Muzeum 6D - Maszoperia

Miasto
Kontakt ul. Rodziewiczówny 15
78-100 Kołobrzeg

tel.: 94 716 22 44
e-mail: info@muzeum6d.pl

Opis

Muzeum 6D to jedyne tego typu miejsce w Europie - miejsce dla każdego, kto pragnie przeżyć coś nowego i niesamowitego niezależnie od wieku, czy narodowości.

Dzięki nowoczesnym możliwościom technologicznym dzisiejsze muzea nie przypominają tych z dawnych lat - gdzie panowała cisza, eksponatów nie można było dotykać, a na nogach obowiązkowo trzeba było mieć kapcie.

Jednym z takich miejsc jest Muzeum 6D - Maszoperia z interaktywną ekspozycją na miarę XXI w.

Ponad 500 m2 malowideł naściennych wykonanych w technologii 3D prezentuje życie i pracę nadbałtyckich maszopów, a rekwizyty i efekty specjalne dodatkowo dopełniają  wizualizacji. Spowite mgłą sale ujawniają ścienne malowidła, których piękno można podziwiać zakładając specjalne okulary z trójwymiarowym efektem. W powietrzu unoszą się wielobarwne bańki mydlane i zapach morskiej bryzy. Wiatr muska twarz, a bujająca się w rytm morskich fal podłoga sprawia wrażenie rejsu po morzu.

Siadając przy biesiadnym stole można poczuć atmosferę maszopskiej uroczystości, a kręcąc kołem sterowym - wcielić się w rolę kapitana statku. Można zadzwonić w prawdziwy kutrowy dzwon lub zerknąć przez bulaja. Mile widziane są wszelkie komentarze i ekspresyjne wyrażanie emocji. Każdy, kto ma ochotę może dotknąć eksponatów bez obaw, że za chwile dostanie upomnienie.

Nagranie lektorskie (do wyboru po polsku, angielsku, niemiecku lub rosyjsku) prowadzi zwiedzających przez poszczególne sale ekspozycyjne przybliżając im historię kołobrzeskich rybaków. Słowa, obrazy i efekty specjalne współgrają ze sobą tworząc interesującą opowieść, w której prawdziwe maszopskie losy przeplatają się z legendą o zaczarowanej rybackiej sieci.

Niezwykła opowieść, efekty specjalne i trójwymiarowe obrazy - to trzeba zobaczyć, to trzeba przeżyć! Muzeum 6D - Maszoperia zaprasza i małych i dużych do udziału we wspaniałej przygodzie.

Godziny otwarcie:

Muzeum jest czynne przez cały rok.

  • w sezonie - do 10:00 do 22:00
  • poza sezonem - od 11:00 do 16:00

Ceny biletów: 

  • Bilet normalny: 20 zł/ osoba
  • Bilet ulgowy: 15 zł/ osoba (dzieci do lat 15)
  • Bilet rodzinny: 15 zł/ osoba (bilet przeznaczony dla osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 15 roku życia. Max. 4 osoby)
  • Bilet grupowy: 13 zł/osoba (powyżej 15 osób do 15 roku życia)
  • Dzieci do 3 lat - bezpłatnie. Nie dotyczy grup zorganizowanych.
Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
ul. Rodziewiczówny 15, 78-100 Kołobrzeg
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu