Termy Maltańskie

Miasto
Kontakt ul. Termalna 1
61-028 Poznań

tel.: 61 222 61 61
e-mail: bok@termymaltanskie.com.pl

Opis

Miasto Poznań jest w Polsce znane z kilku rzeczy bądź wydarzeń, które zakorzeniły się w pamięci jego mieszkańców.

Znajduje się tutaj jeden z najlepszych uniwersytetów, w samym centrum stoi pomnik poświęcony ofiarom poznańskiego czerwca 56’, a ulicę Półwiejską ze Starym Browarem odwiedził każdy, kto choć przez chwilę przebywał w tym mieście. Poznań z roku na rok staje się bardziej popularny również ze względu Termy Maltańskie, które są jednym z największych aquaparków w Polsce. Dlaczego więc z każdym kolejnym rokiem rośnie atrakcyjność tego miejsca?

Basen sportowy

Termy Maltańskie oferują skorzystanie z jedynego w Wielkopolsce pełnowymiarowego basenu sportowego, który jest otoczony trybunami mogącymi pomieścić 4000 widzów, dzięki czemu obiekt ten jest przystosowany do organizacji Mistrzostw Świata i Europy. Basen, którego długość wynosi 50 metrów może zostać podzielony na dwa mniejsze po 25 metrów. Został on również wyposażony w wieżę do skoków do wody.

Tor skimboardowy

Dla osób aktywnych fizycznie Termy Maltańskie posiadają jeszcze jedną atrakcję – 30-metrowy tor do skimboardingu. Jest to sport łączący jazdę na deskorolce z surfingiem, opierający się na umiejętności utrzymania równowagi oraz dobrej koordynacji ruchowej. Aby z niego skorzystać nie potrzebujecie być w posiadaniu własnej deski, gdyż cały sprzęt można wypożyczyć na miejscu. To doskonała zabawa dla równo dla amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił, jak i profesjonalistów uprawiających na co dzień tę dyscyplinę.

Baseny relaksacyjne

Na terenie kompleksu wodnego znajdują się trzy rodzaje basenów przeznaczonych do wypoczynku bądź zabawy. Odwiedzający mogą skorzystać z basenu z falami, dzięki czemu mimo pobytu w stolicy Wielkopolski będą mogli poczuć się jak nad morzem. A wszystko to w stolicy Wielkopolski! Fale w basenie sięgają od 0,2 do 2 metrów, co stanowi także nie lada gratkę dla dzieci. Drugim basenem jest basen relaksacyjny wypływowy, w którym znajdują wir wodny, leżaki, kurtyna wodna oraz parasol wodny. Na terenie obiektu znajdują się także baseny solankowe z wodą geotermalną pochodzącą z własnych odwiertów. Baseny te przeznaczone są dla osób mających problemy z ruchem lub układem oddechowym. Ich dodatkową zaletą są siedziska zapewniające hydromasaż.

Atrakcje dla dzieci

Rodzice, którzy zdecydują się odwiedzić Termy Maltańskie wraz ze swoimi dziećmi, znajdą dla swoich pociech odpowiednie atrakcje, które umilą im czas spędzony w wodzie. Najmłodsi mogą skorzystać z wodnego placu zabaw z wiaderkami przelewowymi i fontannami, basenu ze statkiem wyposażonym w armatki wodne czy brodzika, w którym głębokość nie przekracza 30 centymetrów.

Zjeżdżalnie

W jednym z największych aquaparków w Polsce nie może oczywiście zabraknąć zjeżdżalni, które często są najpopularniejszą atrakcją wśród młodzieży. Termy Maltańskie oferują 9 typów zjeżdżalni, z których na szczególną uwagę zasługuje zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi oraz dźwiękowymi. Oprócz niej odwiedzający mogą skorzystać ze zjeżdżalni pontonowej, rodzinnej, klasycznej, dzikiej rzeki wewnętrznej bądź zewnętrznej, wielotorowej, turbo czy kamikaze. Szeroki przekrój zjazdów zapewni zabawę osobom w każdym wieku, poszukującym różnych wyzwań.

Sauny

Na terenie kompleksu znajduje się duża ilość saun oraz łaźni. Większość saun posiada wilgotność w przedziale 10-20% oraz temperaturę w okolicach 90 stopni Celsjusza. Każda z saun jest inna pod względem wystroju. W ofercie m.in. możemy znaleźć saunę z widokiem na las czy saunę z seansami, mającymi umilić nam spędzony w niej czas. Termy Maltańskie posiadają także trzy łaźnie – kwiatową, turecką i aromatyczną, tężnię solną, grotę śnieżną czy tepidarium. Na szczególną uwagę zasługuje strefa VIP, która jest strefą na wyłączność, dzięki czemu nie jest ona dostępna dla innych odwiedzających, a osoba w niej przebywająca może liczyć na najwyższą formę prywatności.

Ścieżka Kneippa

Jeżeli osoba odwiedzająca ma problemy z układem krążenia, polecamy skorzystać ze ścieżki Kneippa. Jest to nic innego, jak dwie niecki wodne z ciepłą i zimną wodą z kamieniami znajdującymi się na dnie każdej z nich. Wchodzenie na przemian do jednej i drugiej niecki pozytywnie wpływa na krążenie, a także zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych. Ponadto, naprzemienne chodzenie w zimnej i ciepłej wodzie może poprawić samopoczucie, zapobiec migrenom oraz zaburzeniom krążenia krwi w nogach.

Na terenie obiektu znajduje się także spa, które oferuje nam ceremonie okładów błotnych, ceremonię turecką bądź indyjskie zabiegi pielęgnacyjne. Termy Maltańskie posiadają bardzo rozbudowaną ofertę, która zadowoli każdego, bez względu na wiek czy cel z jakim się pojawił. W ofercie znajduje się wiele atrakcji, które pozwolą odwiedzającym wykazać się fizycznie, jak również zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Poznań, Wielkopolskie
ul. Termalna 1 , 61-028 Poznań
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu