Szlak Pieszy (Santoczno - Strzelce Krajeńskie)

In the city
Contact Santoczno
66-416 Santoczno

Description

Trasa: Santoczno - rezerwat przyrody „Rzeka Przyłężek” - Brzoza - Sławno - Strzelce Krajeńskie

Pieszą wędrówkę rozpoczynamy od parku w centrum Santoczna, skąd razem ze szlakiem rowerowym kierujemy się na wschód. Na skraju Puszczy Barlinecko-Gorzowskiej skręcamy w prawo i wkrótce przekraczamy drogę asfaltową Rybakowo – Zdroisko (0,8 km). Jesteśmy na obszarze Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

Wygodną śródleśną drogą idziemy na wschód, dochodzimy do skrzyżowania dróg leśnych. Tu skręcamy w lewo (2,8 km), wkrótce dochodzimy do drogi asfaltowej (Przyłęg-Wilanów 4,1 km), gdzie napotykamy szlaki rowerowe: żółty i niebieski. Wraz z nimi dochodzimy do tablic informujących o rezerwacie przyrody „Rzeka Przyłężek” (opis trasa nr 3) i miejsca odpoczynku (4,4 km). Dalej idziemy do miejsca, gdzie szlak schodzi (4,7 km) z szerokiej drogi w prawo i leśnym duktem wśród pięknej starej buczyny doprowadza nas do mostku na rzece Polce (6,5 km). Wychodzimy na skraj lasu (7,7 km) i przez pola dochodzimy do widocznych zabudowań wsi Brzoza i kościoła w jej centrum (10,5 km). Wkraczając do miejscowości, opuszczamy jednocześnie Obszar Chronionego Krajobrazu „Puszcza Barlinecka”.

Po zwiedzeniu wsi, na jej głównym skrzyżowaniu kierujemy się w prawo na południe aż do drogi krajowej nr 22 Gorzów Wlkp. – Gdańsk (11,4 km) o bardzo dużym ruchu samochodów. Musimy ją przekroczyć i dalej już bezpieczną drogą brukowaną, mijając po lewej stronie ogrodzony sad dawnego gospodarstwa sadowniczego, kierujemy się na wprost do Sławna (14,1 km). Tu na skrzyżowaniu skręcamy w lewo i drogą dla rowerów wraz z rowerowym szlakiem żółtym docieramy do ronda (18,2 km) w Strzelcach Krajeńskich. Od ronda w prawo główną ulicą miasta (ul. Bolesława Chrobrego ) kierujemy się do Bramy Młyńskiej, gdzie kończymy wycieczkę (18,9 km).

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Strzelcach Krajeńskich

Amenities

Specific details

reviews
Location

Comments

comments powered by Disqus

Location

Santoczno, Lubuskie
Santoczno, 66-416 Santoczno
×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu