Muzeum Volkswagena w Pępowie

Miasto
Kontakt ul. Armii Krajowej 50
83-330 Pępowo

tel.: 58 681 82 05
kom.: 604 704 050
e-mail: info@vwmuzeum.pl

Opis

Od lat 60. XX wieku nasza rodzina rozwija swoją pasję do samochodów marki Volkswagen.

Każde auto jest dla nas wyjątkowe i każdemu poświęcamy odpowiednio dużo czasu. Dzięki temu nawet najstarsze modele są w pełni sprawne.

Pierwszego garbusa w naszej rodzinie zakupił ojciec w latach 60. XX w. Zafascynowany samochodem, z którym się wychowywał, syn również kupił garbusa i kilka lat później transportera – hipisowskiego ogórka. W tamtych czasach jeszcze nikt nie myślał o zgromadzeniu kolekcji. Pomysł powstał dopiero na początku lat 90-tych. Wtedy dopiero mogliśmy stworzyć odpowiednie warunki do kolekcjonowania samochodów. Przede wszystkim chodziło o przestrzeń do garażowania pojazdów oraz warsztat, w którym byłyby serwisowane i odrestaurowywane. Takim sposobem powstała Galeria Pępowo, której oficjalne otwarcie nastąpiło 08.08.2008 o godz. 08:08.

Udało nam się zebrać prawdziwe ikony motoryzacji – ponad 50 zabytkowych aut zachwycających znawców i kolekcjonerów zabytkowych pojazdów. W skład naszej kolekcji wchodzą takie perełki jak kultowe Garbusy, hipisowskie Ogórki czy oryginalny Kübelwagen ze straży pożarnej.

Poza prawdziwymi Volkswagenami zebranymi w muzeum naszą dumą jest też kolekcja miniaturowych aut wykonanych w skali od 1:64 do 1:18. Liczy ona ponad 1000 eksponatów!

Z naszej pasji zrodziło się miejsce, które łączy wypoczynek i dobrą zabawę z kameralną atmosferą. Jego wymarzona lokalizacja przyciąga nie tylko pasjonatów motoryzacji, lecz również miłośników wojaży po naszych pięknych okolicach.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Pępowo, Pomorskie
Armii Krajowej 50, 83-330 Pępowo
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu