Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Miasto
Kontakt pl. Teatralny 12
45-056 Opole

tel.: 77 45 45 941
e-mail: bilety@teatropole.pl

Opis

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu powstał w 1975 roku. Od sezonu 2015/2016 Dyrektorem Teatru jest Norbert Rakowski.

Teatr posiada jedną z największych Dużych Scen w Europie oraz Małą Scenę, Modelatornię, a także Scenę Bunkier. W Kochanowskim realizowane są zarówno teksty klasyczne tj. „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana czy „Ślub” Witolda Gombrowicza, ale i teksty współczesne tj. „Kolaboranci” Marii Marcinkiewicz-Górnej i Piotra Rowickiego, „Zakonnice odchodzą po cichu” na podstawie reportażu Marty Abramowicz oraz „Wątpliwość” nagrodzonego Oscarem, amerykańskiego autora Johna Patricka Shanley’a. Teatr zaprasza do współpracy najważniejszych twórców polskich scen oraz tych dopiero debiutujących. Od kilku lat organizowany jest Konkurs na Projekt Teatralny w ramach Programu Modelatornia, dzięki któremu na deskach naszego Teatru mogą zaprezentować się młodzi twórcy. Konkurs inspirowany jest twórczością Jerzego Grotowskiego – najważniejszej postaci w historii opolskiej sceny, reformatora teatru w Polsce i za granicą.

Nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat Teatr organizuje jeden z największych polskich festiwali teatralnych: Opolskie Konfrontacje Teatralne / „Klasyka Żywa”, które odbywają się w kwietniu każdego roku. Podczas Festiwalu na opolskiej scenie można zobaczyć najważniejsze realizacje polskiej klasyki z całego kraju.

Kochanowski posiada bogatą ofertę działań edukacyjnych: warsztaty dla uczniów, premiery belferskie, zeszyty metodyczne dla nauczycieli oraz spotkania z twórcami i aktorami.

Przy Teatrze działa również Stowarzyszenie „Kochanowski”, które w ramach projektu Teatrownia organizuje zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Efekty ich pracy można obserwować podczas regularnie odbywających się prezentacji pokazów warsztatowych.

Więcej informacji oraz możliwość zakupu biletów online:

www.teatropole.pl

Kasa Teatru czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w sobotę i niedzielę na godzinę przed spektaklem. 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Opole, Opolskie
pl. Teatralny 12, 45-056 Opole
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu