Teatr Animacji w Poznaniu

Miasto
Kontakt ul. Św. Marcina 82/82
61-809 Poznań

tel.: 61 853 69 64
kom.: 518 615 556
e-mail: bow@teatranimacji.pl

Opis

Teatr Animacji w Poznaniu jest miejską instytucją kultury wyrosłą w tradycji polskiego teatru lalek i formy.

Od swoich początków w latach 40tych XX wieku współtworzyli go wybitni artyści, którzy wyznaczali kierunki i trendy, poszukiwali nowych środków wyrazu i starali się - poprzez plastykę teatru, aktora i lalkę - dotrzeć do serc i umysłów zarówno młodego, jak i starszego Widza. Zobowiązująca nas historia i dorobek Teatru Marcinek nie pozwala na samo tylko bezpieczne kultywowanie opowieści i tytułów prostych i przyjemnych. Naszą powinnością (ale też zaszczytem i radością) jest stawianie Ważnych Pytań, gotowość do Dialogu, otwartość na Eksperyment, potrzeba Spotkania i budowanie nowych Narracji. Naszym celem jest tworzenie ćwiczeń z Wyobraźni, zbudowanie poligonu do Samodzielnego Myślenia i platformy Zderzenia z nieszablonowym patrzeniem na zwykłe tematy. Stąd kierunek naszych artystycznych poszukiwań niejednokrotnie niesie ze sobą ryzyko wyjścia poza strefę komfortu, gwarantowaną przez kino czy teatr stricte komercyjny, ale też pachnie przygodą i wyzwaniem, co procentuje najczęściej nowym doświadczeniem i odkrywaniem prawd nieoczywistych. Adresując sporą część swojego repertuaru do młodzieży i widowni dorosłej, czujemy się również współodpowiedzialni za stan serc, dusz i umysłów młodego pokolenia. To poczucie misji każe nam tworzyć repertuar wymagający myślenia i kształtujący świadomego odbiorcę kultury. Każe nam również wspierać merytorycznie wychowawców i opiekunów, którzy zabiorą przedstawione przez nas treści do domów i szkolnych klas.

Współczesny teatr lalki i formy oznacza o wiele więcej, niż stanowi jego nazwa. Jest też obecnie czymś o wiele szerszym, niż był przed pięćdziesięciu laty. Stąd nasze poszukiwania artystyczne zaczynają się w europejskim teatrze plastycznym i eksperymentalnym, sięgają teatru tańca ze wszystkich zakątków świata, czerpiąc pełnymi garściami z doświadczeń teatru dramatycznego, musicalu i baletu, docierają aż na sam skraj najnowszych poszukiwań w dziedzinie sprzężenia aktora z lalką, cyfrowym obrazem i technologią. Teatr Animacji to z jednej strony platforma zderzenia tych wszystkich trendów, z drugiej – swoista latarnia morska, wskazująca kierunki i wybierająca bezpieczną ścieżkę. W tym wszystkim jednak staramy się nie zagubić pierwotnej idei Lalkarza – Opowiadacza, który swoim kunsztem narracji potrafi złapać nas za rękę i zaprowadzić w miejsca, o jakich nawet nam się nie śniło.

Kasa biletowa czynna godzinę przed spektaklem oraz:

 • od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00
 • w piątki od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00
 • w soboty od godziny 10.00 do 14.00

Cennik biletów:

Spektakle dla dzieci

 • bilet normalny: 30 zł
 • bilet ulgowy: 27 zł
 • bilet grupowy: 25 zł

Spektakle dla najnajów**

 • bilet normalny: 20 zł
 • bilet ulgowy: 15 zł

Spektakle dla młodzieży i dorosłych

 • bilet normalny: 35 zł
 • bilet ulgowy: 30 zł

Opiekun grupy***

 • bilet normalny: 2 zł

Spacer po teatrze i Galerii Scenografii i Lalek

 • bilet normalny: 5 zł
 • bilet ulgowy: 5 zł

Karta Rodziny Dużej

 • bilet normalny: 20 zł
 • bilet ulgowy: 20 zł

* Grupa uczniów od 15 osób
** Najnaje to najmłodsze dzieci - od pierwszego roku życia
*** Na każdą dziesiątkę uczniów przypada jeden bilet dla opiekuna
**** Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym, studentom i doktorantom oraz emerytom i rencistom za okazaniem stosownej legitymacji.
Ogólnopolska Karta Rodziny Dużej z kodem terytorialnym miasta Poznania 3064011
Dyrekcja zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Poznań, Wielkopolskie
Św. Marcina 82/82, 61-809 Poznań
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu