Aquapark FALA w Łodzi

Miasto
Kontakt al. Unii Lubelskiej 4
94-208 Łódź

tel.: 42 683 44 70

Opis

Łódź w opinii wielu Polaków nie należy do najbardziej atrakcyjnych miast na świecie.

Jej ogromną zaletą jest położenie. Miasto usytuowane prawie w samym centrum Polski, w szybszym bądź późniejszym czasie stanie na naszej drodze - bez względu czy pojedziemy ze wschodu na zachód czy z południa na północ. Jeżeli udając się na wakacje będziecie musieli przez to miasto przejechać, możecie skorzystać z kolejnej jego zalety – Aquaparku FALA. 

Aquapark FALA posiada wiele atrakcji zewnętrznych, jak również wewnętrznych. Na zewnątrz obiektu znajdziemy czterotorowy basen sportowy, dzięki któremu możemy poprawić naszą kondycję fizyczną. Co ciekawe, w chłodniejsze dni woda w basenie jest podgrzewana do takiego stopnia, aby zapewnić komfort osobom z niego korzystającym. Na zewnątrz znajdziemy także basen rekreacyjny z płynącym nurtem rzeki oraz basen dla dzieci z wodą nie przekraczającą 30 centymetrów wysokości. Przy brodziku basenu dla dzieci zamontowane zostały dwie mini zjeżdżalnie, które idealnie urozmaicą kąpiel najmłodszym odwiedzającym. Obok basenów zewnętrznych znajduje się również zjeżdżalnia Kamikaze, która samą nazwą sugeruje, iż jest ona przeznaczona dla osób poszukujących troszeczkę mocniejszych wrażeń. Trwający 4-5 sekund zjazd, podczas którego można osiągnąć nawet 30 km/h rozpoczyna się z wysokości niecałych 20 metrów.

Wnętrze Aquaparku FALA zadowoli wszystkich odwiedzających bez względu na wiek. Wśród atrakcji znajdziecie także basen z dziką rzeką, do której doprowadzone są dwie zjeżdżalnie – Pomarańczowa dla osób poszukujących bardziej ekstremalnych wyzwań oraz Czerwona, która jest mniejsza o 7 metrów, dzięki czemu jej zjazd jest łagodniejszy. Jeżeli poszukujesz odrobiny spokoju i relaksu polecamy skorzystać z basenu z falą, która sięga 1 metra wysokości lub basenu rekreacyjnego, gdzie znajdziesz leżaki do masażu wodnego, wodospady czy gejzer. Dla osób pragnących zwiększenia aktywności fizycznej Aquapark FALA  przygotował wewnętrzny basen sportowy wyposażony w trzy tory pływackie. Na terenie obiektu znajdują się także dwie megazjeżdżalnie o długościach 146 i 130 metrów. Dla urozmaicenia zjazdu, zainstalowano w nich źródła światła LED, dzięki czemu podczas przejażdżki możemy podziwiać efekty świetlne.

Aquapark FALA przygotował także wewnętrzne atrakcje dla najmłodszych odwiedzających. W środku obiektu znajdziecie brodzik dla dzieci, jak również wodny plac zabaw z Ośmiornicą Matyldą, która posiada interaktywne funkcje, zjeżdżalnię czy dzwon wodny. Wewnątrz znajdują się także dwa inne wodne place zabaw – ze Statkiem oraz z Muszlą. Statek posiada dwie zjeżdżalnie oraz trzy armatki wodne. Dodatkowo, dzieci mogą wejść pod pokład i zwiedzić jego wnętrze. Nieopodal statku pływają wielki wąż tryskający wodą w momencie, gdy zbliża się do niego dziecko, jak również obserwujący 3-metrowy wieloryb, który co jakiś czas zapewnia odwiedzającym mokrą niespodziankę.

W swojej ofercie Aquapark FALA posiada także kilka saun m.in. saunę parową z chromoterapią, saunę na podczerwień czy sauny Fińskie. Oprócz tego, uczestnicy mogą skorzystać z tarasu widokowego, ogromnego jacuzzi czy podgrzewanych leżaków. Kompleks wodny znajdujący się w Łodzi jest idealnym miejscem dla osób wybierających się na wakacje i chcących zrobić sobie przerwę w podróży. Aquapark FALA dzięki dwóm basenom sportowym jest również przystosowany do osób, które pragną aktywnie spędzić swój dzień, w związku z czym każdy odwiedzający powinien znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce.

Opinie
Lokalizacja

Opinie

comments powered by Disqus

Lokalizacja

Łódź, Łódzkie
al. Unii Lubelskiej 4 , 94-208 Łódź
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu