Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Miasto
Kontakt ul. Cieszyńska 24
43-300 Bielsko-Biała

Opis

Studio Filmów Rysunkowych zbudowane zostało w 1947 r. – od tego czasu powstało w nim ponad 1000 filmów dla dzieci i dorosłych.

Tutaj narodziły się takie gwiazdy, jak Bolek i Lolek, Reksio, kangurek Hip-Hop, kucharz Bartolini, Smok Wawelski oraz wielu innych...

Studio Filmów Rysunkowych oferuje wiele atrakcji – podczas zwiedzania dzieci poznają proces tworzenia filmów, odkryją tajniki filmowania, tworzenia scenariuszy, a na sam koniec zasiądą w kinowym fotelu, by móc zobaczyć bielskie animowane produkcje. W czasie seansu rodzice będą mogli powrócić do lat dziecięcych, kiedy to każdy śledził przygody Bolka i Lolka, a ich pociechy będą miały możliwość spotkania idoli znanych z ekranu telewizora.

W mieście tych znamienitych postaci polskiej animacji, nie mogło zabraknąć ich rzeźb. Rzeźba Reksia znajduje się w centrum miasta, na placu pomiędzy ul. 11 Listopada i S. Stojałowskiego, obok mostu na rzece Białej. Tego przyjaznego psiaka można, a nawet trzeba pogłaskać, gdyż ponoć przynosi szczęście!

Rzeźba przedstawiająca słynnych bajkowych braci, Bolka i Lolka, stanęła w 2011 r. w centrum miasta, na dziedzińcu przy ul. Mostowej, przed budynkiem galerii handlowej Sfera II. Bolkowi
i Lolkowi najmłodsi mogą podać rękę i przybić piątkę. Bolek wskaże również dzieciom, gdzie na globusie znajduje się Bielsko-Biała.

Fotografia z bielskimi bohaterami jest punktem obowiązkowym każdej wycieczki!

 

 

Źródło: Urząd Miejski Bielsko-Biała http://www.visitbielsko.pl/ .

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Bielsko-Biała, Śląskie
Cieszyńska 24, 43-300 Bielsko-Biała
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu