Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”

Miasto
Kontakt ul. Moniuszki 25
82-300 Elbląg

tel.: 55 625 60 60
tel.: 55 625 60 61
tel.: 55 625 60 50
e-mail: dolinka@mosir.elblag.eu

Opis

Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, a dokładniej w mieście Elbląg.

Położono jest ono bardzo blisko Zalewu Wiślanego oraz kilkadziesiąt kilometrów od Trójmiasta. Centrum zarządzane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, a jego głównym celem jest szerzenie i doskonalenie nauki pływania. Z obiektu korzystają przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Na terenie „Dolinki” obywają się różnego rodzaju szkolenia czy doskonalenie technik pływania. Swoje zajęcia organizują tutaj kluby pływackie, które zrzeszają członków w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto odbywają się tutaj zajęcia rekreacyjne takie jak aerobik, ćwiczenia specjalistyczne czy ćwiczenia odchudzające. Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” jest bardzo zaangażowane w rekreację sportową mieszkańców Elbląga, w związku z czym oprócz basenu pływackiego, przygotowało dla nich kilka dodatkowych atrakcji.

Wspomniany basen pływacki posiada długość 25 metrów, dlatego też jest on odpowiednim miejscem do doskonalenia bądź sprawdzenia nowo nabytych umiejętności pływania. Jego głębokość nie przekracza 1,9m, a temperatura wody wynosi 27,5 stopnia Celsjusza. Dzięki dość wielkiej szerokości (aż 21m) jest on w stanie pomieścić jednocześnie 64 osoby.

Mniejszy basen o wymiarach 13,5x7m został stworzony po to, aby osoby, które nie potrafią pływać, miały możliwość nauczenia się odpowiednich technik. Niecka ta jest przystosowana do nauki pływania, dlatego też jej głębokość wynosi od 0,6 do 0,9m. Na terenie obiektu znajduje się również basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie, w którym to maksymalna głębokość wody wynosi 1,3m. Niecka posiada w swoim wyposażeniu różnego rodzaju atrakcje i urządzenia, które w odpowiedni sposób wpłyną na nasz komfort oraz samopoczucie. Analogicznie do basenu rekreacyjnego, stworzono również jego odpowiednik dla dzieci, gdzie głębokość nie przekracza 50 centymetrów, a temperatura wody wynosi 30 stopni Celsjusza. W brodziku dla dzieci znajdują się różnego rodzaju atrakcje, mające za zadanie umilić czas najmłodszym odwiedzającym.

Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” posiada w swojej ofercie także jacuzzi oraz zespół saun. Klienci mogą skorzystać z trzech rodzajów saun: suchej, parowej i biosauny. Każda z nich posiada inną temperaturę, wilgotność oraz w inny sposób wpływa na nasz organizm. Nie mogło również zabraknąć stref schładzania, które ochłodzą nasze ciało tuż po wyjściu z sauny. W takiej strefie znajdziemy wielkie wiadro, bicze wodne czy kilka rodzajów natrysków.

Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” potrafi zadbać o rekreację sportową mieszkańców Elbląga. Szkolenia, nauki pływania, aerobik czy organizacja zawodów bardzo dobrze wpływa na Elblążan oraz zachęca ich do większej aktywności fizycznej. Pomimo tych wielu atrakcji sportowych, „Dolinka” nie zamyka się na turystów czy osoby nie mające ochoty poddawać się dodatkowemu wysiłkowi. Strefa relaksu z podgrzewanymi leżankami, zespół saun czy jacuzzi pozwalają na chwilę odprężenia i relaksu. Centrum może okazać się wspaniałym miejscem spędzenia wolnego czasu dla osób w każdym wieku – od maluchów po seniorów. Bez względu na to czy chcecie odpocząć czy nauczyć się pływać – Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” powinno spełnić Wasze oczekiwania.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Elbląg, Warmińsko-Mazurskie
Moniuszki 25, 82-300 Elbląg
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu