Park Wodny Kalisz

Miasto
Kontakt ul. Sportowa 10
62-800 Kalisz

tel.: 62 598 67 09
e-mail: biuro@park-wodny.kalisz.pl

Opis

Park wodny znajdujący się w Kaliszu posiada ciekawą gamę atrakcji, począwszy od kliku zjeżdżalni, poprzez saunarium, aż po kręgielnię.

Miasto, w którym znajduje się obiekt, nie posiada zbyt wielu walorów turystycznych, dlatego też dłuższy wypad w celu zwiedzania może okazać się rozczarowujący. Sam Aquapark Kalisz najlepiej spełni swoją rolę, jeżeli wybierzecie się do niego na kilka godzin bądź odwiedzicie go w momencie przejeżdżania przez miasto. Jakie dokładnie atrakcje zostały przygotowane dla osób, które zdecydowały się do niego zawitać?

Aquapark Kalisz posiada w swojej ofercie zarówno baseny zewnętrzne, jak również wewnętrzne. Poza murami budynku znajdują się basen rekreacyjny, basen pływacki podzielony na pięć torów, brodziki dla dzieci oraz plac zabaw. Oczywiście atrakcje te uzależnione są od temperatury za oknem, w związku z czym korzystanie z nich jest możliwe tylko w okresie kąpielowym. Zewnętrzne atrakcje będą idealnym miejscem dla rodziców z dziećmi, które będą mogły spożytkować nadmiar energii i pobawić się na świeżym powietrzu. Dla całych rodzin przygotowane zostały dwie zjeżdżalnie – pontonowa oraz pięciotorowa rodzinna. Korzystając z atrakcji znajdujących się pod gołym niebem, odwiedzający mają możliwość zrelaksowania się przy gejzerach powietrznych, grocie sztucznych fal czy w rwącej rzece. Jeżeli celem Waszego przyjazdu była chęć odprężenia, to bardzo dobrze trafiliście, gdyż przy basenach rozciąga się trawiasta plaża, dzięki której wypoczniecie oraz złapiecie padające promienie słoneczne.

Wybierając się do Kalisza poza sezonem kąpielowym, nie musicie się martwić o dostępność atrakcji. Większość rozrywek znajdujących się na zewnątrz, została również wykorzystana w środku kompleksu, dlatego też miejsce to nie traci na atrakcyjności. Gejzery powietrzne, rwąca rzeka czy grota sztucznej fali zostały również wykorzystane w największym basenie rekreacyjnym obiektu, znajdującym się w jego wnętrzu. Dodatkowo, do dyspozycji gości są wanny z hydromasażem, leżanki i ławeczki wodne. Osoby poszukujące większej dawki adrenaliny mogą zdecydować się na zjazd zjeżdżalniami – czerwoną i żółtą, który długość wynosi odpowiednio 128 i 96 metrów. Dla pasjonatów pływania i osób chcących zadbać o formę fizyczną, park wodny przygotował basen pływacki o długości 25 metrów. Basen ten podzielony został na pięć torów, dzięki czemu zapewnia on komfort osobom z niego korzystającym. Wewnątrz obiektu znajdują się również brodzik dla dzieci, dwa baseny hamowne i basen solankowy o specjalnych właściwościach leczniczych i uzdrowiskowych.

Odwiedzającym, dla których aktywność fizyczna w basenie pływackim to za mało, polecamy skorzystać z dobrodziejstw Klubu Fitness, gdzie odbywają się różnego rodzaju treningi. Aby zgubić zbędne kilogramy do Waszej dyspozycji zostały przeznaczone sala treningu funkcjonalnego, sala z rowerami, sala wolnych ciężarów oraz ścianka wspinaczkowa. Ponadto obiekt organizuje także zajęcia z aqua aerobiku.

W Aquaparku Kalisz nie mogło zabraknąć czegoś zarówno dla ciała, jak również duszy. Saunarium znajdujące się na terenie obiektu posiada naprawdę bogatą ofertę, na którą składają się biosauna, sauna fińska, sauna na podczerwień, grota śnieżna, łaźnia solankowa, łaźnia aromatyczna, strefa schładzania czy usługi masażu wodnego. Dzięki chwilom spędzonym w saunie możemy polepszyć stan, nie tylko naszego ciała, ale również zdrowia. Różne właściwości każdej z saun wpływają na inne partie organizmu oraz mogą doprowadzić do szybszego wyleczenia niektórych schorzeń.

Centrum Zdrowia i Urody to kolejne miejsce w parku wodnym w Kaliszu, które ma za zadanie korzystnie wpłynąć na poprawę zdrowia osób odwiedzających. Klienci decydujący się na odnowę organizmu mogą skorzystać z fizykoterapii, kinezyterapii, fali uderzeniowej, drenaży limfatycznego czy masażu leczniczego. Jest to odpowiednie miejsce dla osób, potrzebujących szybszego powrotu do pełni sił, po wcześniejszym doznaniu urazu.

Aquapark w Kaliszu oferuje także możliwość poprawienia swojego wyglądu dzięki zabiegom na twarz, ciało czy masażom relaksacyjnym. W ofercie znajdziemy między innymi Rytuał Czekoladowy, Kawowy Zabieg Antycellulitowy czy zabiegi redukujące zmarszczki mimiczne.

Dzięki bogatej ofercie, park wodny w Kaliszu powinien zachęcić do odwiedzenia każdego, kto choć przez chwilę o tym pomyśli. Atrakcje zostały przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi, osobach chcących spędzić czas na dobrej zabawie, szukających miejsca do odpoczynku czy poprawy swojej sylwetki. Jeżeli kiedykolwiek będziecie przejeżdżać przez Kalisz bądź wybierzecie się do tamtejszego teatru, pamiętajcie o tym by wyjechać chwilkę wcześniej z domu po to, aby skorzystać z rozrywek przygotowanych przez Aquapark.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Kalisz, Wielkopolskie
Sportowa 10, 62-800 Kalisz
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu