Prywatne Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu

Miasto
Kontakt Zambrzyniec 26
07-130 Łochów

kom.: 608 191 645
kom.: 660 971 720

Opis

Zambrzyniec to malownicza wieś na Mazowszu, w Powiecie Węgrowskim, Gminie Łochów, położona w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Nazywanego w tej części Parku „Mazowiecką Białowieżą”, w bliskiej odległości rzeki Liwiec, jednej z najpiękniejszych rzek Polskiego Niżu. Zaledwie ponad godzinę drogi od Warszawy.

ZAPRASZAMY do Galerii, w której stworzyliśmy  warunki do wypoczynku i rozrywki dla  dzieci, młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni proponujemy ciekawe i różnorodne formy atrakcji, dostosowane do wymogów i potrzeb naszych Gości.

ORGANIZUJEMY

Imprezy integracyjne , Spływy kajakowe Liwcem, Wystawy Malarskie i Rzeźba, Wystawę  Rękodzieła Ludowego i  Artystycznego, Pikniki,  Amatorskie sztuki teatralne, Występy Kapel Ludowych, Udział w inscenizacji  „Żywy  Skansen”

PROWADZIMY

 • warsztaty dla przedszkoli, szkół i osób indywidualnych:
 • rzeźba w glinie
 • budowa pająków ozdobnych,
 • warsztaty tkackie na krosnach i ramkach,
 • przędzenie wełny na kołowrotkach,
 • wyroby z wiórek lipowych,
 • wycinanka z opłatka,
 • kwiaty z bibuły
 • pranie na tarach
 • snucie motków wełnianych, przewijanie przędzy z motków na kłębki, zwijanie nici w motki  na motowidle, zwijanie wełny w kłębki na wiatce koziołkowej
 • i inne.

DODATKOWE ATRAKCJE

Przejażdżki rikszami, przejażdżki sankami na trawie, gra w kręgle, bulle,  gra w minigolfa, tor młodego komandosa, zajęcia sportowe na zielonym boisku, grill, ognisko, super zabawa w Piknikowym Ogrodzie  wycieczki busem z Przewodnikiem, po najbliższej okolicy.

Prywatne Muzeum Sztuki Ludowej w Zambrzyńcu powstało na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w zaadoptowanej do tego celu wiejskiej stodole, pierwotnie nazywanej Galerią. Główną ideą założenia muzeum było wyjście do ludzi ze sztuką i wejście pod strzechy, aby doceniono i promowano polskie rękodzieło, które jest niepowtarzalne i piękne. Nasze muzeum stało się miejscem prezentowania twórczości i tradycji ludowej oraz szeroko rozumianej kultury regionalnej. To miejsce spotkań twórczych, plenerów, wystaw, małych amatorskich sztuk teatralnych i warsztatów rękodzieła ludowego. Naszym marzeniem jest, by to miejsce stało się ważnym elementem kulturotwórczym w naszej „Małej Ojczyźnie” .
Muzeum odwiedziło już wiele znanych osób i ekspertów sztuki ludowej, którzy podkreślają wartość edukacyjną i ideową muzeum.

Muzeum oferuje ponadto warsztaty i szkolenia z twórcami ludowymi, podczas których można nauczyć się np., budowy ozdobnych pająków, tworzenia wycinanki z opłatka, tkania tkaniny dwuosnowowej, szydełkowania, wyrobu kwiatów z bibuły.
W naszym muzeum, warsztaty prowadzone są przez uznanych twórców i artystów ludowych. Cieszą się uznaniem i coraz większą popularnością. Poprzez sztukę i rękodzieło artystyczne odkrywamy przed naszymi gośćmi kulturę, wartość zapomnianych zawodów, wracamy do korzeni, odkrywając dla nich radość tworzenia.

Muzeum jest czynne od maja do listopada,

 • od poniedziałku do soboty w godz. 10.00 – 18.00
 • w niedzielę od godz. 15.00- 18.00 

po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Łochów, Mazowieckie
Zambrzyniec 26, 07-130 Łochów
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu