Muzeum im. Stanisława Fischera

Miasto
Kontakt Rynek 20
32-700 Bochnia
tel. 14 612 24 26

Opis

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni mieści się w dawnym klasztorze dominikanów, usytuowanym przy wschodniej ścianie rynku.

Jest to obecnie dwuskrzydłowy, późnobarokowy gmach, lecz wiele elementów architektonicznych wskazuje, iż jego najstarsze fragmenty sięgać mogą nawet XVI w.

Muzealne zasoby składają się obecnie z ponad 19 tysięcy obiektów zgromadzonych w działach archeologicznym, artystycznym, etnograficznym, historycznym i przyrodniczym. Przedmiotem działalności muzeum jest zasadniczo ziemia bocheńska, ale wiele zabytków i dział sztuki wykracza poza ten zakres.

Miłośników sztuki zainteresuje z pewnością galeria malarstwa polskiego z XIX i XX wieku. Interesująca jest ekspozycja  kultur pozaeuropejskich (Afryka, Azja, Ameryka Południowa, Ameryka Północna, Oceania). Muzeum posiada ponadto cenne zbiory rekopiśmienne, m.in. królewskie dokumenty pergaminowe.

Pokaźna jest też kolekcja pamiątek historycznych związanych z Bochnią i jej okolicą. Na uwagę zasługuje zbiór około 200 światków, ciekawa grafika ludowa oraz ceramika.

Muzeum czynne:

wtorek – piątek, godz. 10:00-16:00

sobota – niedziela, godz. 10:00-14:00

Bilety wstępu:

bilet normalny – 6,00 zł

bilet ulgowy – 4,00 zł

niedziela wstęp wolny

opłata za zwiedzanie z przewodnikiem - 20 zł

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Bochnia, Małopolskie
Rynek 20, 32-700
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu