Termy Gorący Potok w Szaflarach

Miasto
Kontakt Osiedle Nowe 45
34-424 Szaflary

kom.: 727 525 2 52

Opis

Termy Gorący Potok są kompleksem umiejscowionym w Szaflarach, miejscowości leżącej w województwie małopolskim.

Znajdują się niecałe 7 kilometrów od Nowego Targu i 17 kilometrów od Zakopanego. Termy te posiadają atrakcje przeznaczone dla każdego odwiedzające bez względu na wiek. Jakie są to atrakcje?

Termy Gorący Potok posiadają tylko i wyłącznie baseny zewnętrzne, z których większość z nich jest otwarta przez cały rok - wyjątkami są baseny takie jak „Wodno bździągwa”, „Dziecięce źródełko” czy „Wodne Przedszkole”, które są dostępne tylko w sezonie.  Temperatura wody w basenach waha się pomiędzy 34 a 40 stopniami Celsjusza, dzięki czemu odwiedzający nie muszą obawiać się pogody panującej na zewnątrz. Bez względu czy odwiedzimy kompleks latem, gdy na dworze panuje czterdziestostopniowy upał czy w styczniu, gdy termometry pokazują minus 6 stopni Celsjusza – woda w basenach będzie miała zawsze temperaturę granicach 35 stopni. Na terenie obiektu znajdują się aż 22 niecki basenowe uzdatniane za pomocą lamp UV, dzięki czemu do wody nie dostają się substancje, mogące pogorszyć komfort kąpieli. Dzięki specjalnym lampom oraz cyklicznym kontrolom jakości wody nie musi bać się o skład wody w basenach. Osoby, które wykupią bilet wstępu będą mogły skorzystać m.in. z jacuzzi, wartkiego potoku czy „siarcanego Koloseum”.

Termy Gorący Potok posiadają także atrakcje przeznaczone dla najmłodszych odwiedzających. Pomimo temperatury wody, która wynosi 36 stopni Celsjusza, dwa dziecięce baseny są otwarte tylko w okresie od maja do października. „Dziecięce źródełko”, gdyż taka jest nazwa pierwszego z nich, wyposażone zostało  w wielką piłkę, z której pociech mogą zjeżdżać do wody. Piłka sięga wysokości 2 metrów, a jej średnica wynosi 12m. Dodatkowo, w basenie znajdują się dwa słonie, które również umożliwiają zjazd do wody. Drugi basen, „Wodne Przedszkole” jest przeznaczony dla dzieci, których wzrost nie przekroczył 150 centymetrów. Dzieci, które muszą przebywać pod ciągłą opieką dorosłych, mogą bawić się na zjeżdżalniach, wodotryskach czy eksplozjach wodnych, które umilą im czas spędzony w wodzie.

Chcąc odwiedzić termy w celu odprężenia bądź odpoczynku po wyczerpujących dniach spędzonych w górach, trafiliście w idealne miejsce. Chcąc zregenerować swoje siły i wpłynąć na zdrowie, warto odwiedzić saunę suchą, parową bądź tężnię solną. Każde z tych pomieszczeń posiada inne właściwości, które wpływają na nasz organizm. Ponadto w strefie SPA&wellness można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, wywierających pozytywny wpływ na naszą skórę czy samopoczucie. Ciekawą atrakcją mogą okazać się kąpiele borowinowe, w których to Borowina jest specjalnie dostarczana z Czarnego Dunajca. Borowina może zarówno być zastosowana w kosmetyce, jak również w lecznictwie, łagodząc przy tym pewne objawy i dolegliwości. Oczywiście w ofercie znajdują się również masaże, peelingi, zabiegi na cało, zabiegi na twarz czy zabiegi na dłonie i stopy.

Jeżeli nie jesteście przekonani do atrakcji wodnych, które serwują Wam Termy Gorący Potok, nie przekreślajcie z góry tego miejsca, gdyż posiada on w swojej ofercie kilka niespodzianek nie związanych z wodą. Na terenie obiektu znajduje się Park linowy wyposażony w trzy trasy: dla dzieci do 120 centymetrów wzrostu, średnia oraz wysoka. Czas spędzony w parku linowym dostarczy nam dużo adrenaliny, a widoki na góry czy kompleks niecek basenowych zapierają dech w piersiach. Kolejną atrakcją jest huśtawka Big Swing, która jest najwyższą w Polsce drewnianą huśtawką. Adrenalina oraz widoki podczas skoku, będą czymś co zapamiętamy na długie lata. Dla dorosłych oraz dzieci, których wzrost przekroczył 130 centymetrów zostały przygotowane także zjeżdżalnie „Czerwona Anakonda” i „Kamikadze”. Pierwsza, o wysokości 80 metrów, gwarantuje dużo zawirowań, natomiast druga, która jest o połowę krótsza zapewni niesamowitą prędkość podczas zjazdu.

Na terenie kompleksu znajdują się także punkty gastronomiczne, bary sezonowe czy wypożyczalnia sprzętów, w której możemy przejechać się na motocyklu Chopper, motocyklu Trial czy quadzie 850. W okresie zimowym istnieje możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych. Termy Gorący Potok zawierają w swoim kompleksie także bawialnię dla dzieci, która zapewni nie tylko świetną zabawę, ale również wpłynie na ich rozwój. W ofercie znajduje się również możliwość zorganizowania przyjęcia dla najmłodszych.

Termy Gorący Potok są idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu, bez względu na wiek czy pogodę za oknem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, atrakcje zostały przystosowane dla każdego odwiedzającego. Szeroki wachlarz rozrywki, które nie są bezpośrednio związana z wodą, przypadnie do gustu osobom, które niekoniecznie przyjechały tutaj, aby spędzić czas w nieckach basenowych. Zatem, wybierając się w Tatry, warto zabrać ze sobą stroje kąpielowe i poświęcić jeden dzień na odpoczynek i relaks w Termach Gorący Potok w Szaflarach.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Szaflary, Małopolskie
Osiedle Nowe 45, 34-424 Szaflary
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu