Karkonoskie Tajemnice

Góry
Kontakt ul. Mickiewicza 1a
58-540 Karpacz
tel. 75 76 19 999
tel. 512 202 588

Opis

Karkonoskie Tajemnice to niezwykła atrakcja turystyczna, znajdująca się w samym sercu Karpacza.

W tym magicznym miejscu, dzięki osiągnięciom współczesnej technologii oraz wybitnemu rzemiosłu artystycznemu, możliwe stało się doświadczenie wszystkimi zmysłami magii i potęgi, która drzemie w Karkonoszach. Multimedialna i interaktywna ekspozycja zlokalizowana w podziemiach obiektu przedstawia legendarny i historyczny świat gór oraz ich władcy Rzepióra.

W Królestwie Ducha Gór można usłyszeć i poznać przeszło 12 legend oraz opowieści. Ponadto na odwiedzających czeka m.in. stworzenie własnego Ducha Gór, odkrycie kamienia filozoficznego, zagranie na harfie z magicznymi strunami, wywołanie deszczu, rozpędzenie burzowych chmur, poprowadzenie maszyny do poszukiwania korzenia mandragory oraz zwiedzenie tajemniczej groty pełnej skarbów. Podziemia utrzymane są w tajemniczej atmosferze, aby za pośrednictwem gry światła, dźwięku i zapachu pobudzić wszystkie zmysły i uwrażliwić Odwiedzających. W podziemiach Karkonoskich Tajemnic zamieszkują karkonoscy zielarze, walończycy, hutnicy oraz różne wcielenia Ducha Gór. Wejścia do obiektu strzeże przeszło 7 metrowa rzeźba przedstawiająca Ducha Gór; największa taka rzeźba w Polsce.

Goście z zagranicy mogą zwiedzać ekspozycję z pomocą multimedialnego przewodnika w polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej lub czeskiej wersji językowej.

Karkonoskie Tajemnice zdobyły pierwsze miejsce w plebiscycie National Geographic "7 Nowych Cudów Polski".

Dzięki Karkonoskim Tajemnicom zdobywanie wiedzy o regionie i jego historii stało się czystą przyjemnością i zabawą

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Karpacz, Dolnośląskie
Mickiewicza 1a, 58-540 Karpacz
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu