Jedną z najpiękniej położoną miejscowością w Polsce są bez wątpienia otoczone przez wielkie zbiorniki wodne Mikołajki. W mieście, który swą nazwę zawdzięcza św.

Mikołajki, 11-730, Mikołajki, Poland

Park Rozrywki Aktywnej Bartbo to miejsce na weekend z bliskimi.Znajdziesz tu atrakcje dedykowane nie tylko rodzinom z dziećmi, ale również wszystkim zwolennikom aktywnej rozrywki na świeżym powietrzu.

 

Butryny 100, 10-687, Olsztyn, Poland

W samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, tuż przy ogromnym Niegocinie, znajduje się Giżycko – najweselsze, bo będące żeglarską i letnią stolicą Polski, miasto.

11-500, Giżycko, Poland

Cezary Makiewicz od 20 lat śpiewa, że „wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, do Mrągowa – nad jezioro Czos”

11-700, Mrągowo, Poland

Pośród lasów Puszczy Piskiej, nad jeziorami: Nidzkim, Guzianka Wielka, Guzianka Mała i Bełdany znajduje się Południowa Brama Mazur powszechnie znana pod nazwą Ruciane-Nida

12-220, Ruciane Nida, Poland

W niewielkiej, mazurskiej, położonej niedaleko Reszla wsi Święta Lipka znajduje się jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce: nazywana Częstochową Północy Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

11-407, Święta Lipka, Poland

„Wolfsschanze” - Wilczy Szaniec, ziemna fortyfikacja polowa będąca siedzibą samego Wilka (miana będącego od 1919 r. pseudonimem bojowym Wodza)

Gierłoż, 11-400, Kętrzyn, Poland

Słynie z odbudowanego w sposób przemyślany i zgodnie z dawnym charakterem Starego Miasta

82-300, Elbląg, Poland

jedno z ciekawszych przyrodniczo miejsc w krainie Zalewu Wiślanego

82-300 , Elbląg, Poland

Jedno z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych na mapie Polski.

Kościelna 4, 11-036, Gietrzwałd, Poland

Ogród dendrologiczny z bogatą kolekcją roślin drzewiastych to miejsce idealne na spacer.

Kudypy 4, 11-036, Kudypy, Poland

11-015, Olsztynek, Poland

Garncarska Wioska to wieś tematyczna, w której wszystko kręci się wokół tradycyjnego garncarstwa.

 

Kamionka 5 , 13-100, Nidzica, Poland

14-100, Ostróda, Poland

13-100, Nidzica, Poland

Pole bitwy pod Grunwaldem to jeden z trzech pomników historii województwa warmińsko-mazurskiego

Stębark 1, 14-107, Gierzwałd, Poland

Olsztyn, stolica województwa warmińsko-mazurskiego, to miasto ogród z natury

10-001, Olsztyn, Poland

14-241, Szymbark, Poland

Trakt biskupi w Bałdach to historyczna droga, którą przed wiekami podążali na Warmię nowo wybrani biskupi warmińscy.

10-687, Bałdy, Poland

założone przez Zakon Krzyżacki – Pasym to miasto leżące na historycznych Mazurach

12-130, Pasym, Poland

W dawnym niemieckim gospodarstwie mieści się egzotyczne Muzeum Indian Ameryki Północnej

Spytkowo 48, 11-500, Spytkowo, Poland

Mrągowo od wielu lat kojarzy się ze znanym w całej Polsce Piknikiem Country, który co roku w okresie wakacji odbywa się w mieście

Młynowa 50, 11-700, Mrągowo, Poland

Przepiękne konie, bogata tradycja, znakomici instruktorzy jazdy konnej – stadnina koni w Gałkowie

Gałkowo 45, 12-220, Gałkowo, Poland

Piramida w Rapie to jeden z ciekawszych, okrytych wieloma tajemnicami i legendami obiektów na Mazurach

19-520 , Rapa, Poland

Puszcza Borecka to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie na wolności żyją żubry

Wolisko, 11-612, Kruklanki, Poland

Jeżeli planujecie urlop nad Bałtykiem lub chcecie odwiedzić Trójmiasto – w drodze do Gdańska, Gdyni czy Sopotu koniecznie odwiedźcie Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia w Nowym Polu niedaleko Elbląga. Ostrzegamy – zarezerwujcie sobie cały dzień!

 

Nowe Pole 1B, 82-310, Elbląg, Poland

Z racji wspaniałej historii, licznych zabytków, wielkich postaci zamieszkujących Frombork – zasługuje on na poświęcenie dłuższego czasu na jego zwiedzanie.

 

 

Frombork, Poland

Kanał Elbląski zwany dawniej Oberlandzkim (Oberland – Górny Kraj, Prusy Górne) to swoiste połączenie sił przyrody, myśli ludzkiej i wielkiej historii. Budowniczy kanału Georg Jacob Steenke (architekt, kierownik budowy i inspektor robót w jednym) wykorzystał, oprócz sztucznych odcinków, istniejące jeziora i cieki wodne

 

Dzisiejszy około czternastotysięczny Morąg kryje w sobie wiele ciekawych zabytków – świadectw dawnego znaczenia miasta. Około 1280 roku Krzyżacy wznieśli tu swoją warownię, przy której zaczęła powstawać osada. W czternastym wieku wzniesiono zamek – siedzibę prokuratora, kościół, mury obronne i bramy miejskie. Około 1327 roku osada otrzymała prawa miejskie. Drugi pokój toruński nie zmienił przynależności miasta – pozostało w państwie krzyżackim, a od roku 1525 w Prusach Książęcych.

 

Morąg, Poland

Pieniężno jako miasto funkcjonuje od roku 1312, kiedy to Kapituła Warmińska nadała osadzie prawa miejskie. Od powstania osady do roku 1946 nosiło ono nazwę Melzak (Mehlsack – worek z mąką)- worki z mąką wraz z mieczem i kluczem stanowią  herb miasta. Nazwę zmieniono po  drugiej wojnie światowej, upamiętniając rozstrzelanego w obozie koncentracyjnym Hohenbruch redaktora Gazety Olsztyńskiej Seweryna Pieniężnego. 

Pieniężno, Poland

Orneta – dawniej Wormditt – była drugą po Braniewie siedzibą biskupów warmińskich zanim ostatecznie został nią Lidzbark Warmiński. Osadzie ulokowanej nad Drwęcą Warmińską prawa miejskie nadał biskup warmiński Eberhard z Nysy około roku 1313. 

Orneta, Poland

Lidzbark Warmiński jako osada istniał na długo przed przyjściem na ziemie pruskie rycerzy Zakonu Szpitala Najświętszej Panny Marii Domu Niemieckiego w Jerozolimie. W roku 1241 zajęli oni gród pruski Lecbark. W 1243 roku całe ziemie pruskie zostały podzielone na cztery diecezje – największą z nich była diecezja warmińska. Lecbark otrzymał we władanie pierwszy biskup warmiński Anzelm w 1250 roku, stolicą biskupią jednak stał się on dopiero 100 lat później (po Braniewie i Ornecie ) za biskupa Jana z Miśni. Wtedy to rozpoczęto budowę podziwianego do dziś zamku biskupiego. Wcześniej, bo w roku 1308, biskup Eberhard z Nysy nadał Lidzbarkowi prawa miejskie chełmińskie. Dzisiejsze miasto leżące u ujścia rzeki Symsarny do Łyny liczy około 16 tysięcy mieszkańców i jest często odwiedzane przez turystów i ludzi związanych z kulturą.

Lidzbark Warmiński, Poland

Lokowany w 1337 na prawie chełmińskim Reszel to dawny gród pruskich Bartów zdobyty podczas podbojów krzyżackich jeszcze w trzynastym wieku. Dawna pruska nazwa Resl, Rossel zachowała się do naszych czasów bez istotnych zmian – funkcjonowała w czasach pruskich, biskupich, pod zaborem i dziś. Jeszcze w trzynastym wieku Krzyżacy przekazali drewniany gród wraz z osadą biskupowi warmińskiemu Anzelmowi. W drugiej połowie czternastego wieku zaczęto Reszel dynamicznie rozbudowywać.

 

Reszel, Poland

Kurzętnik to urokliwa miejscowość położona w dolinie rzeki Drwęcy. Na wzgórzu ponad zabudowaniami wznoszą się ruiny dawnego gotyckiego zamku kapituły chełmińskiej.

 

Kurzętnik, Poland

Ośrodek narciarski „Kurza Góra” może pochwalić się najdłuższą w północnej Polsce trasą zjazdową, liczącą 770 m.

 

ul. Kurza 1, 13-306, Kurzętnik, Poland

Nowe Miasto Lubawskie to urocze miasteczko położone na wzniesieniach Garbu Lubawskiego, o charakterystycznym dla ziemi chełmińskiej wyglądzie. Szczególną wartość przedstawia gotycka, bogato wyposażona, bazylika pw. Św. Tomasza.

 

Nowe Miasto Lubawskie, Poland

Iława to malownicze miasto położone nad najdłuższym jeziorem w Polsce – Jeziorakiem (27,5 km długości).

 

Iława, Poland

Lidzbark położony jest nad jedną z najpiękniejszych rzek regionu – rzeką Wel. Wel to popularny i niezwykle malowniczy szlak kajakowy. Lidzbark to doskonała baza wypadowa na wycieczki po dwóch parkach krajobrazowych – Welskim i Górznieńsko-Lidzbarskim.

 

Lidzbark, Poland

Lubawa to obecnie niewielkie, 10-tysięczne miasto. Niegdyś jednak miejscowość stanowiła ważny punkt na mapie ziemi chełmińskiej – mieli tutaj swój zamek biskupi chełmińscy i to do nich należała Lubawa. 

 

Lubawa, 14-260, Lubawa, Poland

Kętrzyn został założony w XIV wieku przez Krzyżaków, którzy zbudowali tu, zachowany do dziś w zmienionej postaci, zamek. Obecnie w zamku swoją siedzibę ma, m.in. Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

11-400, Kętrzyn, Poland

W XIV w. w wodach płynącej przez Krosno Drwęcy Warmińskiej znaleziono alabastrową figurkę Matki Boskiej. W pobliżu tego miejsca zbudowano najpierw drewnianą, a potem murowaną kaplicę, gdzie umieszczono znalezioną figurę, której już wtedy oddawano cześć. 

 

Krosno, 11-130, Orneta, Poland

Najwięcej bocianów w województwie warmińsko-mazurskim mieszka w Żywkowie pod granicą z Obwodem Kaliningradzkim. W bocianim sezonie zobaczymy tu nawet 50 par tych ptaków. 

 

Żywkowo, 11-200, Bartoszyce, Poland

Jezioro Łuknajno pod Mikołajkami to jedna z ważniejszych w Europie ostoi ptactwa. W 1947 roku utworzono tu ornitologiczny rezerwat przyrody. 

 

Łuknajno, 11-730, Mikołajki, Poland

Ferma jeleniowatych w Kosewie Górnym to miejsce, które zachwyci wszystkich miłośników zwierząt. Spotkamy tu jelenie europejskie, jelenie sika, daniele, a także muflony. 

 

Kosewo Górne, 11-700, Mrągowo, Poland

Gołdap to jedyne miejsce w województwie warmińsko-mazurskim posiadające status uzdrowiska. Miasto jest bramą do niezwykłej i znanej od wieków Puszczy Rominckiej – terenu, który szczególnie ukochał na początku XX wieku cesarz Niemiec Wilhelm II.

 

Gołdap, 19-500, Gołdap, Poland

Popielno w Puszczy Piskiej to jedyne miejsce w Europie, gdzie na wolności żyją koniki polskie. 

 

Popielno 25, 12-220 , Ruciane-Nida, Poland

Położone w sercu Puszczy Piskiej Wojnowo to jedno z bardziej egzotycznych miejsc na mapie Mazur. Prusy, których częścią były Mazury, przez ponad 400 lat były krajem, gdzie wyznaniem dominującym był ewangelicyzm.

 

Wojnowo 76, 12-220, Ruciane-Nida, Poland

Pasłęk to niewielkie miasto położone nad rzeką Wąską. Krzyżacy, którzy zakładali miasto w XIII wieku, sprowadzili tu osadników aż Holandii.

 

Pasłęk, 14-400, Pasłęk, Poland

Mazurski Park Atrakcji Mazurolandia to miejsce szczególne – w jednym miejscu możemy skorzystać z wielu atrakcji, spośród których znaczna część nawiązuje do historii Warmii i Mazur. W funkcjonującym tu Parku Miniatur zobaczymy najciekawsze zabytki regionu w skali 1:25

 

Gierłoż, 11-400, Kętrzyn, Poland

W czasie II wojny światowej w lesie pod Pozezdrzem mieściła się wojenna kwatera reichsführera Heinricha Himmlera, dowódcy SS i policji.

 

Pozezdrze, 11-610, Pozezdrze, Poland

Święty Kamień, olbrzymi głaz narzutowy, leżący w wodach Zalewu Wiślanego między Tolkmickiem a Fromborkiem to kamień magiczny. 

 

Tolkmicko, 82-340, Tolkmicko, Poland

Biskupiec został założony przez biskupów warmińskich w XIV wieku jako jedno z ostatnich miast warmińskich. Miasto zachowało oryginalny średniowieczny układ przestrzenny z klimatycznymi uliczkami. 

 

Biskupiec, 11-300, Biskupiec, Poland

W malowniczo położonej w Puszczy Piskiej leśniczówce Piersławek urodził się w 1887 roku Ernst Wiechert, pisarz niemiecki, autor wielu powieści poświęconych Mazurom.

 

Piersławek, 11-710, Piecki, Poland

Ełcka Kolej Wąskotorowa to jedyna tego typu czynna kolejka w regionie Warmii i Mazur. Została zbudowana w latach 1912-1918 i przez długi czas pełniła bardzo ważną rolę gospodarczą – dowoziła ludzi i towary do i z Ełku.

 

ul. Wąski Tor, 19-300, Ełk, Poland

Leśniczówka Pranie położona jest na wysokim brzegu Jeziora Nidzkiego, w otoczeniu lasów Puszczy Piskiej. Nazwa leśniczówki wzięła się od mgieł, oparów unoszących się o poranku nad okolicznymi wodami i mokradłami – tutejsze łąki „prały”. 

 

Pranie 1, 12-220, Ruciane-Nida, Poland

Ogródek – niewielka wieś pod Ełkiem – to miejsce, gdzie od 1883 roku mieszkał znany ludowy poeta mazurski Michał Kajka (1858-1940). Kajka był z pochodzenia chłopem – zajmował się ciesielstwem i murarstwem.

 

Ogródek 5, 12-250 , Orzysz, Poland

Nie tylko dzieci, ale i dorosłych oczarowuje świat fauny w Parku Dzikich Zwierząt im. Benedykta Dybowskiego w Kadzidłowie. Na około 100 ha powierzchni zobaczymy mnóstwo rodzimych gatunków: rysie, żubry, bobry, osły, sarny, daniele, dziki, wilki, koniki polskie, żubry oraz wiele odmian ptaków.

 

Kadzidłowo, 12-220, Ruciane-Nida, Poland

Osada kulturowa w Kadzidłowie to jedyny tego typu zespół architektury drewnianej w regionie. Osadę tworzy 6 oryginalnych budynków, przeniesionych tu z południowych Mazur i pogranicza z Kurpiami. 

 

Kadzidłowo 1, 12-220, Ruciane-Nida, Poland

Głotowo od średniowiecza było miejscem wyjątkowym. Po erygowaniu w 1341 roku w Pierzchałach kapituły kolegiackiej Głotowo było przez kilka lat jej siedzibą. Jak głosi legenda w okolicach dzisiejszego kościoła chłop orząc ziemię znalazł w polu cyborium z hostią.

 

Głotowo, 11-040, Głotowo, Poland

Bisztynek to jedno z 12 miast warmińskich. Niemiecka nazwa miasta Bischofstein oznacza kamień biskupi i wiąże się z największym głazem narzutowym na Warmii i Mazurach, nazywanym także Diabelskim Kamieniem.

 

Bisztynek, 11-230, Bisztynek, Poland

Galindia przenosi nas w pełne magii czasy pogańskie. Czasy, kiedy tereny dzisiejszej Puszczy Piskiej zamieszkiwało plemię Galindów. W Galindii poznamy zwyczaje, wierzenia i codzienne życie ludzi, którzy zamieszkiwali teren dzisiejszych Mazur przed przybyciem na te ziemie Krzyżaków.

 

Iznota koło Mikołajek, 12-220, Ruciane-Nida, Poland

W roku 1911 rozpoczęto przedsięwzięcie, w ramach którego miało powstać wodne połączenie kanałowe między Wielkimi Jeziorami Mazurskimi a rzeką Łyną tuż u jej ujścia  do Pregoły. Powstały szlak miał być alternatywą dla połączenia Jeziora Śniardwy poprzez rzekę Pisę z Narwią i Wisłą do Bałtyku.

 

Leśniewo, Leśniewo, Poland

W Nakomiadach funkcjonuje unikalna manufaktura kafli. Wyrabiane tu cuda kupują klienci z całego świata. Każda produkowana w Nakomiadach ceramika jest niepowtarzalna. Kafle wykonywane są ręcznie według ściśle określonych funkcjonujących tu od wieków zasad.

 

Nakomiady 7B, 11-400, Kętrzyn, Poland

Najbardziej rozpoznawalnym zwierzęciem tego położonego w otoczeniu Buczyn Warmińskich gospodarstwa jest struś. To egzotyczne zwierzę jest królem tutejszego minizoo, w którym zobaczymy ponad 100 różnych zwierząt. 

 

Bukwałd 49, 11-001, Dywity, Poland

Mosty w Stańczykach to jedne z najwyższych mostów kolejowych w Polsce. Całość tworzą dwa mosty. Konstrukcja liczy 5 przęseł, ok. 180 m długości, dochodzi do 36,5 wysokości.  

 

Stańczyki, 19-504, Stańczyki, Poland

Kadyny to miejscowość, na terenie której od wczesnego średniowiecza istniał pruski gród obronny. Za czasów krzyżackich znajdował się tu urząd leśny a folwark kadyński pracował na rzecz Szpitala Świętego Ducha w Elblągu. 

 

Kadyny, 82-340, Kadyny, Poland

Jeziorany to niewielkie warmińskie miasteczko położone nad rzeką Symsarną. W niedalekiej odległości znajduje się kilka jezior: Luterskie, Blanki, Pierścień oraz Ławki. Nad miejscowością góruje gotycki kościół pw. Św. Bartłomieja z bogatym barokowym wyposażeniem oraz unikatową kołatką, będącą niezwykłym okazem sztuki odlewniczej.

 

Jeziorany, 11-320, Jeziorany, Poland

Ełk to trzecie po Olsztynie i Elblągu największe miasto województwa warmińsko-mazurskiego. Położenie nad Jeziorem Ełckim i rzeką Ełk sprawia, że miasto stanowi centrum wypoczynku i rekreacji na Pojezierzu Ełckim. Obecnie największą atrakcją turystyczną miasta jest Ełcka Kolej Wąskotorowa

 

Ełk, 19-300, Ełk, Poland

Dobre Miasto lokowane na prawie chełmińskim w latach 1325 - 1326 było miastem biskupim (założył je w ostatnim momencie swego życia biskup warmiński Eberhard z Nysy). W drugiej połowie czternastego wieku powstał tu drugi pod względem wielkości kościół na Warmii – Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych.

 

Dobre Miasto , 11-040, Dobre Miasto , Poland

Węgorzewo nazywane jest Bramą Mazur – to tu można zacząć lub skończyć rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Miasto zostało założone w XIV wieku przez Krzyżaków. Stanął tu zamek, który przez wiele stuleci stanowił ważne ogniwo w systemie obronnym państwa pruskiego.

 

Węgorzewo, 11-600 , Węgorzewo, Poland

Prom pasażersko-samochodowy łączący miejscowość Wierzbę z zachodnim brzegiem Jeziora Bełdany to jedyna tego typu przeprawa na Mazurach. 

 

Wierzba, 12-220, Ruciane-Nida, Poland

Sanktuarium w Stoczku Klasztornym to jedno z najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych na Warmii. Świątynia w Stoczku Klasztornym została zbudowana w XVII wieku w trudnym dla Polski okresie wojen ze Szwedami.  Klęska wojny dotknęła cały kraj, jednak regionem, który szczególnie ucierpiał z rąk wroga była Warmia.

 

Stoczek, 11-106, Stoczek, Poland

Krutynia to rzeka legenda, najpiękniejszy szlak kajakowy na Mazurach. Szlak od długości ponad 100 km przebiega przez Puszczę Piska, Mazurski Park Krajobrazowy, piękne mazurskie jeziora. Szlakiem Krutyni pływał, m.in. Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II.

Krutyń, Krutyń, Poland

Sztynort to dziś jeden z większych portów jachtowych na Mazurach, ukryty na niewielkim Jeziorze Sztynorckim (niecałe 50 ha powierzchni) w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Niegdyś jezioro połączone było z Kirsajtami kanałem przebiegającym przez założenie parkowe pałacu Lehndorffów.

 

Sztynort, 11-600, Węgorzewo, Poland

Za czasów biskupa warmińskiego Eberharda z Nysy w roku 1326 założono w pobliżu Jeziora Wadąg gród warowny a w jego pobliżu osadę. Założenie to zostało zniszczone w latach pięćdziesiątych XIII wieku przez Litwinów. Gród i osadę przeniesiono w nowe miejsce w zakolu Pisy Warmińskiej.

 

Barczewo, 11-010, Barczewo, Poland

Zanim Niemcy w czerwcu 1941 roku rozpoczęli akcję „Barbarossa” mającą na celu zajęcie Związku Radzieckiego przygotowali odpowiednie miejsca dowodzenia na czas inwazji. Oprócz kwater Hitlera, Himmlera czy Goringa powstała Kwatera Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych w Mamerkach.

 

Mamerki, 11-600, Węgorzewo, Poland

Podążając ścieżką edukacyjną pośród Karkonoskiego Parku Krajobrazowego będziecie mogli przeżyć 500 milionów lat, spędzić ciekawie czas całą rodziną na łonie natury dzięki bujnej roślinności i przez chwilę poczuć się jak nasi przodkowie.

 

ul. Muzealna 7, 58-580, Szklarska Poręba, Poland

W Western City w Karpaczu poczujecie się przez chwilę jak na Dzikim Zachodzie, wcielicie się w szeryfów broniących praw i porządku miasteczka, weźmiecie udział w lekcjach jazdy konno...

 

Ściegny 200, 58-540, Karpacz, Poland

Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-czeskiej – w niewielkiej wsi Jarnołtówek –położone jest Zaginione Miasto Rosenau - Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki dla całej rodziny. Nazwa tego miejsca nierozerwalnie związana jest z legendą o osadzie otoczonej murami – Rosenau, która według opowieści mogła istnieć na terenie Gór Opawskich.

 

Pokrzywna 76, 48-267, Jarnołtówek, Poland

Esplanada to park rozrywki dla całej rodziny znajdujący się w samym sercu dobrze znanej turystom Szklarskiej Poręby. Każdego roku odwiedzają go setki osób, które w tej górskiej miejscowości szukają nie tylko odpoczynku na łonie natury, ale także wspaniałej rozrywki dla całej rodziny.

 

Pstrowskiego 5a, 58-580, Szklarska Poręba , Poland

Sieć basenów z wieloma atrakcjami zarówno dla najmłodszych, jak i starszych, pomoże Wam świetnie się bawić i gwarantujemy, że tutaj nie będziecie się nudzić! Zjeżdżalnie, leniwa rzeka, basen z falami – to tylko niektóre z nich. Z myślą o maluszkach powstała dziecięca zatoka, w której pociechy pod okiem swoich czujnych rodziców, będą mogły oddać się beztroskim zabawom, a niektóre po raz pierwszy pobawić się na basenie.

 

Borowska 99, 50-558, Wrocław, Poland

JuraPark to niezwykłe miejsce nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale także w całej Polsce scalające różne pokolenia.

 

ul. Sportowa 1, 86-050, Solec Kujawsk, Poland

Na ścieżce edukacyjnej rozciągającej się na 1350 metrów Dinoparku w Malborku napotkacie niezwykłe okazy największych drapieżników, które zamieszkiwały Ziemię miliony lat temu. 40 modeli dinozaurów, które ruszają się, oddychają i wydają przeraźliwe dźwięki.

 

Toruńska 61, 82-200, Malbork, Poland

Główną atrakcją parku rozrywki MegaPark jest miasteczko westernowe, w którym czas stanął w miejscu. Dzięki niemu przeniesiecie się w przeszłość, poznacie tradycje i zwyczaje panujące na Dzikim Zachodzie, spotkacie się osobiście z szeryfem stojącym na straży porządku i prawa, a także będziecie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć na własne oczy pojedynek rewolwerowców

 

Południowa, 86-300, Grudziądz, Poland

Zaurolandia to jeden z największych parków rozrywki w Polsce, w którym z bliska przyjrzycie się ponad osiemdziesięciu dinozaurom w ich naturalnych rozmiarach. Jeżeli fascynuje Was historia tych drapieżników oraz to, w jaki sposób wyginęły, chcecie zobaczyć niezwykłą wystawę skamielin z różnych epok geologicznych, spędzić czas ze swoimi dziećmi na zabawie, w Zaurolandii znajdziecie wszystko to, czego szukacie podczas wakacji czy weekendowego wyjazdu.

 

Kolejowa 99, 88-420, Rogowo, Poland

Category: Łódzkie

Ceramilandia to największy w Polsce park rozrywki pod dachem, z którego dzieci, a także ich rodzice i opiekunowie mogą korzystać bez ograniczeń przez cały rok. Położony niespełna 15 minut od centrum Łodzi obiekt przyciąga milusińskich z całej okolicy oraz różnych zakątków Polski na całodzienną zabawę.

 

Wrząca, ul. Piłsudskiego 8, 95-083, Lutomiersk, Poland

Category: Łódzkie

Łódź w opinii wielu Polaków nie należy do najbardziej atrakcyjnych miast na świecie. Jej ogromną zaletą jest położenie. Miasto usytuowane prawie w samym centrum Polski, w szybszym bądź późniejszym czasie stanie na naszej drodze - bez względu czy pojedziemy ze wschodu na zachód czy z południa na północ. Jeżeli udając się na wakacje będziecie musieli przez to miasto przejechać, możecie skorzystać z kolejnej jego zalety – Aquaparku FALA.  

 

al. Unii Lubelskiej 4, 94-208, Łódź, Poland

Category: Małopolskie

Fantastyczna zabawa, niezapominana przygoda i adrenalina – to wszystko zagwarantuje Wam Energylandia, największy Park Rozrywki w Polsce

al. 3 Maja 2 , 32-640, Zator, Poland

Category: Małopolskie

Chcecie na własne oczy zobaczyć największe gady, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię?

ul. Parkowa 7, 32-640, Zator, Poland

Category: Małopolskie

Inwałd Park to kompleks 5 parków tematycznych, które tworzą miejsce doskonałe do spędzania wolnego czasu wspólnie z rodziną

 

ul. Wadowicka 169, 34-120, Inwałd, Poland

Category: Małopolskie

Na terenie malowniczych terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej położony jest Jurajski Gród – Park Miniatur Zamków Jurajskich, dzięki któremu w ciągu jednego dnia zwiedzicie najpiękniejsze jurajskie warownie z czasów Kazimierza Wielkiego

 

34-120, Inwałd, Poland

Category: Małopolskie

Laserpark to nowy wymiar rozrywki, z którego skorzystają mieszkańcy Krakowa oraz wszystkie osoby odwiedzające to piękne miasto z tradycjami. 

 

ul. Zabłocie 20/22, 30-701, Kraków, Poland

Category: Małopolskie

Jednym z największych parków wodnych w Polsce jest obiekt znajdujący się w Krakowie – miejsce, które łączy w sobie zdrowy wypoczynek ze świetną zabawą dla całej rodziny

 

ul. Dobrego Pasterza 126, 31-416, Kraków, Poland

Category: Małopolskie

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych Rodzinnych Parków Rozrywki w Polsce, którego historia sięga aż 1985 roku.

 

Rynek, 34-700, Rabka-Zdrój, Poland

Category: Małopolskie

Aqua Park Zakopane jest kompleksem basenów posiadających dodatkowe atrakcje takie, jak: zjeżdżalnie, termy czy jacuzzi. Na terenie obiektu znajdują się cztery baseny o różnych przeznaczeniach.

 

Jagiellońska 31, 34-500, Zakopane, Poland

Category: Małopolskie

Termy Chochołowskie są jednym z największych kompleksów termalnych w Polsce, a na pewno największym na Podhalu. Wybierając się na południe Polski, warto wygospodarować trochę czasu skorzystać z wszystkich atrakcji, które kryją baseny w okolicach Chochołowa. Co takiego zachęcającego możemy w nich znaleźć?

 

Chochołów 400, 34-513, Chochołów, Poland

Category: Mazowieckie

Miejsce, w którym Wasze zmysły dosłownie oszaleją. Wszystko, co tutaj zobaczycie, staje w sprzeczności z prawami fizyki, zaskakuje swoim nieprawdopodobieństwem i przenosi wszystkich w zupełnie inny wymiar

 

Mościska 95 , 08-45, Trojanów, Poland

Category: Mazowieckie

W Krainie Westernu przeniesiecie się do świata Indian, zobaczycie pojedynki rewolwerowców, poznacie kowbojów i szeryfa broniącego prawa oraz porządku, a także spotkacie się ze zwierzętami dzikimi i hodowlanymi.

 

Sarnowa Góra 11, 06-430, Sońsk, Poland

Category: Mazowieckie

Zaledwie 30 kilometrów od centrum Warszawy w Otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego odnajdziecie spokój i ciszę oraz mnóstwo atrakcji w Parku Rozrywki Julinek. Obiekt ten można śmiało zaliczyć do jednego z największych w Polsce, a każdego roku odwiedzają go tysiące osób spragnionych wrażeń, a także chcących odpocząć pośród malowniczych terenów.

 

Julinek 1, 05-084, Leszno k/Warszawy, Poland

Category: Opolskie

Tutaj na własne oczy zobaczysz największe drapieżniki jakie stąpały po naszej planecie, poznasz prehistoryczne stworzenia zamieszkujące morza i oceany oraz odbędziesz podróż w czasie, podczas której poznasz swoich przodków w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka

 

1 Maja 10, 46-040 , Krasiejów, Poland

Category: Podkarpackie

Berezka 30b, 38-610, Polańczyk, Poland

Category: Pomorskie

Park Krajobrazowy obejmuje wschodnią część Mierzei Wiślanej i chroni niezwykle uroczy i cenny krajobrazowo, przyrodniczo i kulturowo krajobraz

ul. Gdańska 2, 82-103, Stegna, Poland

Category: Pomorskie

Gokarty, place zabaw z przeszkodami, park linowy, pałac śmiechu, w którym będziecie śmiać się do rozpuku czy mrożący krew w żyłach pałac strachu, w którym spotkacie duchy, upiory i przez chwilę naprawdę poczujecie się jak w horrorze.

 

ul. gen. Hallera , 84 – 120 , Władysławowo, Poland

Category: Pomorskie

Niewielki, ale zarazem fascynujący lunapark, w którym znajdziecie mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Tutaj możecie przyprowadzić swoje pociechy żeby się wyszaleć i wspólnie spędzić swój wolny czas podczas urlopu

 

Gdańska 140, 82-120, Krynica Morska, Poland

Category: Pomorskie

Będąc na urlopie nad Bałtykiem warto więc wybrać się do niewielkiej miejscowości Sarbsk, w której będziecie mogli podejrzeć fascynujące życie oceanu, spotkać sympatyczne foki i poczuć niesamowite emocje, których dostarczy Wam seans w kinie 5D.

 

Sarbsk 39, 84-352, Wicko, Poland

Category: Pomorskie

Aquapark Reda jest pierwszym z polskich aquaparków, który w swojej ofercie posiada również usługi hotelowe dostępne dla zwiedzających. Jeśli zastanawiacie się czy posiadanie miejsc noclegowych nie jest na wyrost, to musicie wiedzieć, że Aquapark Reda posiada ogromny wachlarz atrakcji, dla których poświęcenie całego dnia może okazać się niewystarczające.

 

Morska 5, 84-230, Reda, Poland

Category: Pomorskie

Tutaj spotkacie prawdziwe olbrzymy – dinozaury, które kiedyś stąpały po naszej planecie, odwiedzicie mrożące krew w żyłach miejsce zwane zamkiem strachu, które przyprawi Was o gęsią skórkę, a także traficie do wioski indiańskiej na Dzikim Zachodzie.

 

Kolonijna 24, 84-360, Nowęcin, Poland

Category: Pomorskie

Jeżeli wybieracie się do Łeby lub w jej okolice, na wakacje czy też spontaniczny wyjazd na weekend i szukacie dodatkowych atrakcji, dzięki którym nie będziecie się nudzić i zagospodarujecie swój wolny czas – Labirynt Łeba Park to miejsce doskonałe dla Was! Wybierając się na urlop razem z dziećmi koniecznie trzeba tutaj przyjechać, ponieważ w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie i gwarantujemy, że będzie to dawka niezapomnianych wrażeń.

 

Wspólna, 84-360, Łeba, Poland

Category: Pomorskie

W Kaszubskim Parku Miniatur odbędziecie niezapomnianą podróż po różnych kontynentach, znajdziecie się w wielu krajach, które z pewnością chcieliście odwiedzić choć raz w swoim życiu i zobaczycie znane wszystkim z pocztówek czy zdjęć zabytki. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Zapoznajcie się z najciekawszymi atrakcjami Kaszubskiego Parku Miniatur położonego w niewielkiej wsi Strysza Buda na Kaszubach.

 

Kartuska 30, 83-329, Mirachowo - Strysza Buda, Poland

Category: Śląskie

Osiemdziesieciokilometrowa kraina będąca rajem dla każdego, kto ceni sobie piękno i rekreację na najwyższym poziomie.

Category: Śląskie

Przez wieki Zamek w Ogrodzieńcu stał na straży bezpieczeństwa polskich granic. Dziś, choć pozostały po nim tylko ruiny, nadal pełni funkcję obronną: ma za zadanie strzec odwiedzające jego okolice osoby przed nudą i nieznajomością dobrej zabawy.

Zamkowa, 42-440, Podzamcze, Poland

Category: Śląskie

Turnieje rycerskie, biesiady staropolskie, pikniki, żywe lekcje historii czy wieczory z duchami podczas których wybrani szczęśliwcy mogą spostrzec biegającego po okolicy Czarnego Psa z Ogrodzieńca - to właśnie Ogrodzieniec!

 

42-440, Ogrodzieniec, Poland

Category: Śląskie

Jedyny w swoim rodzaju park rozrywki rodem z Dzikiego Zachodu, którego nie znajdziecie w żadnej innej części naszego kraju.

Katowicka 24, 44-240, Żory, Poland

Category: Śląskie

Prehistoryczne olbrzymy sprzed 65 milionów lat w ich naturalnej wielkości. Rozrywka i edukacja w jednym. Taka wycieczka z pewnością zapadnie Wam w pamięci.

ul. Katowicka 199, 43-450, Ustroń, Poland

Category: Śląskie

Wielki park rozrywki w małej miejscowości. Wystawa miniatur, dom do góry nogami, kino 6D, park dinozaurów i wiele innych. Niezapomniane wrażenia dla dzieci i dla dorosłych

Hodowlana 2, 43-430, Ochaby , Poland

Category: Śląskie

Legendia to najstarszy polski lunapark, który zapewnia rozrywkę tysiącom osób już od ponad 57 lat.

 

Plac Atrakcji 1, 41-501, Chorzów, Poland

Category: Śląskie

Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które łączy w sobie odpoczynek, a także naukę poprzez zabawę.

ul. Zdrojowa 16, 43-450 , Ustroń, Poland

Category: Śląskie

Tutaj pobawicie się razem z pociechami w zabawy ze swojego dzieciństwa i sami cofniecie się do czasów, kiedy byliście mali, a życie płynęło miło i beztrosko. 

 

Franciszka Matuszczyka, 44-300, Wodzisław Śląski, Poland

Category: Śląskie

Nemo świat rozrywki w Dąbrowie Górniczej, dzięki dużej liczbie atrakcji oraz połączeniu z hotelem jest wspaniałym miejscem na weekendowy wypad z całą rodziną. Aby skorzystać z całej przygotowanej oferty kilkugodzinny wstęp może okazać się zbyt krótki, a dzięki restauracji czy miejscu noclegowym, nie musimy się martwić o późny powrót do domu.

 

Aleja Róż 1, 41-300, Dąbrowa Górnicza, Poland

Kompleks Świętokrzyska Polana – doskonałe miejsce dla osób chcących wypocząć, zrelaksować się, a jednocześnie spędzić ciekawie czas wraz ze swoimi dziećmi.

 

ul. Laskowa 95, Chrusty, 26-050, Zagnańsk, Poland

Category: Wielkopolskie

Wybierając miejsce do odpoczynku możecie być pewni, że w Poznaniu się zrelaksujecie, ale na pewno nie będziecie się nudzić.

60-001, Poznań, Poland

Category: Wielkopolskie

Deli Park – wspaniałe miejsce dla całej rodziny, w którym będziecie mogli świetnie się bawić i przeżyć niesamowitą przygodę

 

Trzebaw/Rosnówko, ul. Poznańska 1, 62-060, Stęszew, Poland

Category: Wielkopolskie

Tutaj w otoczeniu lasów na łonie natury będziecie mogli nie tylko odpocząć i odetchnąć pełną piersią, ale także nauczyć się praktycznych umiejętności w czasie warsztatów oraz przyjrzeć się z bliska różnym owadom. Tuż przy parku płynie rzeka Gwda, która dodaje niezwykłego uroku temu miejscu. Okolice doliny to obszar chronionego krajobrazu ze zróżnicowaną florą i fauną oraz ekosystemem.

 

Lubnica 40, 64-965, Lubnica, Poland

Category: Wielkopolskie

Termy Maltańskie oferują skorzystanie z jedynego w Wielkopolsce pełnowymiarowego basenu sportowego, który jest otoczony trybunami mogącymi pomieścić 4000 widzów, dzięki czemu obiekt ten jest przystosowany do organizacji Mistrzostw Świata i Europy. Basen, którego długość wynosi 50 metrów może zostać podzielony na dwa mniejsze po 25 metrów. Został on również wyposażony w wieżę do skoków do wody.

 

Termalna 1, 61-028, Poznań, Poland

Główny ośrodek gospodarczy i turystyczny w rejonie i całej Polsce północno-zachodniej, z licznymi atrakcjami i zabytkami. Uznawany za historyczną stolicę Pomorza Zachodniego. To właśnie Szczecin

70-001, Szczecin, Poland

Uwielbiasz aktywnie spędzać swój urlop? A może wolisz całymi dniami wylegiwać się na piaszczystej plaży? W Dziwnowie każdy znajdzie coś dla siebie! Ta mała miejscowość posiada piękne kąpielisko, z którego nie tylko licznie korzystają przyjezdni turyści, ale także mieszkańcy tej miejscowości.

72-420, Dziwnów, Poland

Historyczna siedziba władców dawnego Księstwa Pomorskiego. W otoczeniu Odry i w niewielkiej odległości od Morza Bałtyckiego na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie można podziwiać renesansowy zamek rodu Gryfitów

Korsarzy 34, 70-540, Szczecin, Poland

Niewątpliwie głównym atutem Mielna jest jego położenie. Piaszczysta plaża, długie wybrzeże i letnie kąpielisko sprawiają, że turyści bardzo chętnie i licznie odwiedzają tę miejscowość. Co ciekawego czeka na Was w Mielnie?

76-032, Mielno, Poland

Jednym z najbardziej urokliwych zakątków polskiego wybrzeża jest Darłowo – miasto, które w znacznej części objęte jest obszarem chronionego Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego

76-150, Darłowo, Poland

Szukasz idealnego miejsca na spokojny urlop z dala od zgiełku miasta? Wybierz się do Ustronia Morskiego!

78-111, Ustronie Morskie, Poland

W województwie zachodniopomorskim, w najdalszym punkcie wysuniętym na północny-zachód Polski leży niezwykłe miasto zwane krainą 44 wysp.

72-600, Świnoujście, Poland

Międzyzdroje to jeden z nadmorskich kurortów, do którego każdego roku tłumnie zjeżdżają turyści oraz największe gwiazdy kina

72-500, Międzyzdroje, Poland

Faktem jest, że Kołobrzeg to największe uzdrowisko położone w Polsce, ale bez obaw można powiedzieć, że jest to także jedno z najpiękniejszych uzdrowiskowych miejsc obdarzonych niezwykłym urokiem

78-100, Kołobrzeg, Poland

Otoczone jeziorami Jamno i Lubiatowo Północne tworzy miejsce wprost idealne do wypoczynku, szczególnie dla osób, które kochają wodne szaleństwo

75-004, Koszalin, Poland

Jedna z najpiękniej położonych wsi rybackich Pomorza Zachodniego. Wszystko to jest zasługą urokliwej okolicy – sosnowych lasów rozciągających się wzdłuż wybrzeża, wydm porośniętych mikołajkiem nadmorskim oraz stromych klifów

76-107, Jarosławiec, Poland

Niewielka, ale bardzo urokliwa wieś letniskowa z pięknym kąpieliskiem, portem i molo. Chłopy to kurort nadmorski położony na terenach dawnej osady słowiańskiej Borowo.

76-034, Chłopy, Poland

Gdzie na urlop? Do Sarbinowa! Niewielki kurort, który oprócz ciekawej historii powstania, zachwyca również zabytkami i ofertą turystyczną

76-034, Sarbinowo, Poland

To właśnie tutaj znajduje się najpiękniej zachowane wybrzeże wydmowe z porastającymi je borami bażynowymi, lasami bagiennymi i łęgowymi, na których rosną chronione i rzadko spotykane gatunki roślin

72-330, Mrzeżyno, Poland

Niewielkie miasteczko w uroczej i cichej okolicy, położone między dwoma jeziorami Jamno i Bukowo jest również letniskowym kurortem nadmorskim, który chętnie odwiedzają turyści zarówno w sezonie, jak i poza nim

42-450, Łazy, Poland

Mała miejscowość położona jest w pobliżu Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego będącego obszarem chroniącym tutejszą przyrodę, cenne i zagrożone wyginięciem gatunki roślin i zwierząt

78-132, Grzybowo, Poland

To nie tylko wieś z pięknym kąpieliskiem i piaszczystą, złotą plażą, ale również uzdrowiskiem, które działa tutaj dopiero od 2007 roku, ale już odwiedziło je tysiące kuracjuszy szukających spokoju i regeneracji.

76-156, Dąbki, Poland

O urokach Pogorzelicy można by rozpisywać się godzinami. Osoby poszukujące spokojnego miejsca na urlop nad brzegiem Bałtyku znajdą tutaj swój raj na ziemi.

72-351, Pogorzelica, Poland

Rewal pomimo tego, że jest niewielką wsią liczącą niecałe tysiąc mieszkańców, ma naprawdę wiele do zaoferowania wszystkim turystom decydującym się na spędzenie w tym miejscu swojego urlopu.

72-344, Rewal, Poland

Na całym polskim wybrzeżu trudno o większy spokój i zapierające dech w piesiach widoki, jak w Pobierowie. Ta niewielka wieś w województwie zachodniopomorskim leży w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Polski

72-346, Pobierowo, Poland

Mimo że Kamień Pomorski to miejscowość bez bezpośredniego dostępu do morza, naprawdę wielu turystów decyduje się na spędzenie tutaj swoich wczasów.

72-400, Kamień Pomorski, Poland

Ta niewielka wieś położona na bardzo malowniczych terenach nie jest co prawda jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów, ale z pewnością można tutaj ciekawie spędzić czas i zapomnieć o codziennych troskach

76-150, Wicie, Poland

Malownicze widoki i jedna z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu. To właśnie Darłówko, będące częścią nadmorskiego kurortu Darłowo - miejsce, w którym przyjezdni znajdą coś dla siebie.

76-153, Darłówko, Poland

Szum morza, piaszczysta plaża, las sosnowy i odpoczynek nad niezatłoczonym jeziorem – wszystko to znajdziecie w jednej miejscowości

 

Dźwirzyno, 78-131, Dźwirzyno, Poland

Brak zabytków i historycznych zabudowań z pewnością zrekompensują Wam przepiękne widoki,  kąpielisko o wysokim standardzie z dostępem do Morza Bałtyckiego oraz tereny nad Jeziorem Jamno. 

 

76-032, Unieście, Poland

Zaledwie 14 kilometrów od Kołobrzegu, jednej z najczęściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości, położony jest rodzinny park rozrywki Pomerania, w którym fantastycznie spędzicie swój czas podczas urlopu czy weekendowej wycieczki. Nie zabraknie tutaj atrakcji dla żadnego z członków rodziny!

 

Pyszka 4, 78-112, Dygowo, Poland

Balticlandia to nie tylko aqua park, to także mnóstwo atrakcji dla dzieci, dzięki którym najmłodsi członkowie rodziny na pewno nie będą się nudzić! Jeżeli nie lubicie całymi dniami wylegiwać się na plaży, kochacie bliskość natury i otoczenie lasu, chcecie zapewnić maluchom doskonałą rozrywkę w czasie urlopu – wybierając się na wczasy do Darłówka koniecznie odwiedźcie Balticlandię!

 

ul. Józefa Muchy 4, 76-153, Darłówko Zachodnie , Poland

Aquapark oferuje nam baseny zewnętrzne, w których w zależności od basenu woda jest podgrzewana w różnych okresach 25.05 – 16.09 lub 16.06 – 09.09. Dwa baseny wielofunkcyjne posiadają gejzery, wodospady, hydromasaż oraz leżanki z masażem powietrznym. Baseny są połączone zjeżdżalnią.

 

Uzdrowiskowa 15, 76-107, Jarosławiec, Poland

Jeżeli swój urlop planujecie spędzić wspólnie całą rodziną nad morzem i szukacie niezapomnianych atrakcji dla swoich pociech żądnych przygód, po drodze nad Bałtyk koniecznie odwiedźcie Bałtycki Park Dinozaurów w Kamieniu Pomorskim! Jeżeli w zaledwie jeden dzień chcecie cofnąć się o miliardy lat do czasów prehistorycznych i zobaczyć gigantyczne dinozaury, to wszystko będzie możliwe w Bałtyckim Parku Dinozaurów. A czeka na Was tutaj jeszcze więcej atrakcji!

 

Kolonia Wrzosowo 2, 72-400, Wrzosowo, Poland

Jeśli planujecie wczasy razem z dziećmi i szukacie dodatkowych atrakcji, z których skorzystają wszyscy członkowie Waszej rodziny, odwiedźcie także Park Wieloryba w Rewalu. Znajdziecie tutaj wiele rozrywek i zagospodarujecie wolny czas podczas wakacji. W czterech różnych sekcjach tematycznych zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli poznać ciekawostki ze świata wodnej flory i fauny oraz przyjrzeć się dokładnie wybranym okazom zwierząt zamieszkujących Morze Bałtyckie.

 

Kamieńska 1C, 72-344, Rewal, Poland

Niedaleko Kołobrzegu, zaledwie 5 kilometrów od tego nadmorskiego kurortu uzdrowiskowego, położona jest niewielka miejscowość Zieleniewo. Nie jest ona często wybierana przez turystów jako miejsce spędzania wakacji, ale po drodze do Kołobrzegu z pewnością warto tutaj przyjechać ze względu na Park Rozrywki Zieleniewo, który jest jedną z największych atrakcji w całej okolicy. Tutaj w ciągu zaledwie jednego dnia przeniesiecie się na Dziki Zachód, zobaczycie Wioskę Indiańską i spędzicie niezapomniane chwile w Lunaparku oraz Motoparku. Każdy znajdzie tutaj atrakcje idealne dla siebie.

 

ul. Wycieczkowa 9, 78-100, Kołobrzeg Zieleniewo, Poland

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu