BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Miasto
Kontakt al. Piłsudskiego 38
10-450 Olsztyn

tel.: 89 527 94 66

Opis

Obcowanie ze sztuką wymaga odpowiedniej przestrzeni i nastroju.

I jedno i drugie zapewnia BWA Galeria Sztuki dysponująca ponad 500 m kw. powierzchni wystawowej. Placówka stawia sobie za cel przybliżanie odbiorcom współczesnej sztuki – zarówno artystów polskich, jak i zagranicznych.

Galeria mieści się w tym samym budynku w centrum Olsztyna, co planetarium i biblioteka Planeta 11. Działa od 1958 r. z tym, że początkowo gościła w olsztyńskim zamku. Do obecnej siedziby przeprowadziła się w 1973 r.

Galeria podejmuje również liczne inicjatywy mające na celu edukację artystyczną oraz wspieranie twórców z Olsztyna i regionu.Podstawą działalności placówki są wystawy czasowe prezentujące malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę, jak również instalacje artystyczne, często wykorzystujące nowe media

W zbiorach własnych galerii przeważają dzieła malarstwa i grafiki. Kolekcja tej ostatniej jest wciąż wzbogacana dzięki Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, odbywającemu się od 1975 r. Z kolei od 1998 r. BWA organizuje Olsztyńskie Biennale Sztuki, umożliwiające środowiskom artystycznym regionu prezentację swoich dokonań.

 

 

Źródło: Urząd Miasta Olsztyna http://visit.olsztyn.eu/ .

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
al. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu