Teatr Wielki w Łodzi

Miasto
Kontakt Plac Dąbrowskiego
90-249 Łódź

tel.: 42 647 20 00
tel./fax.: 42 631 95 52

Opis

Teatr Wielki w Łodzi to największa instytucja kultury w województwie łódzkim oraz druga pod względem wielkości scena w Polsce.

W sezonie artystycznym, który trwa od września do czerwca można obejrzeć spektakle: operowe (np. Aida, Madama Butterfly, Tramwaj zwany pożądaniem, Nabucco, Rigoletto, Halka, Carmen, Straszny dwór), baletowe (np. Cinderella, Ścieżki życia: The Way of Life i Carmina Burana, Ziemia obiecana, Królewna Śnieżka), operetkowe (np. Zemsta nietoperza, Noc w Wenecji, Baron cygański) i wielkie widowiska muzyczne (np. Lamaila czy przygotowywany na 100-lecie odzyskania Niepodległości Bal u naczelnika).

Teatr Wielki w Łodzi jest organizatorem międzynarodowego festiwalu Łódzkich Spotkań Baletowych w 2019 roku przypada jubileusz 50-lecia Łódzkich Spotkań Baletowych. Na festiwal zapraszane są najsłynniejsze zespoły baletowe z całego Świata, gościli już m.in.: Balet XX Wieku Maurice Béjarta, Nederlands Dans Theater, Sadler's Wells Royal Ballet, Ballet Rambert, Cullberg Ballet, Batsheva Dance Company, Balet Teatru Bolszoj z Moskwy, Sankt-Petersburski Teatr Baletu Borysa Ejfmana, Ballet Nacional de Cuba Alicji Alonso, a także wszystkie zespoły baletowe polskich teatrów muzycznych.

Teatr zaprasza również do udziału w organizowanych zajęciach edukacyjnych dla dzieci i nie tylko. Dla najmłodszych i młodzieży organizowane są warsztaty artystyczne, zajęcia na których można od podstaw poznać pracę scenografa, baletu, chóru czy orkiestry. Chór dziecięcy zaprasza do udziału wszystkie uzdolnione wokalnie dzieci, które chciały by przeżyć przygodę i wystąpić na wielkiej scenie. Łódzki Chór Teatralny Verdiana zaprasza wszystkich dorosłych lubiących śpiewać i rozwijać swoje pasje muzyczne.

Dla wszystkich bez względu na wiek i uzdolnienia Teatr oferuje niezapomniane wrażenia podczas wycieczki „Za kulisami…”, gdzie podczas zwiedzania można zajrzeć nie tylko do garderoby artystów czy zobaczyć jak wyglądają pracownie, magazyn dekoracji i magazyn kostiumów. Można stanąć na scenie w światłach reflektorów i poczuć się jak gwiazda teatru, pooddychać atmosferą teatru od „podszewki”.

Biuro Obsługi Widzów
czynne od poniedziałku do piątku: 8:00 - 16:00
tel. 42 633 31 86
tel./fax: 42 639 87 49
e-mail: widz@teatr-wielki.lodz.pl

Zgłoszenia na zajęcia edukacyjne i wycieczki:
Dział Literacki
tel. 42 647 21 42
e-mail: edukacja@teatr-wielki.lodz.pl

Teatr Wielki w Łodzi to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Łódź, Łódzkie
Plac Dąbrowskiego, 90-249 Łódź
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu