Basen Kąpielowy w Andrychowie

Miasto
Kontakt Al. Wietrznego 6
34-120 Andrychów

tel.: 33 875 21 53
e-mail: kszymanski@zgk.andrychow.pl

Opis

Andrychów jest miastem położonym w województwie małopolskim, które kojarzone jest głównie z przemysłem.

Jednymi z największych walorów turystycznych miasta są szlaki prowadzące do Beskidu Andrychowskiego, który jest częścią Beskidu Małego oraz zabytki takie jak pałac Bobrowskich czy kościół Świętego Macieja. W okresie sezonu kąpielowego w Andrychowie otwierany jest basen kąpielowy, który w połączeniu z hotelem i restauracją zajmuje powierzchnię 11370 metrów kwadratowych. Jakie atrakcje kryją się w tymże kompleksie?

Basen Kąpielowy w Andrychowie nie posiada ich zbyt wielu, jednak jeżeli znajdziemy się w jego pobliżu to na pewno warto go odwiedzić. Na terenie obiektu znajduje się basen pływacki o długości 50 metrów, na którym możemy sprawdzić się na najkrótszym dystansie olimpijskim bez konieczności wykonywania nawrotów. Basen ten został otoczony trybunami, w związku z czym mogą się na nim odbywać mniejsze zawody pływackie z udziałem publiczności. Głębokość tego basenu oscyluje w granicach 1,2-1,8m.

Drugim basenem znajdującym się na terenie kompleksu jest basen rekreacyjny, wyposażony w atrakcje takie jak masaż karku, masaże ścienne, leżanki, gejzery wodne, grzybek, działko wodne czy rwącą rzekę. Głównym zamysłem tego basenu jest miło spędzony w wodzie czas oraz dobra zabawa. Kształt basenu jest nieregularny a jego głębokość zróżnicowana. Dodatkowo, przy basenie rekreacyjnym znajduje się zjeżdżalnia wodno-rurowa.

Basen Kąpielowy w Andrychowie nie zapomniał o najmłodszych odwiedzających i stworzył dla nich specjalną strefę z brodzikiem i licznymi atrakcjami. Ponadto na zewnątrz znajduje się również plac zabaw, dzięki któremu nasze pociechy będą mogły aktywnie spędzić czas, korzystając ze zjeżdżalni czy huśtawek.

Ośrodek przygotował również boisko dla miłośników piłki plażowej, dzięki czemu odwiedzający nie chcący przebierać się w stroje kąpielowe, również mogą poddać się wysiłkowi fizycznemu i pobiegać trochę za piłką.

Osoby wybierające się na Basen Kąpielowy w Andrychowie, chcące skorzystać z noclegu muszą się pospieszyć, gdyż pokoje hotelowe są w stanie zapewnić tylko 37 miejsc noclegowych.

Mimo niewielu dodatkowych atrakcji, Basen Kąpielowy w Andrychowie jest miejscem wartym odwiedzenia. Pełnowymiarowy basen pływacki, basen rekreacyjny z atrakcjami czy brodzik dla dzieci sprawiają, iż obiekt przystosowany jest dla każdego odwiedzającego. Możliwość wykupienia noclegu z posiłkami, w korzystny sposób wpływają na atrakcyjność tego miejsca. Dlatego jeżeli chcecie spędzić czas grając w piłkę plażową, popływać lub pobawić się w wodzie, a przy okazji dobrze zjeść i mieć blisko do łóżka, w którym możecie się wyspać, kompleks jakim jest hotel i restauracja nad Basenem Kąpielowym w Andrychowie będzie dla Was idealnym miejscem.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Andrychów, Małopolskie
Al. Wietrznego 6 , 34-120 Andrychów
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu