Muzeum Dla Dzieci

Miasto
Kontakt ul. Kredytowa 1
00-056 Warszawa

tel.: 22 696 53 80
e-mail: rezerwacje@ethnomuseum.pl

Opis

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka powstało w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w 2013 roku.

To pierwsze w Polsce, etnograficzne Muzeum, całkowicie dedykowane dzieciom - z własnymi wystawami i innowacyjnym programem edukacyjnym.

Na co dzień gościmy liczne grupy edukacyjne – przedszkolne i szkolne. Organizujemy weekendowe cykle warsztatów rodzinnych, których tematyka jest związana ściśle z kulturą i tradycjami Polski oraz całego świata. Koncerty, przedstawienia, promocje ciekawych i wartościowych książek, urodziny, półkolonie, warsztaty – to nasz żywioł!

Muzeum dla Dzieci jest integralną, autonomiczną, przestrzennie wyodrębnioną strukturą, jednocześnie pierwszą inicjatywą muzealną tego typu w Polsce, miejscem, gdzie wszystkiego można dotykać, sprawdzać; miejscem nowoczesnym, inspirującym, otwartym na dialog z młodym odbiorcą. Chcemy ofiarowywać dzieciom pozytywne emocje, pobudzać ich wyobraźnię, zachęcać do najśmielszych marzeń i ich realizowania.

Muzeum dla Dzieci posiada własną kolekcję dydaktyczną «do dotykania», tworzy własne nowoczesne programy skierowane do grup edukacyjnych zwłaszcza dla dzieci w wieku 3–12 lat. Wszystkie wydarzenia i programy maja swe źródło w misji Muzeum, które stawia sobie za zadanie prezentowanie bogactwa kultur świata i kultury rodzimej w oparciu o bogata 80 – tys. kolekcję artefaktów z całego świata oraz kształtowanie postaw otwartości, szacunku i równości.

Muzeum dla Dzieci powstało w ramach modernizacji Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Samorządu Województwa Mazowieckiego

Lekcje muzealne i warsztaty rodzinne realizujemy w przestrzeniach: Muzeum dla Dzieci i Pracowni Etnograficznych Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, śledzenia aktualności, odwiedzania naszego profilu na Facebooku. Zapraszamy do nas!

Muzeum dla Dzieci - zwiedzanie indywidualne

 • Piątek 15.00 – 18.00
 • Sobota 10.00-18.00
 • Niedziela 12.00-17.00

Biuro Rezerwacji czynne w dniach:

 • Poniedziałek – piątek, w godzinach: 08.00 – 16.00

CENNIK:

Zwiedzanie indywidualne wystaw w Muzeum dla Dzieci:

 • Zwiedzanie rodzinne wystaw w Muzeum dla Dzieci
 • 20 pln – bilet dla pierwszego dziecko z rodzeństwa
 • 10 pln – bilet dla drugiego dziecko z rodzeństwa
 • 5 pln – bilety dla kolejnych dzieci

Lekcje muzealne w Muzeum dla Dzieci:

 • 15 pln - bilet dla każdego uczestnika

Koncerty

 • 20 pln – bilet dla każdego uczestnika

Warsztaty kulinarne:

 • 30 pln - bilet dla każdego uczestnika
Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Warszawa, Mazowieckie
Kredytowa 1, 00-056 Warszawa
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu