Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Miasto
Kontakt Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia

tel.: 58 500 49 94
e-mail: bilety@experyment.gdynia.pl

Opis

Centrum Nauki EXPERYMENT W GDYNI jest kreatywną przestrzenią, gdzie każdy może przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie.

Poprzez najprzyjemniejszą z metod –świetną zabawę, w której może brać udział każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, gdyńskie centrum pobudza ciekawość otaczającego nas świata. Będąc miejscem nowatorskim, EXPERYMENT stara się być również jak najbardziej przyjazny dla odwiedzających np. poprzez przystosowanie przestrzeni dla osób niepełnosprawnych. Interaktywna wystawa jest trzonem Centrum, a wokół niej prowadzonych jest wiele działań popularyzujących naukę. Od otwarcia nowej, większej siedziby we wrześniu 2013 roku, gdyńskie centrum odwiedził już ponad milion gości!

Centrum nauki EXPERYMENT to 5 wystaw stałych:

Galeria HYDROŚWIAT z pewnością stanowi perłę w koronie naszej wystawy.

Stanowiska dostarczają odwiedzającym mnóstwo zabawy, a przy tym dają możliwość zdobycia wiedzy hydrologicznej. Na wystawie, wcielając się w rolę inżynierów, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, poznajemy działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mamy szansę stworzyć ogromny wir wodny!

Kolejna galeria w interaktywny sposób przybliży odwiedzającym spójność, piękno i fascynujące działanie przyrody.

Punktem centralnym tej strefy jest Drzewo Życia – spektakularne stanowisko, które jednocześnie służy jako taras widokowy tej części przestrzeni wystawienniczej. Nasi goście  na własnej skórze doświadczą trzęsienia ziemi, a także sprawdzą, jak widzą zwierzęta. Bedzie można również stanąć w wirtualnym wyścigu z tymi wolniejszymi i tymi szybszymi zwierzętami. Nie zabraknie też stanowisk paleontologicznych i stref wypoczynku.

Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY udowadnia nam, że nie trzeba studiować wzorów i wykresów, aby lepiej zrozumieć dziedzinę nauki, jaką jest fizyka.

Interaktywne stanowiska pozwalają przyswoić naszym gościom naturę dźwięku czy istotę elektryczności i magnetyzmu. Mają oni również okazję przekonać się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnienie naszego uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień.

Nie mniej ciekawie prezentuje się przestrzeń wystawy AKCJA: CZŁOWIEK.

Goście – odkrywcy poznają tu tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Interaktywne stanowiska odpowiedzą między innymi na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Odwiedzający staną się małą krwinką w wielkim sercu, mogą także przeprowadzić wirtualną operację  i sprawdzić, jak będą wyglądać za 30 lat!

Wystawa Kierunek Zdrowie składa się z czterech stref tematycznych, które łączą to, co najważniejsze dla zachowania zdrowia dla podejmowania działań je zachowujących i ratujących. Jedną z nich jest strefa styl życia, której stanowiska w ciekawy i angażujący sposób zachęcą nas do podejmowania małych, ale niezmiernie ważnych kroków w naszym życiu – od umiarkowanej i częstej aktywności fizycznej po odpowiednie odżywianie się.
Z kolei eksponaty połączone tematyką profilaktykiw różny, ale tak samo fascynujący sposób uwrażliwią młodszych i starszych gości na działania, które mogą podjąć w celu zapobiegania chorobom. Część wystawy została również poświęcona naszym emocjomi temu, jaki mają wpływ na nasze zdrowie oraz zachowaniu świetnego zdrowia umysłu. Nie bez znaczenia jest również strefa pierwszej pomocy, czyli zagadnienia, którego znajomość jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat.

Godziny otwarcia:

 • W poniedziałki nieczynne.
 • Wtorek - Piątek: 9:00 – 18:00
 • Sobota – Niedziela: 10:00 – 19:00

Cennik:

 • Bilet ulgowy/grupowe 12 zł
 • Bilet normalny 20 zł
 • Bilet rodzinny 2+1 - 50 zł
 • Bilet rodzinny 2+2 – 58 zł
 • Bilet rodzinny 2+3 – 66 zł
 • Bilet rodzinny 2+4 – 74 zł
 • Bilet rodzinny 2+5 – 82 zł
 • Bilety bezpłatne - Przysługują dziecku do 2 lat, jednemu opiekunowi grupy na 10 osób, jednemu opiekunowi towarzyszącemu osobie z niepełnosprawnością w stopniu znacznym.
 • Posiadamy również osobne cenniki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Karty Gdynia Rodzinna oraz Karty Gdynia Senior Plus - http://experyment.gdynia.pl/pl/odwiedz-nas/cennik
Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gdynia, Pomorskie
Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu