Aquapark Zakopane

Miasto
Kontakt ul. Jagiellońska 31
34-500 Zakopane

tel. 18 200 11 22

Opis

Zakopane jest najpopularniejszą miejscowością nie tylko w Tatrach, ale również w całym paśmie gór znajdujących się w Polsce.

Każdy słyszał o Morskim Oku, Kasprowym Wierchu czy Giewoncie, natomiast nie każdy wie, że w samym centrum miasta znajduje się Aqua Park Zakopane, który może okazać się dobrym miejscem na regenerację sił po kilkudniowych zmaganiach z górami.

Aqua Park Zakopane jest kompleksem basenów posiadających dodatkowe atrakcje takie, jak: zjeżdżalnie, termy czy jacuzzi. Na terenie obiektu znajdują się cztery baseny o różnych przeznaczeniach. Znajdziemy tutaj basen rekreacyjny z torami pływackimi, który będzie odpowiedni dla osób chcących nie tylko się zrelaksować, ale również zapewnić sobie wysiłek fizyczny. Wewnątrz kompleksu jest również basen rekreacyjny wyposażony w bicze wodne, kaskady czy gejzery, które są dostosowane do potrzeb dorosłych, jak również dzieci. Aqua Park Zakopane posiada także brodzik o głębokości 30 centymetrów, przeznaczony dla najmłodszych turystów. Na zewnątrz obiektu znajduje się basen termalny, pełniący funkcje rekreacyjno-lecznicze. Woda posiadająca zróżnicowany skład chemiczny, który pozytywnie wpływa na dokuczające nam dolegliwości, utrzymywana jest w temperaturze 32 stopni Celsjusza, bez względu na to czy temperatura powietrza na zewnątrz wynosi 25 czy -10 stopni.

Aqua Parku Zakopane został wyposażony w pięć zjeżdżalni, które oznaczone są różnymi kolorami – są to zjeżdżalnie żółta, czerwona, zielona, niebieska i błękitna. Każda z nich posiada inną długość i znajduje się na innej wysokości. Dzięki temu, kompleks posiada zjazdy przeznaczone dla dzieci, jak również dla dorosłych. Różnica w wysokości pomiędzy najmniejszą a największą zjeżdżalnią wynosi 14,4 metra, natomiast w długości jest to 156,5 metra.

Jedną z najciekawszych atrakcji znajdujących się w kompleksie Aqua Parku Zakopane jest taras widokowy z rozstawionymi leżakami, dzięki czemu w cieplejsze dni turyści mogą odpoczywać w promieniach słońca. Taras ten jest usytuowany w taki sposób, aby każdy mógł podziwiać przepiękne pasmo Tatr.

Dla osób nielubiących spędzać czasu na opalaniu, bądź odprężających kąpielach, polecamy skorzystać z saun, których w Aqua Parku Zakopane jest kilka rodzajów. Każda z saun posiada inną wilgotność powietrza, w związku z czym w ofercie znajdziemy sauny o wilgotności powietrza w granicach 1-20%, jak również takie w przedziale 90-100%. W kompleksie znajduje się również kabina zimowa przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie. Czas spędzony w kabinie pozytywnie wpłynie na nasz stan zdrowia wzmacniając naczynia krwionośne, jak również skórę, która po krótkiej sesji zostanie wygładzona i ujędrniona.

Na terenie obiektu znajduje się również Poziom 3, na który składa się Kręgielnia wyposażona w pięć torów, Aqua Bar serwujący domowe jedzenie oraz orzeźwiające napoje czy Sala Zabaw przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Aqua Park Zakopane może stać się idealnym miejscem dla każdego, od rodzin z dziećmi do indywidualnych osób, które po ciężkich trudach wspinaczkowych bądź przebyciu kilkunastu kilometrów z plecakiem na plecach, chcą zaznać chwili spokoju i zrelaksować się w kompleksie wodnym, podziwiając przy tym malowniczy krajobraz Tatr.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Zakopane, Małopolskie
Jagiellońska 31 , 34-500 Zakopane
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu