Muzeum Minerałów SKARBY ZIEMI

Miasto
Kontakt ul. Komorowicka 3
43-300 Bielsko-Biała

kom.: 606 209 840
e-mail: galena@e-galena.pl

Opis

Muzeum Minerałów SKARBY ZIEMI w Bielsku-Białej to miejsce dla każdego – miłośników przyrody, wielbicieli piękna lub ludzi po prostu ciekawych świata.

Muzeum Minerałów w Bielsku- Białej, to nie tylko doskonałe miejsce by poszerzyć swoją wiedzę  na temat geologii i mineralogii, ale również by zobaczyć ile Ziemia kryje w sobie niespodzianek.

Na  początku  zwiedzania,  obejrzysz autorski film, który odsłania tajniki wydobywania oraz obróbki minerałów, wyjaśnia podstawowe zagadnienia geologiczne oraz opisuje geologię Bielska-Białej.

Czy lubisz zwiedzać nowe miejsca? Minerały z naszej kolekcji pochodzą z różnych zakątków globu, więc zwiedzając muzeum czujesz się jak na wyprawie dookoła świata.

Posiadamy ponad 550 rodzajów minerałów, zobaczysz takie które dostrzec można jedynie pod mikroskopem jak również takie które są ogromne i ważą ponad 100 kilogramów.

W naszej sali mikroskopowej poczujesz się jak detektyw, badając skałę pod mikroskopem gdzie wielobarwna układanka nabierze sensu, a Ty dowiesz się jaką przeszłość miała dana skała.
W Muzeum znajduję się specjalna gablota w której możesz obejrzeć minerały wykazujące efekt fluorescencji. Jeśli jesteś ciekawy jak to zjawisko wygląda na żywo - zapraszamy!

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Bielsko-Biała, Śląskie
Komorowicka 3 , 43-300 Bielsko-Biała
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu