Muzeum Kocham Bałtyk

Miasto
Kontakt ul. Władysławowska 39
84-100 Swarzewo

kom.: 696 624 979
e-mail: kontakt@kochambaltyk.com.pl

Opis

Muzeum Kocham Bałtyk to wspólne przedsięwzięcie Lokalnej Grupy Działania Małe Morze, Gminy Puck oraz Pozytywnych Inicjatyw.

Celem instytucji jest promocja Morza Bałtyckiego, a w szczególności nadbałtyckiego regionu północnych Kaszub. Organizacja ma charakter niekomercyjny, cały zysk uzyskany z działalności przeznacza na realizację celów statutowych.

Operacja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo, realizowana w ramach Środka 4.1 Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, objętego osią priorytetową 4 Zrównoważony rozwój obszarów zależnych od rybactwa: Interaktywne Muzeum Kultury Morskiej wraz z powiatowym punktem informacji turystycznej w miejscowości Swarzewo.

WYSTAWY:

MURALE 3D

Tegoroczną rewelacją jest sala "Morskie Murale 3D". To jedyna taka wystawa w Polsce. Obrazy wykonane z niezwykłą dbałością o prawa rozchodzenia się światła czy podstawy malarstwa fotorealistycznego dają nam złudzenie rzeczywistości, której na co dzień nie dane nam jest zobaczyć.

W Muzeum Kocham Bałtyk można pogłaskać fokę czy bałtyckiego morświna wynurzającego się z wody i... każdy z nas może stać się częścią tej wystawy. Zabawy w aranżacje scenek z malowidłami dostarczą nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale i niepowtarzalnych zdjęć. To tutaj można zrobić sobie zdjęcie serfując na olbrzymiej fali, usiąść w paszczy rekina, czy zrobić foto w tradycyjnej kaszubskiej łodzi rybackiej.

SALA MORSKA

Dla tych, którzy są zainteresowani wodnym światem i jego najbliższym otoczeniem przygotowana została cała sala. A tam, zaraz przy wejściu powita Was tablica „Małe morze ciekawostek” z dokładną mapą Zatoki Puckiej i zaznaczonymi lokalizacjami, np. rezerwatów albo najszerszego miejsca na terenie całej Mierzei Helskiej. Obok - wystawa fotograficzna i "stwory" niedostępne z lądu, ani nawet z powierzchni wody. Żeby je dostrzec trzeba byłoby zanurkować czasem do samego dna.

Dalej okazy do obejrzenia pod mikroskopem; lasonóg, nerida różnokolorowa, rogowiec bałtycki, krewetki bałtycka oraz atlantycka, sercowa drobna, a to tylko niektóre z przygotowanych. Można zobaczyć także „Życie piaszczystego dna”, a więc np. małgiewa piaskołaza oraz zagrać w grę Monopol, oczywiście w wersji nadmorskiej i ekologicznej, która polega na podróży dookoła Zatoki Puckiej.

MORZE KLOCKÓW LEGO

Na wystawie zobaczycie konstrukcje, których nie znajdziecie w typowych zestawach. Wszystkie są bowiem zaprojektowane indywidualnie przez dorosłych fanów, którzy niejedną noc spędzili nad ich budowaniem. To prawie milion klocków! Co można zobaczyć? Wyobraźcie sobie kilkumetrową makietę lokalnych dworców PKP z jeżdżacymi pociągami, imponujących rozmiarów jacht czy okręt podwodny. A to tylko początek listy  wyjątkowych budowli czekających na odwiedzających.

Dziesiątki mniejszych i większych modeli budynków, samochodów, samolotów czy makiet zachwyci każdego miłośnika klocków. 

Warto też zatrzymać się obok największego na świecie, pięciometrowego ludzika. To marynarz z lunetą, który stoi przed Muzeum Kocham Bałtyk, zachęcając tym samym do zatrzymania się przy naszym muzeum. Walory edukacyjne tej wystawy zostały docenione i objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Swarzewo, Pomorskie
Władysławowska 39, 84-100 Swarzewo
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu