Opera na Zamku w Szczecinie

Miasto
Kontakt ul. Korsarzy 34
70-540 Szczecin

tel.: 91 434 81 06
tel.: 91 434 81 04
e-mail: rezerwacja@opera.szczecin.pl

Opis

Opera na Zamku to scena muzyczna, funkcjonująca od 1956 roku. Powstała pod nazwą Operetka Szczecińska Towarzystwa Przyjaciół Teatru Muzycznego.

W ciągu 60 lat działalności zrealizowała ponad 200 premier operowych, operetkowych, baletowych i musicalowych. W repertuarze opery są również spektakle teatralne z muzyką na żywo i koncerty. Każdy sezon artystyczny zwieńcza cykl wydarzeń i widowisk plenerowych, które na stałe wpisały się w artystyczny pejzaż Szczecina, jak przyciągający co roku kilkutysięczną widownię Wielki Turniej Tenorów. Na przestrzeni ostatnich lat o marce instytucji stanowiły między innymi autorskie spektakle baletowe, które zyskały uznanie widzów i krytyków w Polsce i Europie. Opera na Zamku realizuje z powodzeniem polskie i światowe prapremiery, charakteryzuje się łączeniem klasyki, tradycji i nowoczesności zarówno w wymiarze architektonicznym jak i artystycznym.

W listopadzie 2015 roku siedziba teatru w Zamku Książąt Pomorskich została ponownie otwarta po gruntownej przebudowie, dzięki której instytucja zyskała jedną z najnowocześniejszych scen teatralno-muzycznych w Europie. Jest to niezwykły projekt architektoniczny, w którym teatr funkcjonujący w zabytkowych murach jest nowoczesny i spełnia najwyższe wymagania zarówno jeśli chodzi o realizacje sceniczne czy akustykę sal koncertowych jak i wygospodarowanie w pełni funkcjonalnych przestrzeni dla widzów i artystów. Wszystkie poziomy i pomieszczenia przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teatr posiada dwie sale koncertowe: główną mogącą pomieścić 540 osób i kameralną dla 100 widzów. Obie zostały wyposażone w najnowsze zdobycze techniki, co sprawia, że Opera na Zamku dysponuje jednymi z najlepszych warunków w Europie w zakresie akustyki i technologii scenicznej. Dodatkowa przestrzeń- Galeria O. z odtworzonym renesansowym belkowaniem pełni funkcję reprezentacyjną, wystawienniczą oraz stanowi dodatkową, trzecią scenę dla warsztatów i spektakli dziecięcych.

W repertuarze Opery na Zamku znajdują się spektakle operowe, operetkowe, musicalowe, baletowe, plenerowe, teatralne z muzyką na żywo, dziecięce, familijne i studenckie, a także koncerty, gale, recitale.

Godziny otwarcia kasy biletowej:

  • wtorek – piątek 12:00-18:00
  • sobota 14.00-18.00
  • oraz zawsze na dwie godziny przed spektaklem

FB: https://www.facebook.com/OperaNaZamku/

Instagram: https://www.instagram.com/opera_na_zamku/

Twitter: https://twitter.com/Opera_na_Zamku

cennik dostępny on-line: http://opera.szczecin.pl/bilety/cennik

 

Fot. A. Słomski © Opera na Zamku

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Szczecin, Zachodniopomorskie
Korsarzy 34, 70-540 Szczecin
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu