Muzeum Ziemi w Poznaniu

Miasto
Kontakt ul. Bogumiła Krygowskiego 10
(dawna nazwa ulicy: Dzięgielowa 27)
61-680 Poznań
telefon: 61 829 6350 (w godzinach otwarcia muzeum)
e-mail: muziem@amu.edu.pl

Opis

Pracownia Muzeum Ziemi, utworzona na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oficjalnie działa od 2009 roku

Zaplecze intelektualne Pracowni stanowi prężnie działająca grupa wolontariuszy składająca się z pracowników i studentów Instytutu Geologii UAM. Celem Pracowni (powszechnie zwanej Muzeum Ziemi) jest udostępnianie odwiedzającym kolekcji ponad 1500 okazów skał, minerałów i skamieniałości, pochodzących głównie z Polski.

Kolekcja jest na bieżąco uzupełniana i wzbogacana o okazy z różnych stron świata. Niewątpliwie największą atrakcją Muzeum są zgromadzone tutaj eksponaty fragmentów meteorytów Morasko, z największym w Polsce i czwartym co do wielkości w Europie, okazem ważącym 262 kg. Od 2012 roku częścią Muzeum jest również Lapidarium prezentujące 4 działy tematyczne: kamień w przyrodzie, kamień w architekturze i rzeźbie, kamień w budownictwie drogowym i kamień użytkowy. 

Najliczniej Muzeum odwiedzają dzieci oraz młodzież szkolna. I głównie z myślą o tej grupie wiekowej, oprócz zwiedzania, Muzeum oferuje lekcje i warsztaty, a także akcje edukacji społecznej, w zakresie rozpoznawania skał i minerałów, historii geologicznej Polski, skamieniałości w zabytkach Poznania, historii meteorytów. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony muzeumziemi.amu.edu.pl. 

 

 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Poznań, Wielkopolskie
ul. Bogumiła Krygowskiego 10, 61-680 Poznań
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu