newsletter visiton obserwuj facebook visiton obserwuj instagram visiton

Osada kulturowa w Kadzidłowie

Miasto
0.00 (0 votes)
Kontakt Kadzidłowo 1
12-210 Ruciane-Nida

tel.: 87 425 74 74

Opis

Osada kulturowa w Kadzidłowie to jedyny tego typu zespół architektury drewnianej w regionie.

Osadę tworzy 6 oryginalnych budynków, przeniesionych tu z południowych Mazur i pogranicza z Kurpiami. Najstarszym domem jest 200-letnia chałupa podcieniowa z Warnowa. To unikat, ponieważ do naszych czasów zachowały się tylko dwie tego typu chaty.

Zobaczymy tu także spichlerzyk podcieniowy z pocz. XX wieku (obecnie sauna parowa) oraz budynek gospodarczo-mieszkalny, gdzie urządzono pokoje gościnne. Na wystawie w spichlerzyku z pocz. XX wieku zaaranżowano wnętrze mieszkania, szkołę wiejską z mieszkaniem nauczyciela oraz przedstawiono historię budownictwa wiejskiego.

Z kolei w chałupie z pocz. XIX wieku przeniesionej z Dąbrów mieści się obecnie restauracja „Oberża pod psem”, jako jedyna z regionu wyróżniona gwiazdką Michelin.W menu znajdziemy smaczne dania kuchni regionalnej: kwaśnicę mazurską,zupę kurkową, wereszczaki, karkówkę z dzika, rozmaite pierogi, sałatkę z kozich serów, naleśniki z kajmakiem i inne smakowitości. Oberża pod psem to kwintesencja zdrowej, prawdziwie lokalnej kuchni.

Muzeum czynne jest codziennie, przez cały rok, od godziny 10.00 do 18.00. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem. Bilet normalny: 10 zł, dzieci: 6 zł. 

Opinie
Lokalizacja

Opinie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Lokalizacja

Ruciane-Nida, Warmińsko-Mazurskie
Kadzidłowo 1 , 12-210 Ruciane-Nida

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu