Podziemia Kopalni Królowa Luiza

Miasto
Kontakt ul. Sienkiewicza 43
41-800 Zabrze

tel.: 32 271 40 77
e-mail: rezerwacje@muzeumgornictwa.pl

Opis

„Podziemia Kopalni Królowa Luiza” to część kompleksu Sztolnia Królowa Luiza, będącego obiektem należącym do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

To największy w Europie podziemny park maszyn górniczych, zlokalizowany w dawnych wyrobiskach Kopalni Królowa Luiza. Górnicze chodniki zaaranżowane są w sposób dostępny dla najmłodszych poszukiwaczy przygód, którzy mogą uczestniczyć w wyjątkowych pokazach pracy czynnych urządzeń górniczych. Tu, przy industrialnych dźwiękach, uczestnicy mogą poczuć prawdziwy klimat pracy w kopalni i zobaczyć prawdziwe, działające maszyny górnicze.

To tutaj realizowana jest również oferta edukacyjna, zgodna z podstawą programową na każdym szczeblu edukacyjnym, od przedszkoli do szkół ponadgimnazjalnych. Trasa wyposażona jest w nowoczesne multimedia, które wspierają prowadzenie zajęć. Zajęcia prowadzone są za pomocą różnych metod i mają charakter aktywny – dzieci biorą udział w multimedialnych grach edukacyjnych, znajdują i rozpoznają skały i minerały, uczą się udzielać pierwszej pomocy czy też urabiać i transportować węgiel za pomocą prawdziwych kilofów i taczek.

Każda wycieczka prowadzona jest przez przewodnika i kończy się przejażdżką oryginalną górniczą kolejką Karlik. Część wyrobisk jest dostępna do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne. Zalecamy odpowiedni ubiór i pełne obuwie z płaską podeszwą. 

Atrakcje Podziemi Kopalni Królowa Luiza:

  • przejście przez labirynt podziemnych chodników i wyrobisk, z których najniższe ma 90 centymetrów,
  • podziemny park maszyn górniczych – największy w Polsce!,
  • pokaz pracy maszyn górniczych,
  • przejażdżka kolejką „Karlik”,
  • rozbudowana oferta zajęć edukacyjnych.

Trasy w Kopalni Królowa Luiza, zaaranżowane w sposób dostępny dla najmłodszych poszukiwaczy przygód, wyposażone są w nowoczesne multimedia, które wspierają prowadzenie zajęć edukacyjnych.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Zabrze, Śląskie
Sienkiewicza 43, 41-800 Zabrze
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu