Muzeum Narodowe w Warszawie

Miasto
Kontakt Al. Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa

tel.: 22 621 10 31
fax.: 22 622 85 59
e-mail: muzeum@mnw.art.pl

Opis

Muzeum Narodowe w Warszawie, założone w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych, to jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce.

Od skarbów zatopionej pustyni, przez panoramę średniowiecznej Europy i artystów staropolskich po Botticellego, Cranacha, Matejkę, Chełmońskiego i Boznańską, od sztuki sakralnej po feministyczną Sztukę Konsumpcyjną Natalii LL… Najważniejsze dzieła z kolekcji liczącej ponad 830 tysięcy obiektów, a także arcydzieła z całego świata gromadzone na wystawach czasowych, prezentowane są w modernistycznym gmachu w centrum Warszawy.

Galerie stałe MNW

Galeria Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego jest jedyną w Europie ekspozycją wczesnochrześcijańskiego malarstwa nubijskiego. Skarbom cywilizacji sprzed tysiąca pięciuset lat towarzyszą multimedia, m.in. film w technologii 3D.

Galeria Sztuki Średniowiecznej to najbogatsza w Polsce kolekcja dzieł mistrzów działających w Europie Środkowej, przede wszystkim z okresu późnego średniowiecza (XIV–XVI w.).

Galeria Sztuki Dawnej to wyjątkowe połączenie kolekcji europejskiego i staropolskiego rzemiosła artystycznego, malarstwa i rzeźby od XV do XVIII wieku.

Galeria Sztuki XIX Wieku przedstawia prace polskich artystów w kontekście arcydzieł sztuki europejskiej.

Galeria Sztuki XX i XXI Wieku to jedyna w Warszawie tak bogata i różnorodna prezentacja twórczości artystów współczesnych.

Galeria Wzornictwa Polskiego prezentuje najważniejsze zjawiska w polskim wzornictwie od początku XX wieku po czasy współczesne.

Galeria Sztuki Starożytnej – planowane otwarcie: pierwszy kwartał 2019

Cyfrowe Zbiory MNW

Wybrane obiekty ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie można również oglądać w katalogu online: http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion

W Muzeum działają: biblioteka, księgarnia artystyczna, restauracja i kawiarnia oraz Kino MUZ.

Zapraszamy również do oddziałów Muzeum Narodowego w Warszawie:

  • Muzeum Plakatu w Wilanowie
  • Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni
  • Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim
  • Muzeum w Nieborowie i Arkadii
Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Warszawa, Mazowieckie
Al. Jerozolimskie 3 , 00-495 Warszawa
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu