Muzeum Browaru Żywiec

Miasto
Kontakt ul. Browarna 88,
34-300 Żywiec
tel. +48 33 861 24 57
tel./fax +48 33 861 96 27
e-mail: rezerwacja@muzeumbrowaru.pl

Opis

Muzeum Browaru Żywiec jest prywatnym muzeum Grupy Żywiec. Zostało ono otwarte we wrześniu 2006 roku.

W 2016 roku zmodernizowana część jego ekspozycji, bar i sklepik.

Muzeum zlokalizowane jest w dawnych  piwnicach leżakowych Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Liczne eksponaty, multimedia i aplikacje interaktywne powodują, że zwiedzający  przenoszą się w odległe czasy, poznają  bogatą historię browaru, technologię produkcji piwa, style piwne, miejsca eksportu produkowanego tu piwa oraz postaci pierwszych piwowarów powstałej w XIX Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej. Wśród licznych eksponatów  znajdują się  bogate zbiory butelek, szklanek i kufli piwnych.

Po zwiedzaniu, goście mają  czas na odpoczynek i degustację żywieckiego piwa. Ostatnim punktem wizyty w muzeum jest sklep z pamiątkami, w którym każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Muzeum w swej ofercie proponuje osobom dorosłym zwiedzanie  Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, który został założony 1856 roku przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga.

Muzeum Browaru Żywiec jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego gdzie zostało wyróżnione tytułem Gwiazdy Techniki. Od 2010 r. jest tzw. punktów kotwicznych Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, co świadczy o jego ponadregionalnym znaczeniu dla przemysłowej historii Europy.

Muzeum i Browar w Żywcu to ciekawy cel odwiedzin zarówno dla pasjonatów historii regionu, jak i samego piwa.

Muzeum odwiedziło już ponad 950 tys.  osób. Do Muzeum chętnie przyjeżdżają nie tylko goście z Polski ale również  z innych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady a także  tych bardziej odległych, jak Japonia, Korea, Indie, Chiny, Brazylia, Argentyna czy Australia itp.

Więcej informacji o muzeum oraz  rezerwacji wizyty, można znaleźć na stronie internetowej muzeumbrowaru.pl.

 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Żywiec, Śląskie
ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu