Najlepiej oceniane szlaki turystyczne na Majorce

Krótsze dni, coraz smutniejsza aura i jesienno-zimowe przesilenie daje się nam we znaki jak co roku. Nic więc dziwnego, że ucieczka, choćby na krótki urlop za granicę, staje się tak kuszącą opcją. Jeśli wybierzemy do tego jeszcze rejony, w których temperatura jest łaskawsza od tej za naszymi oknami, to walizka zaczyna pakować się już sama!

Jednym z takich kierunków ucieczki może stać się Majorka, która po sezonie pozbawiona jest wszechobecnych tłumów turystów. Wyspa, którą zazwyczaj urlopowicze kojarzą z wypoczynkiem na plaży ma do zaoferowania o wiele więcej - zapierające dech w piersiach widoki pieszych tras turystycznych, które obejmują nawet szlaki prowadzące przez pasmo górskie Serra de Tramuntana, znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 crispin jones Ecezc4W2rXE unsplash

Fot.: Majorca / Crispin Jones / unsplash

 Dzięki Holidu, wyszukiwarce domów i apartamentów wakacyjnych, możemy niżej zapoznać się z pięcioma najlepiej ocenianymi trasami turystycznymi na wyspie. Portal przeanalizował dane aplikacji fitness & travel AllTrails, która zawiera ponad 600 takich tras. Którędy biegną najlepiej oceniane szlaki na Majorce? Zobaczmy!

Na pierwszym miejscu rankingu ze średnią 5/5 gwiazdek z 25 recenzji znalazła się piesza trasa Es Pujadors - Coll de na Benet - Bon Aire. Jest to około pięciokilometrowy szlak znajdujący się w pobliżu Alcúdii, zlokalizowanej na północy Majorki. Jest to trasa o średnim stopniu trudności i czas przeznaczony do jej pokonania to około dwie godziny. Momentami trudniejsza, nagradza wędrujących fantastycznym widokiem na góry i morze – w szczególności jeśli wybierzemy się nią o wschodzie lub zachodzie słońca.

Ze średnią 4.7/5 gwiazdek wynikającą z 214 przesłanych recenzji, na drugim miejscu ulokowała się pętla wokół ruin „La Trapa” - La Trapa Ruin Loop. Jest to trasa z widokiem na morze i stare miasto Sant Elm, mierząca sobie prawie 8km długości o umiarkowanym stopniu trudności z kamienistymi odcinkami, a na jej pokonanie musimy przeznaczyć około trzech godzin. Wędrówka tym szlakiem możliwa jest przez cały rok i zachwyci przede wszystkim wielbicieli ptaków – spacerując tędy możemy obserwować wiele różnych gatunków.

Trzecie miejsce zajął jeden z najtrudniejszych szlaków w zestawieniu - Valldemossa - Puig de Teix - Puig Gros. Dzięki 54 recenzjom, otrzymał ocenę 4.7/5 gwiazdek. Ta 13 kilometrowa, dość wymagająca, trasa prowadzi przez góry, dlatego jeśli nie jesteśmy doświadczonymi piechurami -warto rozważyć wybranie się tędy z grupą, lub w spacerowym towarzystwie. Przewodniki wspominają także, że przed wyborem tego szlaku należy sprawdzać aktualne informacje lokalne, ponieważ pewne odcinki mogą być niedostępne. Cała wycieczka trwa około 5 godzin i kończy się z powrotem w Valldemossie.

Kolejną z tras jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCOSzlak Suchego Kamienia - Ruta de Piedra en Sec GR221, biegnący wzdłuż zachodniego wybrzeża przez pasmo górskie Serra de Tramuntana, w pobliżu miejscowości Pollença. Trasa Ruta de Pedra en Sec - Variant al Puig de Maria, z oceną 4.7/5 gwiazdek z 49 recenzji, jest pięciokilometrowym odcinkiem, która może zająć około dwóch godzin. Uznawana z jedną z łatwiejszych tras – polecana jest nawet początkującym, szukającym pięknych widoków o każdej porze roku.

Na piątym miejscu, z oceną 4.7/5 gwiazdek, wynikającą z 37 przesłanych recenzji znajduje się trasa Ermita la Victoria - Penya des Migdia - Talaia d'Alcudia. Jak wskazuje na to pierwszy człon, wycieczkę zaczynamy w miejscowości Ermita de la Victoria i stąd kierujemy się na obszary popularne wśród turystów. Pomimo wspomnianej popularności, szlak ten należy do trudnych ze względu na zróżnicowanie terenu: zdarzają się odcinki kamieniste, oraz takie na których będziemy potrzebować wzmożonego wysiłku fizycznego. Przemierzenie tego szlaku zajmuje niecałe cztery godziny i możemy spodziewać się tu zapierających dech w piersiach panoramicznych widoków.

Jeśli jesteście ciekawi kolejnych miejsc, warto odwiedzić Holidu i zapoznać się z całym TOP10: https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#szlaki-turystyczne Dane, które zostały przeanalizowane przez portal zbierano we wrześniu 2022, zatem jest to jedno z najbardziej aktualnych zestawień.

 

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu