjne dla młodzieży przeplatane są prelekcją znakomitych znawców muzyki, którzy w prosty i przystępny sposób wprowadzają słuchaczy w zawiłe wątki muzyczne, a często zdradzają też szczegóły z życia towarzyskiego kompozytorów, które miały znaczący wpływ na ich twórczość. Nieco „lżejszy” klasyczny repertuar koncertów gromadzi na sali widownię młodszą i znacznie starszą, a także pedagogów pracujących z młodzieżą. Tegoroczny cykl koncertowy dla młodzieży przybliży nam sylwetki znanych kompozytorów. Koncerty odbywają się w czwartek lub piątek (raz w miesiącu) Sali Filharmonii przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Koncerty dla dzieci – przez trzy dni, prawie każdego miesiąca, Filharmonia Krakowska „oddawana jest” we władanie dzieci, które uczestniczą w specjalnie dla nich przygotowanych koncertach. Babcia Melodia, Kuzynka Klawiaturka oraz Dziadek Rytmus nie tylko bawią dzieci, ale przede wszystkim przekazują wiedzę na temat kompozytorów, instrumentów. Koncerty te często wzbogacone są różnego rodzaju konkursami, które w przyjemny sposób angażują dzieci.

Koncerty odbywają się w wybrane poniedziałki, piątki i soboty, w Sali Filharmonii przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Smykowe granie – cykl koncertowy dedykowany dla najmłodszych słuchaczy, którzy dopiero co pojawili się na świecie, ale też dla mam w ciąży. Dzieci wraz z rodzicami bądź dziadkami czynnie biorą udział w koncertach poprzez śpiew, taniec, zabawę. Dzięki luźnej formie zajęć dzieci na koniec koncertu mogą zagrać na instrumentach pod czujnym okiem artystów. Jest to doskonała forma nie tylko nauki i zabawy, ale też integracji pokoleń. Koncerty odbywają się w Sali złotej Filharmonii Krakowskiej (pierwsze piętro), przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Ceny biletów:

Koncerty piątkowo – sobotnie

  • I strefa normalny - 55,00 zł
  • I strefa ulgowy - 45,00 zł
  • II strefa normalny - 45,00 zł
  • II strefa ulgowy - 35,00 zł

Musica-ars amanda

  • Normalny - 40,00 zł
  • Ulgowy - 35,00 zł

Koncerty dla dzieci oraz Smykowe Granie

  • 20,00 zł

Kasa biletowa:

Czynna jest:

od wtorku do piątku

od 10:00 do 14:00 i od 15:00 do 19:00

w sobotę kasa czynna jest godzinę przed koncertem

Serdecznie zapraszamy do szerszego zapoznania się z ofertą Filharmonii Krakowskiej www.filharmonia.krakow.pl

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kraków, Małopolskie
Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu