Centrum Wodne Laguna w Gryfinie

Miasto
Kontakt ul. Wodnika 1
74-100 Gryfino

tel.: 91 415 32 55

Opis

Gryfino jest to miejscowość o niewielkiej powierzchni, położona wzdłuż Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry w północno-zachodniej części mapy Polski.

Miejscowość oddalona jest o kilka kilometrów od granicy polsko-niemieckiej, a największym miastem znajdującym się w jej pobliżu jest Szczecin. Jeżeli wybierając się autem na wakacje za naszą zachodnią granicę, poczujecie zmęczenie i będziecie chcieli się na chwilkę odprężyć, możecie zawitać do Gryfina i skorzystać z oferty tamtejszego Centrum Wodnego Laguna. Co takiego tam znajdziecie?

Należący do miasta i gminy obiekt podzielony został na dwie hale. W pierwszej z nich znajduje się basen pływacki o długości 25 metrów, który dzięki trybunie mogącej pomieścić 150 widzów, spełnia wszelkiego rodzaju kryteria potrzebne do organizacji zawodów sportowych – bez względu na rangę tych zawodów oraz to, czy zawody będą miały charakter imprezy masowej.

Druga hala została wypełniona basenami rekreacyjnymi. Znajdziemy tutaj basen ze sztuczną dziką rzeką, basen z falą morską oraz basen z masażami. Dla osób poszukujących większej rozrywki, która dostarczy nieco adrenaliny, obiekt przygotował dwie zjeżdżalnie. Dodatkowo na wyposażeniu kompleksu znajdują się trzy ośmioosobowe wanny jacuzzi z masażem wodno-powietrznym. Dla najmłodszych odwiedzających centrum Wodne Laguna przygotowało brodziki, których głębokość wynosi od 30 do 90 centymetrów. Brodziki te posiadają małą zjeżdżalnię oraz gejzer wodny, które umilą zabawę maluchom spędzającym czas w wodzie.

Dla osób pragnących zaznania chwili relaksu i odprężenia, przygotowany został basen otwarty, który wypełniony został wodą solankową. Dzięki kąpielom w takim basenie, odzyskacie energię, wpłyniecie na poprawę odporności, odmłodzicie skórę czy zredukujecie poziom stresu. Czas spędzony w wodzie solankowej szczególnie przypadnie do gustu osobom, które cierpią na przewlekłe choroby dróg oddechowych, otyłość, niektóre choroby skóry czy potrzebującym rekonwalescencji po ciężkich chorobach.

Dodatkowymi atrakcjami, które poprawią Wasze samopoczucie są sauny, gabinety masażu czy komnata solna. Ponadto, Centrum Wodne Laguna oferuje możliwość skorzystania z solarium, a dla najmłodszych nie chcących spędzać czasu w wodzie przygotowana została sala zabaw. Na drugim piętrze obiektu znajduje się Kręgielnia Broadway Club, która oferuje możliwość sprawdzenia swoich sił w grze w kręgle, bilard, a także snookerze. Warto nadmienić, iż cały obiekt został przystosowany do odwiedzin osób niepełnosprawnych, dzięki czemu bez problemów będą one mogły skorzystać z większości atrakcji.

Centrum Wodne Laguna w Gryfinie może być ciekawym miejscem na spędzenie wolnego czasu zarówno dla mieszkańców miasta i pobliskich okolic, jak również dla osób przez nie przejeżdżających. Miasto samo w sobie nie należy do najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski, jednakże będąc w pobliżu, warto pozwolić sobie na chwilę przerwy i odwiedzić Centrum Wodne Laguna. Czas spędzony w wodzie, bez względu na to czy będzie miał charakter sportowy, polegający na przepłynięciu niezliczonej ilości długości basenu czy rekreacyjny i odprężający, na pewno pozwoli rozluźnić Wam mięśnie, choć na krótki moment zapomnieć o czasie przesiedzianym za kierownicą samochodu oraz urozmaicić podróż Waszym pociechom.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Gryfino, Zachodniopomorskie
Wodnika 1, 74-100 Gryfino
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu