Park 12C - Park 4. Żywiołów

Miasto
Kontakt ul. Sienkiewicza 43
41-800 Zabrze

tel.: 32 271 40 77
e-mail: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl

Opis

Plenerowa, edukacyjno-rekreacyjna wystawa "Park 12C" to część kompleksu Sztolni Królowa Luiza, zlokalizowana w okolicy szybu "Wilhelmina" przy ul. Sienkiewicza.

Kompleks Sztolnia Królowa Luiza, tak jak i Kopalnia Guido jest obiektem należącym do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Głównym zamysłem parku jest interakcja, aktywna nauka i zabawa, a także wypoczynek w strefie grillowej. 

Na terenie Parku znajdują się różnego rodzaju urządzenia edukacyjno-rozrywkowe, między innymi świat wodny (ze śluzami, turbinami, tamami, jazami), maszt meteorologiczny, wielki labirynt nawiązujący układem ścianek do budowy chemicznej węgla, rów poszukiwaczy z repliką płytkiego szybu, stanowiska do komunikacji z użyciem alfabetu Morse’a, olbrzymia soczewka, pełniąca funkcję słonecznej zapalniczki czy Camera Obscura – prototyp aparatu fotograficznego z ciemnią fotograficzną. Dla najmłodszych przygotowana została Bajtel Gruba – alternatywa dla tradycyjnej piaskownicy, w górniczej aranżacji, czyli podziemno-na­ziemna kopalnia w wersji mini.

Zwiedzanie Parku odbywa się samodzielnie lub z animatorem. W Parku 12C znajduje się także strefa relaksu z miejscami do grillowania. Jest to 11 wiat z grillami, ławkami i stolikami dla łącznie ponad 200 osób oraz punkt gastronomiczny. Obiekt jest czynny sezonowo.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Zabrze, Śląskie
Sienkiewicza 43, 41-800 Zabrze
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu